Catering Hizmeti İle İkramlı Organizasyon

10.09.2021
Catering Hizmeti İle İkramlı Organizasyon

Catering hizmeti ile ikramlı organizasyon; Catering hizmeti, her türlü organizasyonun vazgeçilmez bir parçasıdır. Catering hizmeti ile davetlere şıklık kadar, lezzet katmak ta söz konusu olur. Düğün, nişan, söz, şirket yemekleri, yıldönümü gibi her türlü organizasyonda catering hizmetleri son derece önem taşır. Bazı söz ve nişan gibi davetler evde yapılsa bile geniş katılımlı davetler için uygun sayıda ve görsel bir şıklık içinde ikramlıkların çıkması son derece zor olur.

Catering Hizmeti İle İkramlı Organizasyon

Yaş günleri, sürpriz kutlamalar için yapılacak hazırlıklar içerisinde sunulacak ikramlıkların hazırlanması, masanın süslenmesi profesyonel destekle söz konusudur. Kişisel imkânlarla ve eldeki malzemelerle mükemmel organizasyonlar hazırlamak son derece zor olduğu bilinen bir gerçektir. Bu konuda önerilen, kurumsal organizasyon şirketlerinden profesyonel destek alınmasıdır.

Kurumsal Organizasyon Şirketleri

Kurumsal organizasyon şirketleri, farklı organizasyonları düzenlediği gibi catering hizmetleri de sunar. Ufak çaplı davetler için evlerde ya da evlerin bahçesinde düzenlenecek organizasyonlarda davetli listesine uygun şekilde ikramlıkların hazırlanması için catering firmalarından destek alınması önerilir. Bu firmalar, farklı menü seçenekleri ile müşterilerine değişik lezzet alternatifleri sunar. Etli, vejetaryen ya da vegan menüler kadar, kokteyl tarzı ikramlıklar da listelerinde yer alır. Kurumsal firmaların tercih edilmesinin en önemli sebebi, ikramlıkların taze ve lezzetli olmasıdır.

İkram edilen ürün çeşitliliği kadar, bu ikramlıkların şık masa sunumları ile görsel bir şölen sunması gerekir. Masaların konsepte uygun giydirilmesi, konsepte uygun çiçekler ya da şamdan gibi aksesuarların konulması son derece önem taşır. Firma seçiminde tek etkenin fiyat olması da son derece yanıltıcı olacaktır. Fiyatla birlikte kalite faktörü de son derece önemlidir. Aynı kalitede organizasyonlara imza atan, kurumsal şirketler arasında fiyat karşılaştırmasının yapılması son derece önem taşır.

Düğün ve Nişan Gibi İkramlı Organizasyon İçin Catering Hizmeti

Düğün ve nişan gibi organizasyonlar için yapılacak hazırlıkların tam olması, en ufak bir aksiliğin bile çıkmaması en büyük taleplerden biridir. Söz, kına, düğün ve nişan gibi olaylar, kişilerin hayatında önemli yere sahip olan ve anısı yıllarca kalacak olan özel günlerdir. Bu türlü günlerde masa ve sahne tasarımlarından, seçilecek müzik ve yemek menülerine kadar her şeyin eksiksiz olması son derece önem taşır.

Düğünler farklı konseptlerde olabilir. Geleneksel temalı düğünlerde ilahiler ile semazenler öne çıkarken, bazı düğünler kokteyl şeklinde tasarlanır. Kişilerin beklentileri ve hayat görüşleri ile ilgili olarak yapılacak davet türleri de değişim gösterir. Kokteyl tarzı düğünlerde ikramlıklar, şık kanepe ve lokmalık atıştırmalıklardır. Meyve kokteylleri ve farklı içecekler yer alır. Yemekli düğünlerde ise tavuklu, kırmızı etli ya da deniz mahsulleri de seçilebilir. Vejetaryen menüler de son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır.

Doğum Günlerinde Farklı Konseptler

Doğum günlerinde farklı konseptler bulunur. Yaş günü kutlaması yapılacak kişinin karakteri, yaşı, doğum günü kutlamalarını da etkiler. Çok ileri yaşlı biri için yapılacak kutlamalarda ses desibeli ona göre ayarlanıp, çok gürültülü ve şamatalı muzip konseptler tercih edilmeyecektir. Hareketli ve dinamik kesimlere yönelik genç partilerinde daha renkli temalar, özgün pasta modelleri tercih edilebilir.

Kişinin yaşam şekli ve zevkleri, doğum günü mekânının süslenmesinden, çıkarılan ikramlıklara kadar etkili olur. Çocuklar için yapılacak doğum günleri, sünnet törenleri renkli ve onların hayal dünyalarına hitap edecek tarzda olmalıdır. Geleneksel oyunların tercih edildiği kutlamalar için, ip çekme, çuval yarışları, meddah gösterileri yapılması sık karşılaşılır. Çocukların hayal kahramanlarının tasvir edildiği mekan süslemeleri, şekilli ve resimli pastalar; onları mutlu kılacak detaylardır.

İkramlı Organizasyon

İkramlı Organizasyon

İkramlıkların da çocukların ağız tadına uygun olması beklenir. Misket köfteler, şekilli patatesler, renkli makarnalar vazgeçilmez sunumlardır. Çikolatalı, meyveli toplar, şekilli kurabiyeler de onları mutlu eden detaylardır. Kurumsal organizasyon şirketleri ikramlıkları hazırlamada da farklı alternatiflere sahiptir.

Açık Mekân Organizasyonları

Açık mekân organizasyonlarında hazırlanması en zor olan konular içerisinde ses ve ışık gösterileri gelir. Açık mekânda sesin dağılması gibi çok farklı ve zor konular ortaya çıkar. Bu nedenle, firmamız gibi kurumsal organizasyon şirketlerinden hizmet alınması önerilir. Firmamız doğum günleri, düğün, nişan, açılış gibi her organizasyonda başarılı hizmetleri olan şirketlerdendir. Açık mekân organizasyonları içerisinde ilk akla gelen düğünlerdir. Düğünlerin tekne gibi deniz üzerinde yapılması son zamanlarda oldukça talep gören organizasyonlar içerisindedir.

Seçilecek menü de konsepte uygun olarak, deniz mahsulleri olabilir. Davet sahibinin kişisel tercihi konusunda ikramlıklar çeşitlendirilebilecektir. Kır düğünlerinde gelin ve damadın çıkacağı yerin süslenmesi, kır çiçekleri ile şık konseptler hazırlanması hem doğal hem de zarif bir görünüm sunacaktır. Firmamız, bu türlü organizasyonlar için farklı menü seçenekleri ile lezzetli ve sağlıklı ikramlıklar sunar.

Profesyonel Organizasyon Hizmeti

Profesyonel organizasyon hizmetlerinden beklenen, müşterinin beklentisine uygun tarzda konseptler hazırlanmasıdır. Catering hizmetleri de organizasyonu tamamlayan unsurların başında gelecektir. Sunulan yiyeceklerin taze olması, lezzetli olması, davetleri daha da unutulmaz kılan unsurlardır. Hayalleri gerçekleştiren davetler için kurumsal firmamızdan catering ve her türlü organizasyon hizmetini güvenle alabilirsiniz.

İkramlı Organizasyonlar ile ilgili daha fazla bilgi için;

https://www.vadiorganizasyon.com/catering-hizmeti/

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: