Nikah Organizasyonu Fiyatları

08.06.2022
Nikah Organizasyonu Fiyatları

Nikah organizasyonu fiyatları; Günümüzün nikâh organizasyonu evlilik için çok önemlidir. Özellikle nikâh organizasyonları kırda,  bahçelerde,  deniz kenarında plajlarda, havuzlarda ve hatta iskelelerde, kapalı davet alanlarında ve kongre merkezlerinde düzenlenir.  Buna istinaden otel ziyafet salonu, ister şehirdeki düğün salonu aklınıza gelebilecek her yerde organizasyonlar farklı olarak fiyatlandırılır.

Nikah organizasyonlarında fiyatlara nikah süslemeleri,  nikah kokteyli ikramları, resepsiyonlar ve eğlenceli aktiviteleri dahil etliler. Bunun yanında nikâh sonrası eğlence, düğün organizasyon davetinde önemlidir. Bazı çiftler büyük bir nikâh organizasyonu yerine sade ama şık ve eğlenceli bir nikâh organizasyonu tercih etmek isteyebilirler. Konsepte göre dekore edilmiş ayakta podyum seçenekleri, muhteşem çiçek çelenkleri, misafir karşılamaları gibi hizmetler sağlanır.

✅ Nikah Organizasyonu Fiyatlarına Neler Dahildir?

Nikâh organizasyonlarında özellikle yazın evlenecek çiftler için en cazip seçenek açık alan, kır ve bahçe gibi seçeneklerdir.  Özellikle plaj, deniz kenarında nikâh organizasyonları için harika fırsatları sunuyor. Organizasyonun şekline göre kapalı ağırlama alanları, balo salonları, kongre ve kültür merkezleri, düğün salonları gibi geniş kapalı alanlarda fiyatlar farklıdır.

Nikâh organizasyonunda dekorasyon önemlidir.   Deniz manzarası ve dalgaların sesi eşliğinde lüks düğünler için günümüzde en çok tercih edilen plajlardır. Deniz temalı konseptler genellikle plajlarda ve sahil düğünlerinde kullanılıyor.  Bahçede, kırsalda, doğal yeşillikler içinde ve huzurlu bir ortamda daha çok tercih edilecek düğünler için alternatiftir.

Nikâh organizasyonu fiyatları ile nikah kokteyl organizasyonu da farklı fiyatlandırılır.  Davet öncesi ve sonrasında misafirlerinize ikram etmek için kokteyl ikramlarının detayları farklıdır.  Düğünler için alternatif bir kokteyl menüsü de eklenebilir. Kokteyl catering şirketlerinde düğün kokteylinin vazgeçilmezidir. Bunun yanında masa ve sandalye koltukları, servis elemanları ve servis için ihtiyaç olan malzemeler de organizasyonda fiyatlandırılır.

✅ Nikah Organizasyonunda Hizmetler Ve Ekipmanlar 

Nikâh organizasyonları düğünler kadar pahalı değildir ancak söz konusu şık davetler olunca düğünler ertelenmez. Düğün organizasyonları kişi başı ortalama fiyata göre hesaplanır.  Nikah organizasyonu fiyatları şunlar dahil edilir; düğün kürsüsünde ve kürsü arkasında çiçekler,  giriş yolu gelin yolu dekorasyonu,  sandalyelerin montajı ve dekorasyonu, nikah sandalyesi veya nikah masası kiralamadır.

Ayrıca arka planlar ve düğün mekânları için çiçek dekorasyonu,  giriş alanı, gelinlik dekorasyonu, yeni evliler ve misafir girişleri için sokak dekorasyonu ve halısı, düğün sandalyesi,  farklı renk ve modellerde misafirler için sandalye temini ve dekorasyonu yapılır.

Bunun yanı sıra düğün kokteyli,  ses sistemi kurulumu, mikrofon, dj, düğün salonunun podyum yapısı, düğün mekanları için yüksek podyum, karşılama tahtası, girişe hoş geldiniz, haftanın günü, tarih ve gelin ve damadın adının yer aldığı plaket, profesyonel düğün fotoğrafçısıyla düğün klipleri şeklindedir.

Organizasyon yapmak isteyen çiftler öncelikle organizasyonu nerede yapmak istediklerine ve organizasyonun konseptine karar vermelidir. Kırlarda, kendi bahçelerinde, boğaz manzaralı, sahilde, havuz başında, hatta iskelede yapmak isteyebilir. Düğün organizasyonunun nerede yapılacağına karar verdikten sonra organizasyon için kullanılacak masa, sandalye ve süslemeleri seçilmesi gerekiyor.   Nikah organizasyonu fiyatları istenilen konsepte göre belirlenir.

Nikah Organizasyonu Fiyatları

Nikah Organizasyonu Fiyatları

✅ Nikah Organizasyonunda Konseptler Nelerdir?

Nikah organizasyonlarında konseptler şu şekildedir;  Tekne de, kır alanında ekipman desteği alınır.  Kır alanında bir nikâh organizasyonu için İlk olarak hava durumunu iyi kontrol etmek gerekir.    Nikâh Kokteyl organizasyonu tüm Türkiye’de en çok rağbet gören etkinlik olmuştur. Özellikle farklı bir nikâh organizasyonu için kokteyli nikâh düğün salonlarından sıkılanlar için alternatif olmuştur.

Nikâh organizasyonu fiyatları her şeyden önce, hazır paketlerin neler olduğu ve neleri içerdiği gibi her şeyi fikir açısından kontrol etmek çok önemlidir. Tek tek maliyetlerdense hazır düğün organizasyon paketine bakarak toplu olarak fiyatlandırılan aktiviteler daha uygundur. . Bu sayede nikah organizasyonunun fiyatı da düşebilir. Nikâh kokteyli fiyatları değişkenlik gösterir ancak bu paket eklenerek kolayca hesaplanabilir.

Yaşlı konuklar için kokteyl ayarlamak için masa sandalyesi kiralamak gerekir.  Tekne düğünleri için bir kokteyl organizasyonu düşünülürse kokteyl ikramlarının yanı sıra çiçek aranjmanları, düğün güverteleri de pakete eklenir.  Nikâh düğün kokteyl organizasyonu için gerekli ekip ve ekipmanlar ve yiyecek ve içecek de hizmetleri vardır. Buna istinaden nikâh ikramları, hafif yemekler olarak bilinen hafif öğünlerden oluşur.  Bu hizmetlerde paketlere eklenebilir.

✅ Nikahlar İçin En Çok Tercih Edilen Mekanlar

Nikâh organizasyonlarında özellikle sahil düğünleri, denizin romantik atmosferini, kumsalları ve gün batımını seven çiftler için mükemmeldir. Buna istinaden trend düğün konseptlerin nikah organizasyonu fiyatları farklıdır.  Ayrıca nikâh organizasyonunda masa tasarımı, giriş konsepti, çeşitli şovlar ve çok seçenekli dekorasyon konsepti hizmeti de vardır.  Başlıca düğün organizasyonu konseptleri şu şekilde sıralanabilir:  ev düğün konsepti, kır düğünü konsepti, iskelede düğün konsepti, deniz konseptli düğün, renkli düğün konsepti, kış temalı düğün konsepti şeklindedir. Bu nikâh organizasyonları da verilen hizmete göre fiyatlandırılır. Nikah organizasyon fiyatları kullanılan ekipmanlara göre hesaplanır.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: