Kokteyl Organizasyonlarında Sunulan Hizmetler Nelerdir?

18.11.2020
Kokteyl Organizasyonlarında Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Kokteyl Organizasyonlarında Sunulan Hizmetler Nelerdir; Kokteyl organizasyonları günümüzde çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Genellikle sünnet düğünü organizasyonu, kına, düğün veya açılış törenlerinde lüks organizasyonların yapılması istenir. Şık ve özel tasarımlar ile sunumlar sergilenmektedir. Kokteyl organizasyonlarını daha çok lezzetli ve şık ikramlıklar, atıştırmalık yiyecekler ve içecekler oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra kokteyl organizasyon bir amaç için düzenlenmektedir. Açılış, nişan, düğün gibi bir amaç için kokteyl organizasyonu düzenlenebilir.

Bunun dışında yeni ürün tanıtımı için ve lansman hizmetlerini de kokteyl organizasyonu firmaları tarafından düzenlenmektedir. Avm etkinlikleri, açılış organizasyonu, sünnet, kına ve düğün gibi etkinlikler de kokteyl organizasyonu firması tarafından yapılmaktadır.

Kokteyl Organizasyonu Nedir?

Kokteyl organizasyonu çalışmalarımız, açılış veya özel günleriniz için misafirlere şık sunumlar eşliğinde lezzetli atıştırmalıklar ikram edilmesiyle oluşan catering organizasyonlarıdır.

Kokteyl Organizasyonlarında Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Kokteyl Organizasyonlarında Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Kokteyl Organizasyonu Nasıl Hazırlanır?

Kokteyl organizasyonu hazırlanırken ilk önce davete gelecek olan davetli sayıları, davetin nerede yapılacağı ve organizasyon bütçesi ayarlanır ve verilen davette misafirlere neler ikram edileceği belirlenir. Bunun yanı sıra organizasyonun şık bir görsel eşliğinde tasarlanması için bazı dekoratif ürünler belirlenir. Çiçek, tül, balon süsleme gibi süslemelerin yanı sıra masaların sayısı, müzik hizmetleri ve Prodüksiyon hizmetleri ayrıca ekipmanların sayısı belirlenir.

Kokteyl İçin Atıştırmalıklar ve İkramlıklar Nelerdir?

Bu tarz organizasyonlar için en önemlisi pratik ve aperatif atıştırmalıkların yapılmasıdır. Bunun için kokteyl menüleri için genellikle tatlı ve tuzlu gibi aperatifler bulunmaktadır. Aynı zamanda menülerdeki ikramlıkların kolay yenilebilir atıştırmalıklar olması önemlidir. Hazırlanan kokteyl menülerinde genellikle tatlı ve tuzlu ikramlıkların yanı sıra kanepeler, mini ekler, cips ve mevsim meyveleri yer almaktadır.

Ayrıca birde içecek barı bulunmaktadır. Sıcak ve soğuk içeceklerin bulunduğu çay, kahve, Türk kahvesi ve bitki çaylarının yanı sıra aynı zamanda soğuk meyve suları, gazlı ve gazsız içeceklerde bulunmaktadır. Aynı zamanda davetli sayısına, organizasyon bütçesi ve türüne göre de menülerde değişiklik yapmanız mümkündür.

Kokteyl menüsü kadar dikkat ettiğimiz diğer unsurlar ise ekipman kiralama bistro masa veya masa sandalye kiralama çadır, ses sistemi ve ışık sistemi gibi hizmetlerdir. Aynı zamanda müzik hizmetleri bando ve dj performansı gibi, prodüksiyon ekibi kamera, video ve fotoğrafçı gibi ayrıca süsleme hizmetleri tül, balon, çiçek ve özel dekor süslemeleri gibi her şey en iyi şekilde yapılmaktadır.

Kokteyl Organizasyonunda İç ve Dış Mekân Çalışmaları Nasıl Olmalı?

Bu organizasyona en önemlisi görsel çalışmalar, süslemeler, ışıklandırmalar, masa ve sandalyelerin uygun bir şekilde yerleştirilmesi, özel bir etkinlik için ortamın hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Ekipte yer alan ortam tasarımcıları sayesinde hem iç mekân hem de dış mekân için ortama damgasını vurmuş çalışmalar sergilemektedir. Bunun yanı sıra marka konseptine uygun çalışmalar, özel renk ve şablonlarınız içinde kokteyl organizasyonu birçok güzel sunum ve görsellik sergilemektedir.

Nikâh Kokteyl Organizasyonu

Nikâh organizasyon kokteyli daha çok şık ve sade olmasıdır. Bu tarz organizasyonlar açık bahçe mekânlarında da yapılabilir ya da şık bir davet salonunda da gerçekleştirilebilir. Sade olmasının yanı sıra sizin istediğiniz şekilde nikâh organizasyon kokteyli daha da detaylandırılabilir. Sahne süslemeleri, yiyecek ve içecekler ile sahne gösterileri ve ekipmanlar ile istediğiniz her şekilde detaylandırılabilir. Firma seçerken en önemli unsur firmanın yiyecek ve içecek kalitesi aynı zaman da hijyeni, ekip ve ekipmanın sağlamlık kalitesi organizasyon firması için en önemli etkendir.

Kokteyl Organizasyon Fiyatları Nelerdir?

Kokteyl organizasyon fiyatları davetin nerede verileceğine bağlı olmakla birlikte mekânda ne kadar süsleme yapılacak, davete ne kadar davetli katılacak, masa ve sandalyelerin kişi sayısına göre belirlenmesi yiyecek ve içecek olarak davetlilere neler ikram edilecek, süslemeler hangi tarz ve şıklıkta yapılacak aynı zamanda ses ve müzik sistemi, kamera ekibiyle oluşmaktadır.
Tabi bu özel gün veya gecelerin her şeyin en güzel bir şekilde olması gerekmektedir. Hizmet ve sunumda eksikliğin olmaması gerekirken yiyecek ve içeceklerin hem kaliteli hem de sağlıklı olması en büyük etkendir. Kokteyl organizasyon firması ararken ucuz veya cazip değil de daha çok ekip ve ekipman temizliğinin nasıl olduğuna hijyen ve kalitenin önemine bakılmalıdır. Bu yüzden firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1