Sünnet Organizasyon Paketleri

30.01.2023
Sünnet Organizasyon Paketleri

Sünnet organizasyon paketleri; Erkek çocukların ergenlik çağına gelmeden sünnet edilmesi tüm Müslüman ülkelerde dini bir zorunluluktur. Maddi durumu müsait olanlar, yoksul çocukları gibi çocuklarını da sünnet ettirecek, sünnet kıyafetleri alacak ve her biri için sünnet töreni yapacaklardır. Sünnet düğünü sünnetten birkaç gün önce başlar ve çocuk giydirilip sünnet edilir. Sünnet elbisesinin iki önemli aksesuarı silindir şapka ve elbisenin ön yüzünde yer alan “Maşallah” şerididir. Sünnet düğünleri zamanında geleneksel yöntemlerle yapılırken günümüzde Sünnet organizasyon paketleri ile profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır

Geleneklere Göre Sünnet

Bir hafta önce çocuk sünnet edilir ve akraba ve arkadaşlarına götürülür. Eller öpülerek sünnet daveti bırakılır. Sünnet için aile şartları izin verirse kurban kesme geleneği yapılır. Anadolu’nun birçok yerinde sünnet ilk mürüvvet olarak kabul edildiğinden, aile şartlarına göre küçük bir sünnet veya evlilik töreni yapılır. Düğüne katılanlar sünnetli çocuğa çeşitli hediyeler verirler veya yastığının altına para koyarlar.

Günümüzde Sünnet Organizasyonları

Günümüzde sünnet düğünlere özellikle büyük şehirlerde farklı bir nitelik kazanmıştır. Sünnet nikâhı için çeşitli mekânlar ya da salonlar düzenleyenlerin yanı sıra basit ritüelleri tercih edenler de vardır. Doğumdan bir süre sonra sünnet de yaygındır. Doktorlar tarafından sünnet yerine hastanede yapılan sünnet, giderek yaygınlaşıyor. Günümüzde sünnet düğünleri için Sünnet organizasyon paketleri yer almaktadır. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar yer almaktadır. Kalite bir hizmet için bu firmalardan yararlanabilirsiniz. Oğlunuz ve sevdiklerinizle güzel bir gün geçirmek için organizasyon firmalarından hizmet almanızda yarar vardır.

Sünnet düğün davetiyenizi hazırlayacağınız bölgeyi seçtikten sonra diğer tüm detaylar için sünnet düğün ekipmanları, dekorasyon ve düğün eğlence hizmetlerinden sünnetten faydalanabilirsiniz. Sünnet düğün davetiyeleri, çocukların yetişkin misafirler gibi eğlenmelerini ve eğlendirilmelerini sağlamanızı gerektiren davetlerdir. Bu nedenle sünnet planlanırken sünnetli erkek çocuk ve küçük arkadaşları her zaman Sünnet organizasyon paketleri ile anılacaktır. Ziyafet verirken balon süsleme gibi hizmetleri alırken firmayı ve düğün mekânını seçerken dikkatli olmalı, yetişkinler kadar çocukların da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmamız gerekir.

Dolandırıcı Firmalara Karşı Dikkat

Düğün gününüzde moralinizi bozan tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için sünnetinizi organize eden firmayı dikkatli seçmeli, sünneti organize eden firma ile koordineli çalışmalı ve hizmetini görmelisiniz.  Düğün organizasyonu altında birçok dolandırıcı firma yer almaktadır. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da faaliyet gösteren dolandırıcılara karşı dikkatli olunmalıdır.

Sünnet Organizasyon Paketleri

Sünnet Organizasyon Paketleri

Sünnet Organizasyon Paketleri

Sünnet organizasyon paketleri firmadan firmaya değişebilmektedir. Birbirinden farklı konseptler ile eğlenceli zaman geçirmenizi sağlar. Sünnet organizasyonu konseptleri içinde;

 • Palyaço gösterisi ve sünnet nikâh töreni
 • Sihirbaz gösterisi
 • Masal kahramanı ve palyaço eğlencesi gösterisi
 • Dans gösterisi kukla gösterisi
 • Karagöz- Hacivat gösterisi
 • Nasreddin Hoca gösterisi
 • Girdap gösterisi

Gibi farklı kategoriler yer almaktadır.

 • Volkan ve Konfeti Showsünnet töreninde pasta kesilirken, ilk dansın yapıldığı sırada volkanlar yakılır ve konfetiler patlatılır.
 • Kiralık Sünnet Tahtı: Sünnet tahtı geniş olup, farklı renklerde birçok parlak zemine sahiptir, sünnet tahtı kral tahtı görselliğindedir
 • Mehter Takımları ve Mehteran Gösterileri: Sünnet Kuruluşları için Profesyonel Mehteran Takımlarının Mehteran Konserleri yer alır.
 • Yemek Arabaları: pamuk şeker, patlamış mısır (patlamış mısır), Osmanlı ezmesi, Osmanlı şerbeti gibi farkı tatlar sunulmaktadır.
 • Masa ve sandalye kiralama: Bahçenizde veya başka bir yerde düzenlemeyi planladığınız sünnet organizasyonlarınız için masa ve sandalye kiralama seçeneği bulunmaktadır.

Sünnet Düğünü Süsleme

Düğününüzü yapmak istediğiniz alanı veya mekânı dilediğiniz gibi dekore edip farklı fikirlere göre size sunabiliriz. Düğün dekorasyonu yapmak istediğiniz her türlü fikre göre yapılır. Bunlara masa üstleri, sandalyeler ve alan süslemeleri dahildir. Sünnet organizasyon paketleri Sünnet düğünü için çocuklara ve büyüklere özel eğlence hazırlığıdır çocuklar için palyaço, büyükler için müzik veya ne isterseniz organizasyon içine ekletebilirsiniz.

Taht ve Yeniçeri Töreni

Sünnet düğünlerinin en önemlisi olan sünnet çocuğun tahtı mehter takımı ile eşliğinde getirilebilir. Bu şekilde misafirlerinizle güzel bir fotoğraf alanı oluşturabilirsiniz. Çocuğunuz ve misafirleriniz için eğlenceli bir an yaratabiliriz. Ayrıca kendiniz için istediğiniz kadar tasarım sağlayabiliriz. Sünnet düğün organizasyonu büyük bir özen, çok fazla donanım ve detay gerektirir.

Sünnet organizasyon paketleri için profesyonel bir firmadan hizmet almanız önemlidir. Bu alanda hizmet veren birçok farklı firmalar bulunmaktadır. Her firmanın farklı konseptleri bulunmaktadır. Bu konseptlere göre fiyatlarda değişmektedir.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: