Sünnet Düğünü Organizasyonu

30.01.2020
Sünnet Düğünü Organizasyonu FİYATLARI

Sünnet Düğün ResimleriHer toplum kendi içinde gelenek ve görenek barındırmaktadır. Bundan dolayı her toplumda gelenek ve görenek bağlamında aktiviteler yapılmaktadır. Ülkemizde de zamanı yıllar öncesine dayanan geleneklerden bir tanesi de sünnettir. Bu gelenek erkek çocuklara uygulanan bir gelenektir. Aileler erkek çocukları belirli bir olgunluğa geldiğinde çocuklarını dinimizin emirleri kapsamında sünnet ettirmektedir. Bunun için de aynı doğum günü gibi bir çeşit organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu düzenlenen organizasyonlara sünnet düğünü organizasyonu adı verilmektedir. Aileler tüm sevdiklerini bu organizasyona davet ederek çocuklarının bu eşsiz mutlu anını beraber paylaşırlar. Tabi bunun içinde gerekli birtakım şeyler vardır. Bunların en başında erkek çocuğunun ne zaman sünnet edileceğini belirlemektir.

Organizasyon Özeti
Sünnet düğününde masa sandalyelerin kiralanması, süslenmesi, çocuğun giyinmesi, isteniyorsa palyaço seçimi ve gösterimlerin hazırlanması, mevlit okutulması, misafirlerin davet etmek için davetiye bastırılması gibi her türlü gereksinimler firmamız Vadi Organizasyon tarafından halledilmektedir. Bu konuda hizmet almak için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Çocukları Ne Zaman Sünnet Olmalı

Erkek çocuğu olan ailelerin tümü erkek çocuklarını ne zaman sünnet ettirip sünnet düğünü organizasyonu düzenlemesi gerektiğini merak etmektedir. Uzmanlara göre bu zamanlar:

 • Yeni doğan bir bebek için sünnet düşünülüyorsa eğer bu eylem erkek çocuğunun doğumu ile beraber ilk 20 gün içerisinde halledilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi, ilk 20 gün içerisinde yapılacak sünnetin yaraları daha hızlı iyileşir ve enfeksiyon kapma riski en aza iner.
 • İlk 20 gün içerisinde sünnet yaptırmayı uygun görmeyen, çocuklarının bu anını hatırlamasını isteyen aileler için de uzmanlar 2 yaş önce ve 4 yaş sonrası dönemi önermektedir. Bunun sebebi de uzmanlara göre 2-4 yaş arası çocukların bu eylemi henüz akıl bağlı olmadığı için yanlış yorumlayarak korkarak psikolojik çöküntü yaşayacağını düşünmeleridir. Ayrıca bu yaş grubu arasındaki çocuklar sünnet eylemini kendilerine verilen bir ceza niteliğinde de yorumlayabilmektedirler.

Sünnet Operasyonu ve Sünnet Düğünü Organizasyonu

Çocuklarınız için vereceğiniz sünnet düğünü organizasyonu çocuğunuzun sünnetinden 1 hafta gibi bir süre sonra olması önerilmektedir. Bu sayede sünnet yaraları iyileşerek hem sizler hem de çocuklarınız bu organizasyon ile doyasıya eğlenebilir. Bunun içinde  genelde sünnet operasyonundan birkaç gün sonra akraba ziyareti yapılarak çocuklara büyüklerin eli öptürülür. Bu ziyaret vesilesinde de eşe dosta sünnet düğünü davetiyesi verilir.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Nasıl Olmalı

İlk yapılması gereken şey sünnet düğünü organizasyonu yapılacak mekan belirlenmesidir. Mekan seçimine göre  sahne düzeni, davetli sandalyelerinin süslenmesi, masaların süslenmesi ve sünnet olmuş çocuğun bulanacağı köşe ayarlanır.

Daha sonra sıra sünnet çocuğunu giydirmektedir. Sünnet olan çocuğunuza sünnet kıyafetleri büyük bir titizlik ile seçilir ve akrabalarda sünnet düğününe uygun kıyafet seçimi yapar.

Üçüncü aşamada yapılacak plan, eğer isteniyorsa sünnet düğünü için palyaço ayarlamaktır. Ayarlanan palyaçolara sünnet düğünü organizasyonunda nerede bulunacakları sıkı bir şekilde tembih edilir. Bu sayede çocuklarınız bu organizasyonun resmiyetinden sıkılmayarak doyasıya eğlenebilir.

En son yapılacak hamle de davetiye bastırmak ve isteniyorsa mevlit organize etmektir. Sünnet düğünü organizasyonlarına çağıracağım kişileri davet etmenin en iyi yolu davetiye bastırarak teslim etmektir. Kimi zaman telefondan bu iş halledilse de davetiye bastırmak usulüne uygun yapılacak en iyi tercihtir. Bir diğer önemli nokta da sünnet düğünü organizasyonunda eğlenceden önce mevlit organize etmektir. Bu sayede dinin gerekleri yerine getirilir ve daha sonra da işin eğlence kısmına geçilir. Bunu yapmanız için tek gerekli şeyde mevlit için bir hoca ayarlamaktır.

Tüm bu işlemlerin ardından sünnet düğünü organizasyonu belirtilen saatte başlar ve aynı şekilde belirtilen saatte sonlandırılır. Bu süre ne çok uzun ne de çok kısa tutulmamalıdır. Ortalama 3-4 saat sürecek bir sünnet düğünü organizasyonu en ideal organizasyondur.

Bunlara ek olarak hiçbir masraftan kaçınmak istemiyorsanız tüm bu işlemleri çok kolay halledebilirsiniz. Ayarlanacak bir sünnet düğünü organizasyonu firması tüm bu işlemleri uygun bir fiyata halletmektedir. Bunun için bütçenize en uygun sünnet düğünü organizasyonu firması seçilerek, istek ve arzularını belirtmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem sizin kendi başınıza düzenleyeceğiniz organizasyondan daha uygun olabileceğini belirtmekte de fayda var.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Detay ve Hizmetlerimiz

Sünnet Düğünü organizasyonu çok dikkat edilmesi gerekmekte olup bunu yaparken bir çok ekipmana ve detaylara gerek olmaktadır. Bizlerde bunun hepsini bilerek en iyi hizmetleri sizlere sunmakta ve bütün detayları ile birlikte hem çocuklarınıza hem de davetlerinize eğlenceli dakikalar sunmaktayız. İstediğiniz bütün hizmetleri karşılarken istediğiniz bütün eğlence sistemleri kurarken ayrıca sünnet için geleneksel olmuş detayları da sunarak istediğiniz şekilde sizlere yemek ve ikram servisi de sunabiliriz.

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Yıllardır profesyonel bir şekilde hizmet vermekte olup bu konuda oldukça tecrübeli olmakta olup diğer firmalar gibi hiçbir zaman hiçbir alanda eksiğimiz bulunmamaktadır. Bu sebeple düğün organizasyonunuzda hiçbir zaman sizi üzecek veya unuttuğumuz bir durum olmadan tüm detayları ile birlikte hizmet veriyoruz. Aşağıda sünnet organizasyonu için sunduğumuz hizmetlerden bazıları;

Sünnet Tahtı ve Yeniçeri Seremonisi

Sünnet düğünlerin en önemlisi olan sünnet çocuğunun tahtı ve isteğiniz doğrultusunda mehter marşı eşliğinde ve mehterler ile bir taht oluşturabilir. Davetliler ile burada güzel bir fotoğraf çekinilecek alan oluşturabilir. Hem çocuğunuz için hem de davetlileriniz için ilgi çekici bir taht oluşturabiliriz. Ayrıca sizin kendinizi istediğiniz bir çok tasarımı da sizlere sunabiliriz.

Sünnet Düğünü Süslemeleri

Sünnet Düğünü için Masa, Sandalye Süsleme

Sünnet Düğünü için Masa, Sandalye Süsleme

Düğünü yapmak istediğiniz alanı veya mekanı istediğiniz şekilde süsleyebilir ve değişik konseptlerinizde sizlere sunabiliriz. Düğünü hangi konseptte yapmak isterseniz o şekilde düğün süslemeleri yapılmaktadır. Bunlara masa üstü, sandalye ve alan süslemeleri de dahildir.

Sünnet Düğünü Eğlenceleri

Sünnet düğünü için özel olarak çocuklar ve yetişkinlere eğlence hazırlanmasıdır. Bu çocuklar için palyaço olurken yetişkinler için müzik veya sizin istekleriniz doğrultusunda olabilmektedir.

Sünnet Düğünü için Masa, Sandalye Süsleme ve Temini

Düğün yapmak için tutmuş olduğunuz alan ve mekana istekleriniz doğrultusunda konseptinize uygun masa ve sandalye giydirme süsleme işlemleri yapabilirken ayrıca da masa ve sandalye de temin edebilirsiniz.

Sünnet Düğünü Balon Süsleme

Sünnet çocuğunun adının yazdığı jumbo balon ağaçları, kapıya balon takı, balondan nazar boncuğu (1.5 metre çapında) sünnet alanının çiçek balon papatyalarla süslenmesi

Volkan ve konfeti show

Sünnet çocuğunun giriş merasiminde, sünnet düğünü pastası kesilirken, ilk danslar esnasında volkanların yakılıp konfetilerin patlatılması.

Sünnet tahtı kiralama

Döşemeleri çeşitli renklerde gösterişli büyük kral tahtı, padişah tahtı görselliğinde sünnet tahtı.

Mehter takımı ve mehteran gösterisi

Profesyonel mehteran takımı tarafından sünnet organizasyonları için mehteran konseri.

İkram Arabaları: Pamuk şekeri, pop corn (patlamış mısır), Osmanlı macunu, Osmanlı şerbetçisi.

Masa ve sandalye kiralama: Kendinize ait bir bahçede ve ya herhangi bir alanda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz sünnet daveti organizasyonları için ekipman ve masa sandalye kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.

Sünnet düğünü için palyaço gösterileri ve gösteri hizmetleri

 • Sihirbaz gösterisi
 • Palyaço ve kostümlü masal kahramanları animasyonları
 • Kukla gösterisi
 • Karagöz
 • Hacivat gösterisi
 • Nasrettin Hoca gösterisi
 • Semazen gösterisi

Fotoğraf ve video çekimi.

Ses ve ışık sistemi kurulumu DJ Hizmeti.
Profesyonel orkestralar, Müzisyen temini, Fasıl ekipleri, İlahi ve tasavvuf sanatçıları.
Sünnet düğünü organizasyon yeri danışmanlığı ve anlaşmalı mekanlar.

Sünnet düğünü organizasyonu nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeli ve neler yapmalı? Sünnet düğünü organizasyonları için pratik ve faydalı bilgiler: Sünnet düğünü davetinizi gerçekleştireceğiniz alan için seçiminizi yaptıktan sonra diğer tüm detaylar için sünnet düğünü ekipmanları, süslemeleri ve sünnet düğünü eğlenceleri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sünnet düğünü davetleri yetişkin davetliler kadar çocuklarımızın da en güzel şekilde ağırlanması ve eğlenmelerini sağlamamızı gerektiren davetlerdir. Bundan dolayı sünnet organizasyonu planında sünnet çocuğu ve minik arkadaşlarının doyasıya eğleneceği, unutamayacakları hep güzelliklerle hatırlayacakları unsurlara, sünnet düğünü eğlencelerine, yeniçeri askerleri ile sünnet çocuğunun sünnet tahtı ile giriş merasimine, sünnet düğünü ikramlarına ve özellikle balon süslemelerine yeterince yer verilmelidir. Bu hizmetleri alacağınız firmayı ve düğünün yapılacağı mekanı seçerken özen göstermeli, yetişkinler kadar çocuklarımızın da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıyız.

Düğün günü moralinizi bozacak kötü sürprizlerle karşılaşmamak için sünnet düğünü organizasyonunuzu düzenleyecek firmayı özenle seçmeli, sünnet organizasyonu firmasıyla koordineli çalışmalı, mümkünse alacağınız hizmetleri ve kullanılacak ürün ve materyalleri birebir görmelisiniz. Önemle hatırlatmak isteriz ki bazı müşterilerimizin “merdiven altı organizasyon firmaları” diye adlandırılan sünnet düğünü organizasyon firmaları tarafından çeşitli şekillerde mağdur edildiklerini üzülerek duymaktayız. Böyle üzücü durumlarla karşılaşmamak için hizmet alacağınız sünnet düğünü organizasyon şirketini özenle seçmeniz gerektiğini, gerekli sözleşmeleri yapmanızı tavsiye ettiğimizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Sünnet Düğünü İçin Organizasyon Firmaları
Erkek çocuğu olan aileler için çok önemli bir konu olan sünnet için şık ve görkemli bir sünnet operasyonu ve organizasyonu yapılması gerekir. Çocuğunuzu sünnet olmasına yaklaşık bir hafta kala ya da daha fazla bir süre öncesinde yapılması gereken sünnet düğünü kurumsal organizasyon firmamızın profesyonel çalışmaları ile kusursuz bir şekilde hazırlanmaktadır.
Sünnet Düğünü Organizasyonu FİYATLARI
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Ahmet Er dedi ki:

  Vadi organizasyon, paranizin hakkini alacaginiz sayili organizasyon sirketlerinden biri. Ben her zaman bu organizasyon sirketiyle calistigima memnun kaldim. Paramin hakkini aldim.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: