Kına Gecesi Organizasyonu

11.02.2020
Kına Gecesi Organizasyon Hizmetleri

Kına Gecesi Organizasyon Hizmetleri

Kına Gecesi Organizasyonu; Hayatımızın en unutulmaz günlerinden biri olan düğün öncesi geleneksel kültürümüzün bir parçası olarak kına gecesi düzenlenir. Bu özel gecede gelinin ailesi, akrabaları ve arkadaşları bir araya gelir, türküler söylenir, oyunlar oynanır. Bir yandan kurulacak yeni yuvanın mutluluğu yaşanırken bir yandan gelinin evden ayrılacak olması hüzünlü bir hava yaratır. Ailelerin tercihlerine ve yörenin kültürüne göre kına gecesine damat ve erkek tarafı da katılabilir ya da sadece kadınlar arasında bir organizasyon düzenlenebilir. Gelinin baba evinden ayrılacağı bu son günde türküler ve oyunlar eşliğinde bir Türk-İslam geleneği olarak geline kına yakılır.

Geleneksel olarak kına yakılmasının farklı anlamları olduğu tahmin edilmekle birlikte genel kanı atalarımızın kınayı yeni çiftin mutluluklarına gölge düşürecek olaylardan korumayacak bir ritüel olarak yaktığı dır. Eski çağlarda kınanın yeni çifti nazar ve kötülüklerden koruyacağı ve çiftin mutluluklarının daimi olacağı düşünülmüştür. Eşlerin birbirine adanmışlığının sembolü olarak gelinin eline kına yakılır.

Düğüne sayılı günler kala gerçekleştirilen kına gecesinin kusursuz olmasını isteyen çiftler kimi zaman aile arasında bir geceyi tercih ederken kimi zaman akrabaların ve arkadaşların da davet edileceği büyük çaplı bir organizasyon planlar. Özellikle büyük çaplı bir organizasyon planlayan çiftler düğün organizasyonu telaşı içinde kına gecesi organizasyonuna ayıracak vakit bulamadıkları ya da kına gecelerinin kusursuz olmasını istedikleri için organizasyon şirketlerine başvurur. Eğer siz de kına gecesi organizasyonunuz için doğru şirketi arıyorsanız tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek planlamamız ve ürün çeşitliliğimiz ile hizmetinizdeyiz.

Kına Gecesi Organizasyonu Hizmetlerimiz

Herkesin beklentileri ve hayalleri ile buluşacak çok çeşitli kına gecesi organizasyonu hizmetleri sunuyoruz. Kına gecesi için araç kiralanmasından, masa ve sandalye süslenmesine, kına gecesi fotoğraf ve video çekimine kadar sınırsız hizmet sunuyoruz. İşte hizmetlerimiz:

Kına gecesi gelin kostümü:

Kına gecesinde gelinin giyeceği kostümdür. Bindallı ve kaftan çeşitlerimiz bulunur.

Kına gecesi damat kostümü:

Şayet katılacaksa kına gecesinde damadın giyeceği kostümdür. Kaftan, yelek ve fes çeşitlerimiz bulunur.

Kına gecesi nedime kostümleri:

Gelinin kız kardeşi ve arkadaşlarının kına gecesinde giydiği kostümdür. İstenilen sayıda kaftan çeşitlerimiz mevcuttur.

Kına gecesi masa ve sandalye kiralama:

Kına gecesinin yapılacağı mekanda halihazırda masa ve sandalye mevcut olmaması durumunda istenilen sayıda ve bütçenize uygun masa ve sandalye kiralanır.

Kına gecesi masa ve sandalye süsleme:

Kına gecesinin yapılacağı salonda halihazırda var olan ya da isteğiniz doğrultusunda kiralanan masa ve sandalyeler zevkinize ve bütçenize uygun olarak süslenir. Daha öncesi masa ve sandalye süsleme modellerimize bakarak geniş ürün yelpazemiz arasından sizin için ideal olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kına gecesi ikram hizmetleri:

Kına gecesinde misafirlerinize ikram edilecek olan her türlü yiyecek, içecek isteğiniz ve bütçeniz doğrultusunda temin edilir. Pasta, şerbet, lokma, gözleme, Osmanlı macunu, çerez çeşitleri, kahve ve diğer çeşitlerimiz geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Kına gecesi organizasyonu diğer süsleme hizmetlerimiz:

Masa ve sandalye dışında kına tahtı kiralanması ve süslenmesi, masa üstü kına süslemeleri, hediyelik kına kutularının temini ve süslenmesi, kına sepeti, volkan ve konfetiler, halay mendilleri, mumlar, güller, kına taçları, gelin duvağı ve eldiveni, nedime minderleri, halay mendilleri ve özel tasarım kına tepsisi hizmetlerimiz bulunur.

Kına gecesi organizasyonu diğer hizmetlerimiz:

İsteğinize bağlı olarak kına geceniz için organizasyon ekibi hizmeti sunuyoruz. Organizasyon ekibi davetlilerin karşılanması, yemek ve ikram hizmetleri ile ilgilenir. Bunun yanı sıra davul zurna, fasıl grubu, folklor grubu, halay ekibi, bay bayan palyaço hizmetleri gibi ek hizmetlerimizden de yaralanabilirsiniz. Kısacası kına organizasyonunuz için aklınıza gelebilecek her türlü ürün ve hizmeti karşılamak üzere tecrübemiz ve bütçenize uygun geniş seçenek yelpazemiz ile hizmetinize hazırız.

İstanbul’da Kına Gecesi Organizasyonu Yapan Firmalar

İstanbul’da ve diğer illerimizde sayısı her geçen gün artan çok sayıda organizasyon şirketi bulunur. Sizin için unutulmaz bir gece olacak olan kına gecesi organizasyonunuz için doğru şirketi seçmek çok önemlidir. Çok sayıda organizasyon şirketi arasında adından söz ettirmeyi başarmış ve güvenilir bir şirket arıyorsanız doğru adrestesiniz. Deneyimiz ve profesyonel organizasyon ekibimiz ile hayallerinizdeki kına gecesini bizimle gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına gecesi organizasyonu oldukça teferruatlı bir iştir. Bu nedenle eksiksiz bir kına gecesi için işinin ehli bir organizasyon şirketine başvurmayı ve hazırlıkları erkenden planlamayı unutmayın. Organizasyon şirketimiz, siz kına gecesi mekanınızı seçtikten hemen sonra hazırlıklara başlar. Gelin ve damadın giyeceği kostümler, masa, sandalye ve mekan süslemesi, ikramlıklar gibi aklınıza gelebilecek her türlü hazırlık istekleriniz doğrultusunda profesyonel ekibimiz tarafından hızla planlanır ve hayata geçirilir.

Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Nihayet bütün hazırlıklar tamamlanıp o büyük gün gelip çatar. Geleneksel olarak kına gecesinde eşlerin birbirine sadakati ve çiftin mutluluğunun bir sembolü olarak geline kına yakılır. Kına yakılırken mumlar eşliğinde türküler söylenir. Gelinin nedimeleri türkülere ve geline eşlik eder. Bu gecede hem gelin ve damadın aileleri, arkadaşları tanışıp kaynaşır hem de gelinin baba evinden uğurlanması hüzünle karışı bir mutlulukla kutlanır.

Kına Gecesi Konseptleri

Herkesin zevk ve bütçesine hitap edecek kına gecesi konseptleri bulunur. Bunlardan bazıları; Osmanlı konseptli kına gecesi, saray konseptli kına gecesi ve Hint konseptli kına gecesidir.

Kına Gecesi Organizasyonu Fiyatları

Kına gecesi organizasyonu fiyatları seçeceğiniz mekana, süslemelere, ikramlara, ek hizmetlere ve organizasyon şirketine bağlı olarak değişir. Bütçenize uygun fiyatı almak ve hayalinizdeki kına gecesini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için geniş ürün ve hizmet yelpazesi sunan şirketimize başvurabilirsiniz.

Kına Gecesi Organizasyonu  Resimleri

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: