Balon Süsleme Organizasyonu

11.02.2020
Balon Süsleme Organizasyonu

Balon Süsleme Organizasyonu

Balon süsleme organizasyonu hizmeti genellikle tüm organizasyonlarda kullanılan bir materyaldir. Balonlar bulunduğu ortamı renklendirmeye yardımcı olur. İnsanların ve müşterilerin balonlara karşı ilgisi çabuk dağılır. Bu nedenle balonlar insanların dikkatini çeker. Balon süsleme işlemleri çeşitli organizasyonlarda kullanılabilen bir sistemdir. Özellikle sünnet düğünlerinde veya iş yeri açılışlarında sıklıkla kullanılan bir organizasyon materyalidir. İş yeri açılışları organizasyonlarında özellikle müşterilerin ilgisini çekmesi adına kullanılan bir materyaldir.

Ayrıca doğum günlerinde ve okul günlerinde sıklıkla kullanılan bir materyaldir. Balon süsleme işlemleri yapıldığı zaman bulunduğu ortamdaki hava pozitif anlamda değişir. Balon süsleme işlemlerini çeşitli organizasyon firmaları tarafından yaptırabilirsiniz. Balon süsleme hizmetlerinde dikkate alınacak olan konulardan birisi ortam uygunluğudur. İş yerinin veya ilgili alanın belirli bir alanı mevcutsa daha rahat bir şekilde zincirleme balon süsleme işlemi yapılabilir.

Zincirleme balon süsleme işlemleri özellikle açılış organizasyonlarında sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Zincir balon süsleme işlemlerini uygulamak tecrübe ister. Bu konuda balon süsleme organizasyonu işlemlerini üstlenen firmalardan yardım almak gerekebilir. Balon süsleme işlemlerini şu alanlarda veya konularda yaptırabilirsiniz;

 • Açılış Organizasyonları
 • Alışveriş Mağazaları
 • İş yerleri
 • Düğün Organizasyonları
 • Nikah
 • Doğum Günü Organizasyonları
 • Kokteyller
 • Sevgililer Günü
 • Sünnet Düğünü
 • Okul

Gibi yerlerde balon süsleme işlemleri uygulanabilmektedir.

Balon Süsleme Organizasyonu İşlemleri

Balon Süsleme işlemleri yapılacak olan dekorasyon işlemlerine göre süsleme çalışmaları yapılır. Bu şekilde dekorlarla birlikte balonların renk uyumu sağlanmış olur. Balon süslemesi için yapılan organizasyonlarda balonların olabildiğince renkli olması gerekmektedir. Bulunduğu ortamın havasını tanımlayabilecek renkler seçilmelidir. Bu konuda bir mekanın rengi sarıysa seçilecek olan balonun renklerinden bazılarını sarı olarak seçebilirsiniz. Yeterince gösterişli bir süsleme olmasını istiyorsanız çeşitli organizasyonlarda bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Balon süsleme işlemlerini yapmak için çeşitli organizasyon firmalarından yardım alabilirsiniz.

Balon Süsleme İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balon süsleme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Balon süsleme ve zincir balonu süsleme işlemlerine hakim değilseniz bu konuda organizasyon firmalarından yardım alabilirsiniz. Renk varyasyonlarını doğru bilmeniz ve gösterişli bir ortam yaratmak için balon süsleme işlemlerini emin ellere teslim etmeniz gerekebilir. Balon süsleme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konuysa metre ölçüleridir. Ölçülerin düzgün bir şekilde alınmasıyla balonların nasıl bir alana yayılacağı konusunda gereken tahminlerin yapılması gerekmektedir. Bu şekilde yapıldığında balonların süslemelerini tam alana yayarak düzgün bir kontrol sürecinin yönetilmesi sağlanır. Balon süsleme alanının metre alanının 50 metre olmasıyla ilgili organizasyon firması o alana yetecek kadar balon getirmelidir.

Zincir Balonlar

Zincir balonlarının yapımı uygulama esnasında kabiliyet ister. Bu konuda balonların şişirilmesi sağlanır ve ipten yardım alınarak örülmesi sağlanır. Genel itibarıyla kapı girişlerine balonlar asılır. Bu şekilde karşıdan karşıya geçerek balonların etrafı kaplaması amaçlanır. Bu şekilde insanlara balonlar çekici gelerek albeni oluşturmaktadır. Özellikle iş yeri açılışlarında kullanılan balonlar müşteri potansiyelinin artmasına neden olabilir. Zincir balonlar sayesinde bulunduğu ortamdaki hava değişmektedir. Bu konuda profesyonel ekipler hızlı bir şekilde süsleme yaparak uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Organizasyonlarda Balonlar

Çeşitli iç mekanlarda veya dış mekanlarda tüm balon süslemeleri kullanılabilir. Bu konuda etkinliklere ve organizasyonlara yönelik olarak balonlar kullanılabilir. Balonlar farklı şekillere dönüştürülerek etkileyici bir görünüm elde edilir. Balondan değişik malzemeler dahi elde edilebilir. Bu konuda balondan değişik olarak nesnelerin ve objelerin yapılmasıyla süsleme çeşitlerinin potansiyeli ortaya çıkmaktadır. Balondan değişik karakterler yapılabileceği gibi çeşitli malzemeler elde edilebilir. Balon dekorları arasında şunlar yer alır;

 • Ağaç
 • Kapı
 • Sütun
 • Harfler
 • İsimler
 • Figürler
 • Çeşitli objeler

Gibi işlemlerdir.

Firmamız Balon Süsleme Hizmetlerini Nasıl Yapıyor?
Vadi Organizasyon sizlerin ihtiyacına göre; Evde balon süsleme, Balon süsleme standı, Partifabrik zincir balon vs. gibi talep gören işlerde sizlere Balon süsleme fikirleri sunarak süslemek istediğiniz alanın en iyi şekilde görünmesini sağlar. Size de Balon zincirine kaç balon gider, Balon zincirleme aparatı kullanımı gibi sorunların düşünülmeden eğlencenizin tadına varmak kalır.

Balon Kapı Takı

Zincir balon yapılarak elde edilen işlemlerde kapı girişlerine montaj yapılır. Çeşitli organizasyonlarında kapı girişlerine uygulanabilen bir yöntemdir. Balon kapı takı işlemlerinde kullanılan figürler şu şekilde sıralanabilir;

 • Papatya
 • Kelebek
 • Fiyonk
 • Nazar Boncuğu
 • Masal kahramanları

Gibi figürler balonlarla yapılabilmektedir. Bu şekilde daha şirin ve hoş bir görüntü elde edilebilmektedir.

Uçan Balonlar

Uçan balonlar genellikle erkeklerin sevgililerine aldığı bir hediye çeşidi olarak bilinmektedir. Özellikle sahillerde balon uçurmak veya çeşitli organizasyonlarda balon dağıttırmak için uçan balonlara yönelebilirsiniz. Uçan balonların içerisine helyum gazı doldurulur ve rengarenk bir şekilde balonlar uçar. Bu şekilde hoş bir görüntü elde edilebilir.

Balon Türleri

Balon türleri arasında yapılan modellerde bakılı balon bulunur. Baskılı balonlarda üzerine markanın basımı veya logonun basımı yapılabilir. Firmaların sloganları balonların üzerine basılarak bu konuda gereken reklam çalışmaları için adımlar atılabilir. Balonların üzerinde yazılan sayesinde müşteriler ve diğer insanların hafızasında balonlar değil direk olarak firmanın adı kalacaktır. Bir diğer balon türüyse zeplin balonudur. Zeplin balonda özellikle metre seçenekleri bulunur. 3 metre, 5 metre, 8 metre şeklinde zeplinler bulunabilir. Işıklı veya ışıksız şekilde hizmeti yapılabilir. Bir diğer balon hizmetindeyse Fly tüp kiralama işlemine benzer. Reklam balonları ve kutlama balonları gibi görsel balonları bu türün içerisine girebilir.

Açılış Organizasyonu Balonları

Firmanızın veya iş yerlerinizin balonlarının ilgi çekici olmasıyla insanların ilgisi çekilecektir. İnsanların sizin iş yerinizi fark etmesi açısından balonlar kullanılabilir. Günümüzde birçok iş yerinin açılışında kapı önlerinde balonlar bulunmaktadır. Genellikle o tür balonların hepsi zincir şeklinde olmaktadır. İçeriye ve dışarıya her türlü balon hizmeti konarak müşterilerin hoşuna gitmesi amaçlanır. Kapı dışarısında yer alan balonlar göze hitap etmesi açısında gereken renk varyasyonlarının yapılması gerekmektedir. Firmanızın kullandığı renklerle sizin kullandığınız renkler uyumlu olmalıdır.

Örnek olarak firmanızın rengi turuncu ise bu konuda balonların renginin yeşil olmaması gerekir. Bu konuda uyumun yakalanması görsel açıdan önem kazanmaktadır. Balonların üzerine çeşitli şekillendirmeler ve figürler yapılarak bu sayede daha dikkat çekici hal alması sağlanabilir. Balonların sadece dış kapıda değil iç mekanda da kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu konuda içeriyi detaylı bir balon süslemesiyle kaplayarak yeni açıldığı imajını vererek müşterilerinize daha hoş bir ortamla karşılayabilirsiniz. Özellikle yerlere balonlar atılarak her yerin rengarenk olması sağlanır. Kurumsal olarak kabul ettiğiniz renklerle birlikte balonlar kullanılabilir.

Balon Süsleme Fiyatları

Balon süsleme organizasyonu hizmeti fiyatları yapılacak etkinliğe göre değişmektedir. Bu konuda metrekare alanına göre balonun adedi değişmektedir. Balonun miktarının değişmesiyle birlikte fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Ayrıca balon süsleme işlemlerinde hangi figürlerin kullanılacağı ve ne kadar kullanılacağına karar verilmelidir. Tüm bunlar hazır olduğunda ilgili organizasyon firması üzerinden fiyat konusunda netleştirmeler yapılabilir.

Balon Süsleme Organizasyonu Resimleri

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: