Açılış Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

05.10.2020
Açılış Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Açılış Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Her işletmeci yeni açacağı işletmenin ya da işletmesinin yeni şubesini açacağı zaman büyük bir heyecan taşımaktadır. Her işletmeci işletmesinin şık ve gösterişli bir şekilde açılış törenini gerçekleştirmek ister. Açılışlar işletmenin tanınması ve reklamı için büyük bir önem teşkil eder. Bin bi

r emeklerle kurmuş olduğunuz işletmenizin gerekli evraklarını tamamlayıp ürünlerinizi yerleştirdikten sonra işin en büyük kısmı olan açılışlar yerini alıyor. Reklam açısından önem teşkil eden açılışlarda dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Herhangi bir organizasyon yapılırken bile örneğin sünnet düğünü organizasyonu olduğunu var sayalım en ince ayrıntısına kadar dikkat ediliyor. Siz ki bin bir emekle açtığınız açılış organizasyonunda daha çok ön plana çıkıp bütün ayrıntı ve unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu unsurlara dikkat ettiğinizde açılışınız akıllarda kalıp müşteri kazandırırken rakipleriniz de sizi güçlü bir rakip olarak görüp üzülecektir. Açılışlar asla geçiştirilecek organizasyonlar değildir. Ayrıntısına kadar dikkat etmeniz gerekir. Yanlış yada eksik yapacağınız bir hazırlık müşterileriniz ve çevreniz tarafından sizi eksiye düşürmeye kadar sebep olabilir.

Açılış Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Açılış Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Neden Açılış Organizasyonu Yapmalıyız?

Bin bir emekle ve yüksek maliyetlerle açtığınız işletme için en iyi unsurlardan biri açılış organizasyonlarıdır. Peki, açılışlar neden önemlidir? İşletmenizin en büyük reklam kaynağı açılış ve kampanyalardır. Açılış yaptığınız zaman yeni bir iş yeri ya da şube açtığınızı tüm çevrenize duyurmuş olursunuz, çevredeki diğer işletmelere güçlü bir rahip olduğunuzu sergilersiniz. En önemlisi ise müşterinizle ilk karşılaşmanızdır. Güzel bir açılış, açılış organizasyonu ile müşterilerinizin gözüne girebilirsiniz. Bu sayede müşterilerin dikkatini çekerek o bölgede olan yeni varlığınızla sizi tanımış olup varlığınızdan haberi olmasını sağlayacaktır.

Açılışları Oluşturan En büyük Unsurlar

İşletme sahipleri açılacak olan işletmesini ön plana çıkarmak için açılış organizasyonu yaparak dikkatleri üzerine toplar. Bu açılış organizasyonları olabildiğince renkli ve ses getiren bir etkinlikle yapılması gereklidir. Açılışların en büyük unsuru balonlar oluşturmaktadır. İşletmenizin renklerini oluşturan rengarenk balonlar göze hitap etmesiyle bir açılışın olmazsa olmazıdır. Balonlara verilen şekillere işletmenizin adını da yazdırmanız ayrıca mümkündür.

İnsanlar duyduklarından çok gördüklerini akıllarında daha çok tutarlar bu yüzden görsellik bir işletme için en büyük unsurdur. Balonların yanı sıra belediyeden izin alarak yaptığınız ses sistemleri ile müzik çalmak, dj ile çalışmak, folklor ekibi getirmek göze hitap etmek kadar kulağa hitap eden açılışlarda gerçekleştirmek önemlidir.

Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Hazırlık= Açılış organizasyonu yapılmadan önce işletmenizin faaliyete girmesi için gerekli bütün evrak ve belgeleri tamamlamış olmanız gerekli. Evraklar tamamlandıktan sonra ve yasal süreçten geçildikten sonra pazarlayacağınız ürünlerin ya da sunacağınız hizmet unsurlarını işletmelerinize yerleştiriyorsunuz. Daha sonra işletmenizi açılış organizasyonu için bazı gözlem ve incelemelerde bulunmanız gerekli nereye ne konacak hangi süslemeler kullanılacak bunların kararını ve planlamasını açılış öncesinden yapmanız gerekli.

Süsleme=Görsellik her alanda ön planda olduğu gibi açılış organizasyonlarında da büyük öneme sahiptir. Açılış süslemesi denilince akla hemen balonlar gelir evet balonlar açılıştaki en büyük görsellerdir. Rengi ve şekli özenle seçilmelidir. Diğer bir süsleme için gerekli olan şeyler ise açılıştaki masa ve sandalyelerdir. Açılışta iletmenize uygun masa sandalye kiralama yaparak misafirlerinizi daha rahat ağırlamış olacaksınız.

İkramlar; Gelen misafir ve müşterilere ikramda bulunmak sizi bir tık daha öne çıkaracaktır. Hatta bu ikramları yapmak için pamuk şekerci, kestaneci ve buna benzer satıcılarla uygun fiyatlara anlaşarak açılışa katılım gösterenlere ikramlarda bulunabilirsiniz. Yiyecek kadar içeceklerde açılış organizasyonlarında önemlidir.

Müzik; Müzik her ortamın havasını değiştirdiği bir aşikardır. Siz iletmeniz de sadece gelen misafirlerin seslerinden oluşan ses yoğunluğumu olsun isterdiniz yoksa insanları eğlendiren coşkulu bir müziğimi. Tabi ki müzikli olan bir açılış çevrede oluşan ses kalabalığını ortadan kaldırmış hem de eğlenceli bir ortam sağlamış olacaktır. Bir mehter ekibi ya da folklor ekibini açılışa getirebilirsiniz, yada davul zurna ile açılışınızı yapabilirsiniz. Eğer bütçeniz uygunsa ünlü isimlerle anlaşıp organizasyonunuzu daha da zengin bir hale getirebilirsiniz.

Broşür; Kendi işletmenize ait olan ve reklamını yapmanızı büyük önemde arz eden broşürleri işletmenize gelen ve önünden geçenlere dağıtarak insanlara hizmetleriniz hakkında bilgi vermiş olursunuz. Broşürlerde de ürününüzü çok iyi tanıtmış olmanız işletmeniz için önemlidir.

Açılış Kokteyl

Açılış Kokteyl

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1