Açılışlarınızda Fark Oluşturmak

25.07.2021
Açılışlarınızda Fark Oluşturmak

Açılışlarınızda Fark Oluşturmak İsterseniz Organizasyon Hizmeti Alın

Açılışlarınızda fark oluşturmak; Açılış organizasyonu, faaliyetlerine başlamak için hazırlık içerisinde olan veya yakın zamanda faaliyetine başlamış olan bir firmanın, işletmenin, şirketin çevresine ve hali hazırda var olan müşterilerine, iş ortaklarına, sevdiği insanlara ve potansiyel müşteri kitlesine gösterme şeklidir. İşyeri açılış organizasyonu; tanıtım ve reklamın en etkili biçimde yapılmasında, marka değerinin artırılmasında etkili olan aktivitelerin başında yer alır.

Açılışı yapılan iş yerinin insanların hafızalarında yer edinebilmesi ive olumlu yönde izlenim elde edebilmesi açısında açılış organizasyonları önemli bir yere sahiptir. Tanınırlığı artmasını sağlamak ve ses getirilmesini sağlayan aktivitelerin gerçekleşmesine ortam hazırlamak için açılış organizasyonları planlanması oldukça etkilidir.

Açılış Organizasyonlarında Planlama Aşaması

Açılışı yapılacak firmanın hizmet amacı ve hitap ettiği kitleye uygun olarak hizmet öncelikleri ve hedeflerin belirlenmesi sağlanır.  Belirlenen hedefler ve gereksinimler doğrultusunda işletme sahiplerinin talepleri dikkate alınarak bir planlama yapılır. Bu planlama içerisinde açılış için gerekli olan ihtiyaçlar listelenir.

Açılış organizasyonları için süslemeler oldukça önemli bir yere sahiptir. İnsanların mekâna girerken ya da mekânda bir açılış olduğunun anlaşılmasını sağlamak için mekânın giriş bölümü balonlar yardımıyla dizayn edilir. Ardından etkinlik ve tanıtım elemanları, ses sisteminin sorunsuz bir şekilde kurulumu, açılış malzemelerinin temin süreci, açılış için gelen misafirlere ikramlar verilmesi, açılış kokteyli, kokteyl masası hazırlığının yapılması ve diğer gereksinimlerde profesyonel hizmet sunan organizasyon firmaları ile iş birliği yapılmalıdır.

Açılış Organizasyonunda Tasarımın Önemi

Organizasyon akışında bir sorun oluşmaması için zaman yönetimi de oldukça önemlidir. Açılış süslemeleri ve ikramlar için gerekli malzemeler temin edilerek belirlenen liste doğrultusunda organizasyon maliyet hesaplaması gerçekleştirir. Hazırlıkların planlanmasının ardından süreç zaman kaybına sebebiyet vermeden başlar. Açılışın gerçekleştirileceği gün herhangi bir aksilik yaşanmaması adına, gerekli hazırlıklar saatler öncesinden tamamlanır.

Açılış konseptine uygun ve yeterli düzeyde personel temini sağlanır. Personeller, açılış zamanında hazır bir konumda bulunur. Balonların dizaynında çeşitli teknikler vardır. Bu teknikler karşıdan karşıya zincir balon, balondan kapı takı yapılması, balondan nazar boncuğu, balon ağaçları, kemeri, Jumbo balon gibi tercihe uygun bir şekilde birbirinden farklı tasarımlara yer verilir.

Açılışlarınızda Fark Oluşturmak İçin; Firma İle Süslemelerin Uyumu

Balonların renk seçiminde firmanın imajına uygun renkler tercih edilmelidir. Böylelikle ortama oldukça uyumlu görüntülerin verilmesi gerçekleştirilir. Süslemeler tül, kumaş, balon şeklinde de yer alabilir. Açılış organizasyonlarında en önemli aşamalardan biri de ikramlıkların servis edilmesidir. Logo baskılı balonların dağıtımının gerçekleştirilmesi, tanıtım elemanları, kostümlü elemanlar, ses sistemi kurulumu, anons gibi unsurlar da uygun bir şekilde gerçekleştirildiği zaman açılış organizasyonundan yüksek bir performans alınması sağlanır.

Masaların görsel anlamda estetik bir görüntü sağlaması için süslenmesi, konfeti ve kokteyl ikramları da açılışların önemli simgeleri arasında yer alır. Arka planda çalınan müzik ile eğlenceli bir açılış atmosferinin yaratılması sağlanır. Kaliteli bir ses sistemi kurularak sistemsel bir sorun oluşmasının önüne geçilir.

Açılışlarınızda Fark Oluşturmak

Açılışlarınızda Fark Oluşturmak

Açılış Organizasyonlarında Tanıtım Avantajı

Açılış ve kutlama etkinliklerinde gelen davetlilerin beğenisini kazanmak ve rağbet görmek için ihtiyaç duyulan öncelikli unsur olarak süslemeler yer alır. Organizasyon firmasının hazırlamış olduğu süslemelerde kullanılması beklenen balon, tül, çiçek gibi malzemeler, açılış konseptine uygun olmalıdır. Organizasyonu işletmesinin vereceği hizmetin kalitesi, organizasyon bünyesinde yer alan personellerin iletişimi ve güvenirlikleri firmanın imajı açısından önem taşır.

İhtiyaçların listesinin çıkarılmasından ardından uygulamaya koyulması için zaman kaybedilmemelidir. Gerekli kontrollerin yapılması ile birlikte açılış hazırlıkları tamamlanır. Fark edilmek ve merak uyandırmak amacıyla göze hitap eden açılış süslemeleri uygulanmalıdır. Sunulan hizmetler ya da satışı yapılan ürünlerin tanıtımı için açılış zamanına uygun kampanyalar, indirimler uygulanması için açılış günü oldukça etkilidir.

Açılış Organizasyonlarında Tanıtım

Sunulan hizmet ya da ürünün mümkün olduğunca geniş kitlelere duyurmak için açılış günü organizasyonları büyük bir ses getirir. Her türlü açılış organizasyonu bünyesinde balon süslemeleri yer alır. Balon süslemeleri ilginin yoğun bir şekilde gösterilmesini amaçlar.

Oluşan kalabalık içerisinde firma ve ürünler hakkında konuşmalar yapmak için kurulan ses sistemi, tüm dikkatlerin konuşmayı yapan kişinin üzerinde olmasını sağlar. Açılış organizasyonları için birbirinden yaratıcı fikirler ile oldukça başarılı bir açılış gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Açılış organizasyonu hizmeti almak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: