Mezuniyet Töreni Organizasyon Hizmeti

19.11.2021
Mezuniyet Töreni Organizasyon Hizmeti

Mezuniyet töreni organizasyon hizmeti nedir; Yaşam insanlara sunulmuş her anını çok özel kılarak geçirmek gereken belki de sonunun ne zaman biteceğini bilemediğimiz bir masaldır. Eğitim ise nerede beşikten mezara kadar bitmez. Alınan eğitimler sonrasında bir de hangi seviyede olursa olsun o eğitim periyodu biterken ve bireyin hayatında yeni bir dönem başlarken çok anlamlı olan mezuniyetler vardır. Günümüzde ana okullarında bile mezuniyet töreni yapılıyor. Bu işi de açılış organizasyonu, düğün organizasyonu vb. alanlarda da hizmet veren organizasyon şirketleri yapıyor.

Mezuniyet Töreni Organizasyonu Hizmeti Nedir?

İster ilkokul mezuniyet töreni olsun ister üniversite mezuniyet töreni insanın yaşamında bir kere yaşayabileceği, o süreci birlikte yaşadığı öğretmenleri, arkadaşları ile geçirdiği son ve en özel gündür ve unutulmaz kılınması için organizasyon firmaları özel bir özen gösterir. Kimi zaman hizmet kapsamı içinde masa sandalye kiralama özel bir yer teşkil eder olay sadece objelerden ibaret değildir.

Tüm öğrenciler mezuniyet yemini yapar. Okul kütüğüne okul bölüm birincisi isim çakar, ilk üç dereceye girenler ödül alır, mesleki yemin edilir, elbette kep atılır, birlikte toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilir. Sonrasında ise tercihe bağlı olarak sazlı sözlü harika bir eğlence yapılır.

Mezuniyet Töreni Organizasyonu Nasıl Yapılır? 

Mezuniyet töreni hizmet kapsamı hakkında üstte bu bilgileri verdikten sonra şimdi de adım adım mezuniyet töreni organizasyonunun nasıl yapıldığını ifade edelim. Öncelikli olarak bu alanda talepte bulunan taraf ile organizasyon firması arasında hizmet kapsamı ve ödemeyi de kapsayacak bir biçimde iki tarafı da bağlayıcı unsurları olan bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşmede tüm detaylara yer verilir.

Akabinde belirlenen gün ve saatte mezuniyet töreninin yapılacağı alanda adım adım mezuniyet töreni organizasyonu yapılır. Öncelikle masa sandalye kiralama mezuniyet töreni organizasyonun yapılacağı yere yerleştirilir. İlgili düzenlemeler yapılır. Üzerinde eğer kapsam dahilinde ise çiçekler ve ikram için gerekli olan çatal kaşık bıçak vb. konur. Ses düzeni ayarlanır ve gerekli olan kontroller yapılır.

Aynı şekilde konuşmacı ve diploma töreni için mezuniyet töreni yapılacak olan alanın orta yerine herkesin göreceği biçimde kürsü ve stant konulur. Bu noktada da son kontroller gerçekleştirilir. Akşam üzeri ve/veya gece yapılacak bir mezuniyet töreni ise o zaman ışık düzeni ayarlanır. Halı döşenecek ise belirlenen alana halı yerleştirilir. Yine mezuniyet kütüğü uygun yere konulur.

Mezuniyet Töreni Organizasyon Hizmeti

Mezuniyet Töreni Organizasyon Hizmeti

Mezuniyet Töreni Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Mezuniyet töreni hizmeti alınacağı zaman şu hususlara dikkat edilmesi son derece önemlidir. Öncelikli olarak mezuniyet töreni alanında çalışan organizasyon şirketi içinden özellikle mezuniyet törenlerinde uzman, referans gösterebilecek olan kurumlar ile çalışılması gerektiği hiçbir biçimde göz ardı edilmemelidir. İşin finansal kısmı en son düşünülmesi gereken argümandır.

Her mezuniyet törenin kendi özgü farklılıkları vardır. Örneğin üniversite için yapılacak olan mezuniyet törenleri ile lise için yapılacak olan mezuniyet törenleri farklıdır. Dahası yine üniversitelerde örneğin mühendislik fakültesine yapılacak olan organizasyon ile iletişim fakültesine yapılacak olan mezuniyet törenleri farklıdır. Buna istinaden işin ruhuna uygun mezuniyet töreni organizasyonları yapılmalıdır. Seçilecek müzik, yapılacak olan eğlence, yemekler, oturma düzeni vb.  her bir detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli ve sonrasında mezuniyet töreni organizasyonu yapılmalıdır. Klişelerden, kitsch olgulardan kesinlikle uzak kalınmalıdır.

Mezuniyeti Töreni Organizasyon Hizmeti Fiyatları 

Öncelikle ifade edilmesi gerekir ki mezuniyet töreni organizasyon hizmeti fiyatları açılış organizasyonu fiyatlarından çok daha farklıdır lakin temel mantalite burada da aynı şekildedir.

Mezuniyet töreni organizasyon hizmeti için etkinliğe kaç öğrenci ve akademisyen katılacağı, kiralanacak olan malzemeler, mezuniyet töreni organizasyon hizmeti konsepti, özel bir müzisyenin katılıp katılmayacağı, müzik etkinlikleri, seçilen yemek, diğer yiyecekler ve içecekler, mezuniyet töreni organizasyonun yapılacağı yer gibi her bir parametre fiyatları ciddi anlamda değiştirir. Hemen bu noktada bir örnek verilmesi gerekir ise ilkokul mezuniyet töreni organizasyon fiyatı ile üniversite mezuniyet töreni organizasyon fiyatları birbirinden farklıdır.

Ödeme noktasında ise tüm bu alanda çalışan firmalar müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunar ve müşteriler de kendilerine en uygun yöntemi seçerek ödeme yapar. Kredi kartı ile ödeme, peşin ödeme, organizasyon şirketi hesabına mezuniyet töreni organizasyon ücretinin yatırılması gibi farklı ödeme seçenekleri her zaman için mümkündür.

https://www.vadiorganizasyon.com/mezuniyet-toreni-organizasyonu/

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: