İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu

30.08.2020
İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu

İslami sünnet düğünü organizasyonu; Sünnet düğünü organizasyonları, her erkek çocuğu olan kişinin güzel hayallerinden biridir. Anne ve babalar, sünnet düğünü organizasyonlarında heyecanlı bir şekilde program yaparlar. Tek temennileri, kusursuz bir şekilde programın tamamlanmasıdır. Organizasyonda müzikler, piyesler, yemek kısmı hatta bazen takı kısmı gibi her evrenin güzelce halledilmesi, gelen yakınların ve diğer misafirlerin en iyi şekilde ağırlanarak yolcu edilmesi gibi düzenlemeler ebeveynler tarafından tatlı telaşlardır. İslami sünnet düğünü organizasyonlarını diğer sünnet düğünü programlarından ayıran en büyük özellik, müzik yerine ilahi veya semazen tarzında programlar konmasıdır. Huzur ve sükunetle tamamlanarak, icra edilir.

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu İlahi Ve Fon Müzikleri

İslami sünnet düğünlerinde çalınan ilahiler veya ney, def gibi çalgılardan oluşan fon müzikleri, sünnet düğününe ayrı bir hava katar. İlahiler manevi bir algı oluştururken, fon müzikleri daha huzurlu bir ortam sağlar. İslami sünnet düğünlerinin en önemli özelliği de çalınan müziklerin İslam içerikli olmasıdır. Muhafazakar ve dikkatli bir yaşam sürenler, ayrıca çevresi de muhafazakar kişilerden oluşanlar İslami sünnet düğünü organizasyonlarını tercih ederler. Misafirlerin fon müziği ve ilahi eşliğinde muhabbet etmesi, samimi bir ortam oluşturur.

Semazen Gösterileri

İslami sünnet düğünü organizasyonlarında yapılan programlardan birisi de semazen gösterileridir. İslami düğünlerde olduğu gibi İslami sünnet düğünü organizasyonlarında da semazen gösterileri hem keyifli hem de kişiye maneviyat aşılayan gösterilerden birisidir. Semazen gösterileri, bazen bir bazen de iki semazen tarafından yapılır. Mevlevi müziklerinden bir müzik eşliğinde takriben 15 dakika kadar sürer. Semazen sahnenin ortasına geçerek programı ve gösteriyi sunar. Sessizce izlenen program  bitince çalınan fon müziği veya ilahiye devam edilir.

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sohbet Ve Vaaz Etkinlikleri

İslami sünnet düğünü organizasyonu etkinliklerinde tercih edilen bir diğer etkinlikte sohbet ve vaazlardır. Düğün öncesinde özel bir vaiz tutulur veya firma tarafından ayarlanan yetkili bir kişi İslami konulardan anlatarak vaaz verir. Bu sohbetin içeriği sünnetin İslam da yeri, önemi, yaşı gibi sünnetle alakalı konulardır. Bazen farklı İslami konulara da değinilerek, gelen misafirler birçok konuda bilgilendirilir ve hatırlatmalar yapılır. Fakat bu her sünnet düğününde yapılmaz. Tercihe göre böyle bir etkinlik katılabilir. Genellikle fon müziği ve ilahi eşliğinde program ilerler.

İkram Dağıtımı 

Diğer sünnet düğünlerinde olduğu gibi İslami sünnet düğünü organizasyonu etkinliklerinde yemek ikramı mutlaka yapılır. Bazen tavuklu veya etli pilav yanında bir tatlı verilir ve içecek olarak ayran ikram edilir. Bazen de pasta kesilerek misafirlere kek pasta ve meyve suyu dağıtılır. Bu tamamen sünnet düğünü sahillerinin tercihine bağlıdır. İçerik her ne kadar farklı olsa da, yemek ikramı mutlaka program içerisinde bulunur. Yemeğine göre belli bir fiyat artışı da olabilir. Bunlar hakkında düğün sahiplerine önceden mutlaka bilgilendirme yapılır.

Takı Merasimi

İslami sünnet düğünü organizasyonu  için en sonunda yapılan etkinlik ise takı merasimidir. Belki de düğün sahiplerinin sıkıntısını azaltacak bir etkinlik olduğu için en sevilen bölümlerden birisidir. Takı merasiminde, düğün sahibinin yakın çevresi, akrabaları, belki de programa katılan yabancı misafirler dahi hatıra ve hediyelerini sunarlar. Sünnet olan çocuk sahneye alınır  veya kendisi için hazırlanan özel bölümde durur ve isteyenler hediyelerini ona sunarlar. Bazen de gelenler hediye ve takıları çocuğun ailesine verebilir. Burada yetkili kişi düğünlerde olduğu gibi anons yapmaz. Fakat takı saati geldiğinde bilgilendirme yapılır ve ortam ona göre ayarlanır. Programın bu bölümü İslami sünnet düğünlerinde de diğer sünnet düğünlerinde de aynı içeriğe sahiptir. Tek farkı aslında sadece arkadan çalan müziğin tarzıdır. Misafirler takılarını sunduktan sonra programdan ayrılırlar. Bu şekilde organizasyon sona erer.

Sünnet Düğünü Ortamı 

İslami sünnet düğünlerinde de diğer sünnet düğünlerinde olduğu gibi ortamın düzeni ve görüntüsü ayarlanır. Çocuğa hazırlanan bölümde güzelce süslenmiş bir yatak veya koltuk bulunur. Masa ve sandalyelerle uyumlu olan koltuk ayrıca şık bir görünüm de oluşturmuş olur. Düzenli ve şık olan masalar davetlilerin sayısına uygun olarak ayarlanır. Eğer düğün akşam vaktinde yapılacaksa,.ortam ona göre ışıklandırılır. Bu sayede daha hoş bir görüntü de olur. Dekorasyondaki detaylar da programı daha güzel bir hale getirir. Sizde bu hizmetten en güzel şekilde yararlanmak isterseniz bizlere başvurabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: