Nişan Organizasyonu

11.02.2020
Nişan Organizasyonu FİYATLARI

Nişan Organizasyon Resimleri

Nişan Organizasyonu;

Nişan organizasyonu, en az düğün organizasyonu kadar iyi planlanması gereken ve doğru bir şekilde yapılması gereken bir organizasyondur. Yapacağınız mekan fark etmeksizin nişan tepsisi, nişan masası, pasta ve daha birçok detayı tek tek gözden geçirmeli ve nişan günü hiçbir şeyi atlamamanız gerekmektedir. Bunun için yanınızda nişan organizasyonu yapmış profesyonel birilerinin olması, sizin işlerinizi daha kolaylaştıracak ve daha iyi bir organizasyon olmasını sağlayacaktır. O kişilerle beraber her detayı bir plan içerisinde hallederek ilerlemek sizin de içinizin rahatlamasına katkı sağlayacaktır.

Bu her detay yapılacak mekana göre farklılık göstermektedir. Örneğin evde yapılacak bir nişan organizasyonunda gerekli şeyler ile bir salonda yapılacak şeyler birbirinden farklıdır. Ülkemizde nişan organizasyonunu genelde evde yapıldığı için evde nişan organizasyonu hakkında nasıl yapılır siz okurlarımıza bilgi vereceğim.

Kişi Sayısı

  İncelememiz gereken en önemli konularda birisi bel ki de budur. Nişan organizasyonu yapacağınız evin büyüklüğü, kişi sayısını belirlemedeki temel faktör olacaktır. Evin yeterince büyük ise gerisi kolay bir şekilde halledilebilir. Misafirler için yeterli sandalye veya koltuk olmaması gibi sorunları kiralama seçeneği ile halledebilirsiniz. Bu sandalye ve kiralanan diğer eşyaları süsleyerek hem nişan organizasyonuna uygun bir konsept oluşturur hem de günü kurtarırsınız.

İkramlar

  Gelen kişilere böyle bir günde ikram vermeden elbette olamaz. Bunun için nişandan günler önce yorucu bir çalışmaya girmek istemezseniz bir catering hizmeti veren firma ile anlaşabilir veya nişan organizasyonunuzu bir firma hallediyorsa hizmete ikramı da ekleyebilirsiniz.

İkram işini bir catering firması da halledecek olsa siz de halledecek olsanız bu gün için bir menü hazırlamanız gerekmektedir. Bu konuda belirleyici olan şey gene nişan organizasyonuna katılacak kişi sayısıdır. Eğer katılımcı sayısı fazla ise menüyü küçük tutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Lakin katılımcı sayısı az ve sadece aile yakınları geliyorsa eğer gelen kişilerle bir yemek yemeyi de düşünebilirsiniz.

Hediye

  O günü hatırlatan ve üzerinden yıllar geçse de güzel bir gülümseme bırakan bir şey yapmak istiyorsanız hediye seçeneğini düşünebilirsiniz. Bu hediyeleri karakterinize ve günün önemine göre seçmeniz daha uygun olacaktır. Örneğin mumlar, kandiller, buket çiçekler, magnetler ve küçük tüpler içerisindeki çikolatalar hediye alternatifleri arasında yer almaktadır ve bu alternatif örneklerinden ilham alabilirsiniz. Ayrıca kendinizin yapacağı hediyeler ile de karşı tarafı daha çok memnun edebilirsiniz.

Fotoğraf

Hayatınızda belki de yaşadığınız en mutlu anları yıllar sonra bile görüp mutlu olmak istiyorsanız bunun için tek ihtiyacınız olan şey fotoğraftır. Bunu profesyonel olmayan insanlarla ve telefonlarla halletmeyi düşünüyorsanız kesinlikle yanlış bir düşünce olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi böylesi bir günün anıları bu düşünceye bırakılmayacak kadar özel ve değerlidir. Bunun için bütçenizden belirli bir miktar ayırarak profesyonel bir fotoğrafçı tutmanız gerekmektedir. Böylelikle özel anlarınız profesyonel ellere bırakarak içinizi rahatlatmış olursunuz.

Nişan Tepsisi

  Son zamanların en önemli konularından birisi de nişan tepsisidir. Nişan organizasyonu düzenleyecek kişiler nişan tepsisi kiralamanın mı yoksa satın almanın mı daha iyi olacağının kararını vermekte zorlanmaktadır. Bunun için ilk yapmanız gereken şey öncelikle nişan tepsisinin nasıl olmasını istediğinizi belirlemektir. Daha sonra isteklerinizin konseptinize uygun olup olmadığını kontrol edip nihai kararı vermeniz gerekiyor. En son olarak da nişan tepsinizin ömür boyu sizle yaşlanmasını istiyorsanız kesinlikle satın almalı, aksi takdirde kiralama seçeneğini düşünmelisiniz.

Süslemeler

  Süslenecek yerler arasında nişan masası muhakkak olmalıdır. Bunun haricinde eğer tüm evi süslemek istersek, uygun süsler belirlemeliyiz. Belirlerken konseptin dışına çıkmamaya özen göstermeliyiz ve süsleme işlemini çok abartmamalıyız. Ne de olsa gelen kişiler yaşlı da olacak genç de. Bundan dolayı yaptığımız süsleri abartmadan her nesle ifade edecek şekilde ayarlamalıyız. Aksi takdirde nişan organizasyonundan çok parti organizasyonu havası katmaktadır.

Davetiye

Bu güzel anınız için misafirlerini çağırmak için bir davetiye yaptırmanız elbette şarttır. Böyle bir anda masraftan kesinlikle kaçınmamanız gerekmektedir. Hem bu sayede nişana gelecek kişi sayısını da net bir şekilde öğrenir ve ona göre mekan ayarlaması gibi çeşitli ayarlamalar yaparsınız.

Davetiye seçiminde de sade ve romantiklik ön planda olmalıdır. Ayrıca bunu konseptinize göre de ayarlamanız daha uygun olacaktır. Örneğin nişan masasını çiçeklerle süsleyecekseniz davetiyeyi de çiçek detaylı bir tasarımda seçebilirsiniz.

Nişan Pastası

  Nişan pastası seçimi için öncelikle bir önceki adım olan davetiye seçimini halletmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni katılacak net kişi sayısını belirlemektir. Daha sonra pasta seçimi esnasında bu sayı dikkate alınarak bir değerlendirme yapılması gerekmektedir. Son olarak da pastanızın nasıl olmasını istediğinizi belirlemektir. Naked cake, şeker hamuru, çikolatalı, meyveli gibi daha bir çok seçimden kendinize en uygun olanını seçerek nişan organizasyonu hazırlığının son aşamasını bitirmiş olursunuz.

Çikolata ve Çiçek

  Nişanlınızın getirdiği çiçeği nişan heyecanı ile vazoya koymayı sakın unutmayın. Elbette çiçek solacak olsa da nişandan sonra nişan anını hatırlatan bir detay olarak belirli bir süre saklayabilirsiniz. Ayrıca nişanlınızın getirdiği çikolataları muhakkak türk kahvesinin yanında ikram etmekten geri durmayın. Çünkü adetlerimize göre gelen çikolata türk kahvesinin yanında ikram edilerek tatlı yiyelim, tatlı konuşalım deyimi yerine getirilmiş olunur.

Tüm bu hazırlık ve aşamalardan sonra geriye nişan anının mutluluğunu yaşamanız kalıyor. Bu işlemler sayesinde unutmayacağınız bir nişan organizasyonu ayarlamış olacağınızın garantisini şimdiden verebilirim.

 

Nişan Organizasyonu FİYATLARI
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: