Mezuniyet Töreni İçin Özel Organizasyon Hizmeti

14.05.2021
Mezuniyet Töreni İçin Özel Organizasyon Hizmeti

Mezuniyet töreni için özel organizasyon hizmeti; Mezuniyet törenleri hayatımızda büyük öneme sahip özel günlerdendir. Özellikle öğrencilik hayatında her yaştan her dönemden öğrencinin sabırsızlıkla beklediği mezuniyet töreni öyle bir şeydir ki küçük çaplı olsa dahi bir özen, uğraş ve emek ister. Burada bahsedeceğimiz konu ise bu mezuniyet törenlerinin nasıl olması gerektiği, neler yapılabileceği ve dikkat çeken etkinliklere değineceğiz.

Mezuniyet Töreni İçin Özel Organizasyon Hizmeti Nedir?

Mezuniyet töreni öğrencilerin belirli bir kademe atladığı veya bir diplomanın verildiği bazen akademik bir unvan getirmesiyle kutlanan özel gündür. Genellikle öğrencinin mezun olduğu gün yapılan bu organizasyon diploma töreni veya davet etme töreni olarak da adlandırılır. Eskilerde tören üniversite ve üzeri bir kademe (Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans, ve Doktora gibi) için yapılırken günümüz dünyasında bu ilkokul, ortaokul ve lise için de yapılmaya başlanmıştır. Günümüzde her ne kadar mezuniyet töreni sayılamayacak kadar ufak bir organizasyon olsa da anasınıfının bitmesiyle özel bir gün organize edilebilir.

Mezuniyet Töreni İçin Özel Organizasyon Hizmeti Önemi

Anasınıfını bitirmekten tutun da üniversite mezuniyetine kadar her çeşit mezuniyet büyük önem taşır. Öğrencilerin hayatlarında bir dönemin bittiğini yeni bir hayatın başladığını ifade eden bu günlerde bunca yıl okudukları arkadaşlarıyla vakit geçirmek, geçen yılların hatırına o gece de toplanıp yeni başlayacak serüvenlerini kutlamak uzun zamandan beri özenle yapılan bir iştir. Hatta o kadar uzun zamandır yapılır ki geçmişi 12.yüzyıla kadar uzanan bu organizasyon artık günümüzde vazgeçilmez olmuştur.

Mezuniyet Töreni Ne İfade Eder?

Her öğrenci acı tatlı arkadaşlıklar edinmiş, okuluyla bir bağ kurmuş, yıllarını burada geçirmiştir. Öğrenci kadar ailelerinin de büyük emeği olan bu serüvende sıkıntıların bittiği uzunca bir dönemin geride bırakıldığı bu günde en güzel zamanı geçirmek herkesin hakkıdır. Okulda geçirilen zamanlar insanın hayatının büyük bölümünü kaplar ve anılarımızda çok önemli bir yer edinir.

Sabahları bulan çalışmalar, okulda akşama kadar arkadaşlarla, öğretmenlerle ve derslerle geçirilen zamanlar tahmin edileceğinden bile çoktur. Durum böyleyken bu serüvenin bitmesini ve biraz daha büyümeyi kutlamak her öğrencinin en doğal hakkı oluyor fakat bu çok kişiden oluşacak organizasyonu en güzel şekilde yapmak her zaman kolay olmuyor işte bu konuda ise özel organizasyon şirketimiz devreye girer.

Anasınıfı ve İlkokul İçin Mezuniyet

Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarının ilk mezuniyet törenlerinde çok özenli ve dikkatli olunması gerekir zira bu küçük yavrucaklarımıza büyük önem vermekteyiz. Okul hayatına yeni alışan çocukların ilk kep atma heyecanı tüm eğitim öğretim hayatında hatırlayacakları en güzel anılardan olacaktır. Bu özel günün onlarda eğitim aşkını körüklemesi ve heveslendirmesi için etkinliklerin ona göre hazırlanmasından yanayız. Yapılan etkinlikler arasında tiyatro, şiir dinletisi, çeşitli folklor gösterisi ve karnelerin verilmesi şeklinde olabilir.

Bu etkinlikler çocuğa sahneye çıkma becerisi, grup çalışması yapabilme ve özgüven katacaktır. Çocuklarını okula gönderen ailelerin onları arkadaşları ve öğretmenleri ile izlemesi, onların okul hayatına yakından tanık olması için şahane bir fırsattır. Yapılan etkinlikler bu anlattıklarımız ışığında seçilmeli ve organizasyon şirketiyle ortak bir çalışma yaparak miniklerimize unutulmaz bir gün armağan edebilirsiniz.

Mezuniyet Töreni İçin Özel Organizasyon Hizmeti

Mezuniyet Töreni İçin Özel Organizasyon Hizmeti

 Mezuniyet Töreninde Nasıl Elbiseler Tercih Edilmeli?

Sürekli gidilen okul yıllarının ardından gelen mezuniyet heyecanın şüphesi en önemli aşamalarından biri elbise seçimi olmaktadır. Bu gecede giyeceğiniz elbisenin temaya uygun olması kadar kendi ruhunuza ayna tutması da çok önemlidir. Kanaatimizce hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak fakat şıklığından da taviz vermeyecek bir elbise seçilmeli. Sade ve şık bu elbisenin cüppeyle nasıl görüneceğini hesaba katmak atlanmayacak kadar önemli bir husustur. Genellikle açık tonlarda tercih edilen bu elbiselerde en uygun renkler; beyaz, siyah, pudra, mavi, krem ve bej rengi olmaktadır. En nihayetinde bu özel gün için seçilen elbisenin içinize sinmiş olması gerekir.

Lise Mezuniyet Töreni Etkinlikleri

Liseyi bitiren öğrenci artık büyümüştür ve yeni hayallere yeni bir hayata adım atmaya hazırdır. Lisede kurulan arkadaşlıklar unutulmaz ve daimidir fakat üniversiteye başlayacak öğrenci tüm bu hayatını geride bırakacak yeni bir çevreye adım atacaktır. İşte durum böyle olunca mezuniyet töreni de bir hayli önem kazanır. Törenin yapılacağı gün öğrenciler özenle hazırlanır kuaföre gidilir, en uygun kıyafetler giyilir ve büyük bir heyecanla mekana varılır.

 Lise Mezuniyet Töreni Organizasyonunda Yapılacaklar

  • Mezuniyete katılacak kişi sayısına göre uygun bir mekan ayarlanır. Bu mekan okul bahçesi olabileceği gibi başka bir mekan da ayarlanabilir. Bu tamamen organizasyonu belirleyenlerin isteğine kalmıştır
  • Mekan uygun dekorlarla süslenir bunlar; yazılı balonlar, renkli kağıtlar, süslenmiş masa sandalyeler olabilir.
  • İsteğe bağlı olarak bir sahne ayarlanır sahneye öğrencilerin çıkması veya belirlenen kişilerden şarkı dinletisi yapılması da mümkündür.
  • Katılımcılar için küçük konuya uygun atıştırmalıklar kullanılır.
  • Mezunların hep birlikte kesebileceği bir pasta olmalı
  • Mezuniyet partisinde öğrencilerin okul anılarından oluşan bir slayt hazırlanabilir.
  • Öğrencilere okul yönetimi tarafından o günü anımsatacak ufak hediyeler verilmesi şüphesiz çok güzel olacaktır.
  • Davetlilere de ufak anahtarlık vb. küçük hediyeler verilmesi günü taçlandıracaktır.
  • Günün sonuna doğru isteğe bağlı olarak derece yapan veya başarı elde eden öğrenciler konuşma yapar.

En sonunda da kep atma töreniyle öğrencilerin geçen 4 yıllık eğitim hayatı kutlanmış olur.

Üniversite Mezuniyet Törenleri

Üniversiteyi bitiren öğrenci artık iş hayatına atılmaya hazırdır ve bunun heyecanı içindedir. Bu aşamada yapılacak etkinlikler biraz daha ciddi olmaktadır. Bu etkinlikler hocalardan ayrı öğrencilerin kendi aralarında yapacakları bir parti şeklinde de olabileceği gibi bizim asıl değineceğimiz konu genellikle üniversitenin kampüsünde ve konferansında yapılan etkinliklerdir. Bu organizasyona öğrencilerin aileleri de katılmakta ve epey büyük çaplı olmaktadır.

Durum böyleyken masa sandalye vb. önemli dekorları satın almak büyük bir masrafa yol açabiliyor.  Şartlar böyleyken organizasyon şirketi ile kiralama anlaşması yapılabilmektedir. Geçiş yolu süslemesi ve halı dekorasyonu, ses sisteminin ayarlanması, konfeti makinesinin konumlandırılması, volkan gösterisi ve masa sandalyenin hazırlanmasından sonra özenle sahne ayarlanır. Burada öğrenciler tek tek sahneye alınır ve konuşmalarını yaparlar gecenin sonunda yine aynı sahnede konfeti patlatılması eşliğinde kep atma töreni yapılır. Günün sonunda bölüme ilişkin hocaların ve derece yapan öğrencilerin konuşması ile sonlandırılır. Tüm bu etkinliklerin planlanması ve kusursuz bir işleyişi için özel organizasyon firmamızdan hizmet almanız tavsiye edilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1