Sünnet Düğünü Konseptleri

29.01.2023
Sünnet Düğünü Konseptleri

Sünnet düğünü konseptleri; Çocuklarımız için en iyisini düşünür, onların fiziksel ve  psikolojik gelişimlerine dikkat ederiz. Erkek çocukların sünnet anılarının psikolojik olarak iyi yönetilmesi gerektiği için sünnet organizasyonları sıklıkla tercih edilmektedir. Sünnet hatıraları çocukların zihninde güzel hatıralar olarak yer aldığından, sünnet düğünü konseptleri ile ilgili fikirler çeşitlenmiş, birçok farklı sünnet organizasyonu örnekleri ortaya çıkmıştır. Ancak belirli bir fikre bağlı kalmadan da hayalinizdeki sünnet düğünü organize etmek artık sizler için mümkündür. Sizde sünnet düğünüzün stresinden kurtulmak istiyorsanız sitemizden yardım alabilirsiniz.

Sünnet Düğünü Nasıl Olmalıdır?

Sünnet düğünü düzenlemek tüm ebeveynlerin hayalidir. Hem sünnetli anne babalar hem de çocuklar için bu mutlu günde güzel vakit geçirmek, uzun yıllar unutulmayacak bir hatıra olacaktır. Bu nedenle sünnet düğünü düzenlemek, sizi baş edemeyeceğiniz veya düşünemeyeceğiniz sorunlardan kurtarır. Sünnet düğünü yapabilmek için öncelikle uygunluğunuzun sağlanması için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir.

Sünnetin Yapılacağı Konum

Yer en önemli faktördür, sünnet düğünü konseptleri mekânı özgürce sizin ve misafirlerinizin rahat edeceği yer olarak seçebilirsiniz Bu nedenle hayallerinizi paylaşmanız mekân seçiminde size yardımcı olacaktır. Kişi sayısının belirlenmesi: Hayallerinize ve kişi sayısına göre bir mekân seçin. Bundan sonra uygun görüldüğü şekilde masa sandalye kiralama gibi hizmetler verilecektir. Kiralama ve dekorasyon: Kişi sayısına göre masa ve sandalye kiralamanın yanı sıra dekorasyon hizmeti de sunmaktayız. Sünnet düğünü konseptleri dekorasyon için kullanılan malzemeye de müşteri ile görüşülerek karar verilir.

Yapılacak faaliyetler: Bir organizasyonun güzelliği faaliyetlerle ölçülür. Bu nedenle sünnet tahtları, palyaço kiralama, tahta ayaklar, ikramlar, oyunlar, müzik konserleri ve daha birçok etkinlik sünnet organizasyonu tarafından desteklenmektedir. İslami olaylar: Bir organizasyonun İslam anlayışı içinde yürütülmesi olayları farklı kılmaktadır. İslami sünnet düğünü konseptleri  bağlamında İslami temalı bir sünnet düğünü, Kuran ve ilahilerin okunmasını ve dönen bir derviş gösterisini de içerebilir. Yemek hizmetleri: Organizasyonunuz içerisinde yemek hizmeti vermek size kalmıştır. Bu konuda talebiniz ne olursa olsun sizin için en etkili şekilde organize edilebilir.

Sünnet Düğünü İçin Diğer Hazırlıklar

Sünnetin yeri ve zamanı konusunda anlaştıktan sonra çocuğunuzun ihtiyacı olan alışverişi yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında sünnet düğünü için aşağıdaki hazırlıkların yapılması gerekir. Misafirlerinizin gününüze özel bir hediye hazırlamasına izin verin. Hediye olarak hediyelik kavanozlar, magnetler ve kına torbaları alabilirsiniz. Sünnet düğününe özel davetiyeler dağıtın.  Mevlit şekerini hazırlayın. Düğününüz sırasında sünnet oluyorsanız, çocuğunuzun yatağını süsleyin. Bir video ve fotoğraf uzmanı işe alın. Bu hazırlıklar ile kusursuz bir sünnet düğününe sahip olabilirsiniz. Sünnet düğünleri çok lükstür. Bu konuda teşhirden uzak bir organizasyon haline gelmemesi için gerekli tüm hazırlıkları yapmalısınız. Sünnet düğünleri için özel olarak tasarlanmış takı ve davetiyeleri mutlaka kullanın. Misafirlerinize sıklıkla sunduğunuz ürünleri  belirleyin ve bu ikramların her zevke uygun bir lezzet olmasına özen gösterin.

Sünnet Düğünü Konseptleri İstanbul

Sünnet Düğünü Konseptleri İstanbul

Erkek Çocuk Kaç Yaşında Sünnet Edilmelidir?

Erkek çocukların anne babalarını en çok endişelendiren konulardan biri de çocuklarının sünnet edilmesidir. Bunun kesin yaşı gösterilmemiştir, ancak söylenmiştir: ne kadar erken  o kadar iyidir. Doktorlar genellikle çocukların iki yaşından önce veya sonra sünnet edilmesini önermektedir. Yeni doğan erkek bebeğin ilk 20 gün içerisinde sünnet edilmesi önemlidir. Yeni doğan 20 gün içinde sünnet edilirse yara çok daha hızlı iyileşir. Bu enfeksiyon riskini azaltır.

Sünnet Ameliyatı Sünnet Düğününden Ne Kadar Önce Yapılmalıdır?

Sünnet ameliyatı düğünden en az bir hafta önce yapılmalıdır. Böylece çocuk düğüne kadar iyileşmeye başlar ve aile sünnetli eğlenceyi daha rahat sürdürebilir. Geleneğe göre sünnet edilen çocuk, sünnetten bir hafta önce ailenin büyüklerine götürülür ve el öpülür. Sünnet düğünü konseptleri Ayrıca akraba ve tanıdıklara sünnet törenine katılmaları için davetiye gönderilir. Evde sünnet yapılırken mevlit okunur ve eve tanıdıklar davet edilir. Sünnet eğlenceleri organizasyonun istediği şekilde gerçekleşmelidir. Sünnet düğünü sırasında aile, arkadaşlar ve akrabalar çocuğa mücevher veya para getirir.

Sünnet Düğününde Çalınan Müzik

Sünnet düğünü eğlenceli olacaksa, çalınan müziğin de neşeli olması gerekir. Organizatör şirket, aile ve müzik organizasyonu ile ortak bir kararla görüşmelidir. Sünnet düğünü konseptleri genellikle yaz aylarında yapılır. Bu nedenle gelişler göz önünde bulundurularak uygun parçaların seçilmesi gerekmektedir. Sünnetli çocuğun arkadaşları ve arkadaşlarının ailesi düğüne katılacağı için daha sık Türk müziği çalınması iyi olur. Karadeniz müziği veya halay ezgileri de çalınabilir.

Ev sahipliği yaptığınız sünnet töreni yemek içerecekse, yemek sırasında görevli bir ekip bulundurabilirsiniz, böylece müşterinin iyi vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda www.vadiorganizasyon.com sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: