Nişan Gününüz İçin Özel Organizasyon Hizmeti

16.05.2021
Nişan Gününüz İçin Özel Organizasyon Hizmeti

Nişan gününüz için özel organizasyon hizmeti; Evlenmek isteyen çiftlerin en çok önem verdiği organizasyonlar; düğün, nişan merasimi, kına gecesi, isteme merasimi ve söz kesme merasimleridir. Hem evlenecek çiftlerin hem de ailelerinin çok önem verdiği bu özel günlerin en güzel ve kusursuz şekilde olmasını isterler. Mutluluğa adım atacakları bu süreçte komşuları, akrabaları, arkadaşları insanlar yanlarında görmek ister. Bu sebeple bu tarz organizasyonlarda her şeyin en iyisi olması için büyük bir çaba ve organizasyon gerekir.

Bu organizasyonlardan bir tanesi olan nişan merasimi de kendine has bir hazırlanma biçimi olup dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Her gelinin kendi zevkine göre misafirlerini ağırlamak ister ama bunu tasarlarken bir organizasyon şirketinden yardım alması gerekebilir. Nişan gününüz için özel organizasyon hizmeti almak isteyenler önce evde küçük çaplı az kişili mi olacağına yoksa kalabalık salon ve ya açık hava tarzında olacağına karar vermesi gerekir.

Nişan Gününüz İçin Özel Organizasyon Hizmeti Nasıl Olmalı

Evlenecek olan çiftlerin düğünden organizasyonundan sonra en çok önem verdiği organizasyon nişandır. Hem aileleri hem de çiftler en iyi şekilde misafirlerini ağırlamak isterler. Hele ki nişan fotoğrafları çekinmek için süslü ve güzel bir ortam olması gençler için çok önemlidir. Nişan organizasyonu genel kitle tarafından evde daha küçük ve daha yakın tanıdıkları ile olması tercih ediliyor. Bu durumda evlerindeki odaları en iyi şekilde kullanılması gerektiğini gösteriyor. Evde yapılan bir nişan organizasyonu için neler yapılması gerekiyor, aileler ve çiftler nelere dikkat etmeli, hem evi misafirleri ağırlayabileceği hem de konsepte göre süsleyip harika anılar bırakmak için fotoğraf çekebileceği bir ortam hazırlamak isterler. Evde nişan organizasyonu nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli tüm bunların cevapları için bir sıralama yapalım.

Evde Nişan Organizasyonu İçin Süsleme Yapımı

Eğer ki nişanınızı evde yapacak ve yakın bulduğunuz sevdiğiniz kişileri çağıracaksanız ortam şahane olmalıdır. Öncelikle nişan yapılacak ortam için en geniş odayı seçmenizde fayda var. Hem süsleme malzemelerini yerleştirebilir hem ikramlıklar için mekan ayırabilirsiniz. Ayrıca nişan merasimi esnasında sevdiklerinizin tamamını yanınızda görmek isteyebilirsiniz. Evde nişan konsepti  oluşturmak yapacağınız süslemelere bağlıdır. Bunu en iyi sağlamanın yolu da en iyi bir organizasyon şirketi bulmak ve istediğini çiçeklendirme ya da süsleme tarzını seçip onların sizin için odayı döşemenizi beklemek olacaktır. Aksi takdirde evi siz süslemeye kalkıştığınızda hem daha azla yorulacak hem de istediğiniz her malzemeyi bulmakta zorlanacaksınızdır.

Evde Nişan Organizasyonu için Kaç Misafir Davet Edilmeli

Bir nişan organizasyonun kalabalığı evleneceklerin çevresinin genişliğine göre değişse de genel olarak evde yapacakların ortalama 50 kişilik oluyor. Bu rakama göre de hazırlıkların ayrıntısı de değişmektedir. Eğer eviniz küçükse ve 30 kadar kişi çağıracaksanız işiniz daha kolay demektir. Ama bu rakamlardan daha fazla olması evinizin kapasitesi yetse bile istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz.

Evde Nişan Konsepti Ayarlama

Nişanı evde yapmaya karar verdini ve bir organizasyon şirketi ile çalışmaya başladınız ancak daha çok yapmanız gereken işler var. Mesela gelecek olan misafirler için ikramlıkların hazırlanması, konsepte uygun nişanlık seçimi çok önemli. Tabi nişan şekeri, nişan tepsisi gibi basit ama ayrıntılı birçok şey sizi yoracaktır. Tabi bu süsleme işlerinden sonra gelen konuklar için oturacak yer ayarlama işi vardır. Ve hazırladığını ikramlıklarında bir yeri olması gerekiyor. Böyle bir durumda ikramlıkları büyük bir masa ayarlayıp odada kullanmayacağınız bir kısmına koyup tüm ikramlıkları orada sergileyebilirsiniz. Misafirler için oturacak yeri de nişan törenini görecek pozisyonda ve sıralı şekilde odanın duvarlarının önüne yerleştirebilirsiniz.

Nişan Gününüz İçin Özel Organizasyon Hizmeti

Nişan Gününüz İçin Özel Organizasyon Hizmeti

Evde Nişan Verecekler Misafirlere Ne İkram Etmeli

Evinize nişan için gelen misafirleri düşündüğünüzde hem yaşlı insanlar hem de çocuklar olacaktır. Bu durumda vereceğiniz ikramlığın pratik, tüketimi ve taşıması kolay olan ürünler seçmenizde fayda olacaktır. Ayrıca dökülecek ya da ıslak pastalar seçmek çocukların dökme ihtimalini arttıracaktır. Üstelik bu tarz yiyecekler tüketimi zorlaştıracağı gibi konuklara ikramları dağıtım esnasında da zorlanılacağını gösterir. Bu ikramlıklar konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz en çok ikram edilenler; kurabiyeler, cupcakeler, makaronlar, küçük pizzalar, yaprak sarması ve börek çeşitleri ile içecekler, olarak örnek verilebilir.

Evde nişan konseptine en uygun olarak nişan pastasını da ikramlıkların arasında bulunmaktadır, bir çok yerde pasta kesilse de bizim ülkemizde ağırlıklı olarak baklava ikram edilir. Nişanda ikram edilecek ürünler evde hazırlanabileceği gibi nişanda  ikram edilecek için catering firmalarından yardım alınabilmektedir. Tabi bizim ülkemizde nişan sahibi evde tüm ürünleri kendisi yapar ve sadece nişan pastası ve baklavayı dışarıdan alırlar.

Nişan Gününüz İçin Özel Organizasyon Hizmeti; Ev Nişanı İçin Nişanlık Seçimi

Evde nişan yapmaya karar verdiyseniz ve gelecek kişi sayısı az olacaksa nişanlık seçiminde çok kabartıya kaçmamak gerekir. Yapılan nişan konsepti daha sade olmalıdır ve tabi nişanlık seçimi de de bir o kadar konseptle uyumlu olmalı ve sade olmalıdır. Çünkü nişan salon gibi büyük ve kalabalık bir yerde olmayacaksa ev ortamı için fazla abartılı kaçacaktır. Hem çekineceğini fotoğraflarda güzel durmayacak hem de göz yorucu olacaktır.

Nişan İçin Bir Organizasyon Şirketi Nasıl Bulunur

Evde bir nişan yapmayı düşünüyorsunuz ve nasıl yapacağınız konusunda kararsızlıklar yaşıyorsanız önce bir organizasyon şirketi aramaya başlamalısınız. Muhtemelen bir organizasyon şirketini daha önce katıldığınız bir nişan merasiminde görecek ve nişan sahibi de memnun kaldıysa ondan iletişim bilgilerini alacaksınız. Daha önce sizin istediğiniz tarzda bir nişan töreni görmediyseniz ve kendinize has bir tören olsun istiyorsanız o zaman araştırmanızı geniş çaplı yapmanız gerekecektir. Günümüzde tüm şirketler işlerini internete taşındı ve yeniliği takip eden her organizasyon şirketinin bir internet sitesi mutlaka vardır. Buralardan da bilgi alabilmek mümkündür.

Bir Nişan Organizasyon Şirketi Nasıl Olmalı

Öncelikle bulacağınız bir organizasyon şirketi elbette size güven vermelidir. Gerçekleştireceği farklı tasarımla ile sizin zevkinize ve tarzınıza göre en uygun olanı çıkarabilmelidir. Ayrıca bir nişan konsepti için sizin ihtiyacınızın fazlası her türlü ayrıntıya dikkat etmeli ve süsleme eşyaları da kaliteli olmalıdır. Verecekleri hizmet de her zaman çok önemlidir. Çünkü sizlerin en özel anlarından birisi olan ve her şeyin kusursuz olmasını istediğiniz bir günde her şeyin vaktinde olması çok önemli olacaktır. En iyi hizmetler için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: