Sünnet Organizasyonlarında Neler Yapıyoruz

20.02.2020
Sünnet Organizasyonlarında Neler Yapıyoruz

Sünnet organizasyonlarında neler yapıyoruz; Sünnet düğünleri bizler için çok önemli bir yeri olmakta olup hem çocuklarımızın sevinci açısında hem davetliler için çok iyi olması gerekmektedir. Bizler de bu önemi bildiğimiz için sünnet organizasyonlarınızda hep yanınızda olup sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Sünnet organizasyonu paketlerimizde genel olarak süsleme, ekip, malzeme, müzik, animasyon, eğlence ve birçok sizin istediğinize göre sunabilmekteyiz.

Sünnet Organizasyonlarında Neler Yapıyoruz

Sünnet Düğünü organizasyonu çok dikkat edilmesi gerekmekte olup bunu yaparken bir çok ekipmana ve detaylara gerek olmaktadır. Bizlerde bunun hepsini bilerek en iyi hizmetleri sizlere sunmakta ve bütün detayları ile birlikte hem çocuklarınıza hem de davetlerinize eğlenceli dakikalar sunmaktayız. İstediğiniz bütün hizmetleri karşılarken istediğiniz bütün eğlence sistemleri kurarken ayrıca sünnet için geleneksel olmuş detayları da sunarak istediğiniz şekilde sizlere yemek ve ikram servisi de sunabiliriz.

Yıllardır profesyonel bir şekilde hizmet vermekte olup bu konuda oldukça tecrübeli olmakta olup diğer firmalar gibi hiçbir zaman hiçbir alanda eksiğimiz bulunmamaktadır. Bu sebeple düğün organizasyonunuzda hiçbir zaman sizi üzecek veya unuttuğumuz bir durum olmadan tüm detayları ile birlikte hizmet veriyoruz. Aşağıda sünnet organizasyonu için sunduğumuz hizmetlerden bazıları;

Sünnet Tahtı ve Yeniçeri Seremonisi

Sünnet düğünlerin en önemlisi olan sünnet çocuğunun tahtı ve isteğiniz doğrultusunda mehter marşı eşliğinde ve mehterler ile bir taht oluşturabilir. Davetliler ile burada güzel bir fotoğraf çekinilecek alan oluşturabilir. Hem çocuğunuz için hem de davetlileriniz için ilgi çekici bir taht oluşturabiliriz. Ayrıca sizin kendinizi istediğiniz bir çok tasarımı da sizlere sunabiliriz.

Sünnet düğünleriniz için vadi organizasyon ekibi hizmetinizdedir. Sünnet organizasyonlarında neler yapıyoruz merak ediyorsanız mutlaka iletişime geçin.

Sünnet Düğünü Süslemeleri

Düğünü yapmak istediğiniz alanı veya mekanı istediğiniz şekilde süsleyebilir ve değişik konseptlerinizde sizlere sunabiliriz. Düğünü hangi konseptte yapmak isterseniz o şekilde düğün süslemeleri yapılmaktadır. Bunlara masa üstü, sandalye ve alan süslemeleri de dahildir.

Sünnet Düğünü Eğlenceleri

Sünnet düğünü için özel olarak çocuklar ve yetişkinlere eğlence hazırlanmasıdır. Bu çocuklar için palyaço olurken yetişkinler için müzik veya sizin istekleriniz doğrultusunda olabilmektedir.

Sünnet Düğünü için Masa, Sandalye Süsleme ve Temini

Düğün yapmak için tutmuş olduğunuz alan ve mekana istekleriniz doğrultusunda konseptinize uygun masa ve sandalye giydirme süsleme işlemleri yapabilirken ayrıca da masa ve sandalye de temin edebilirsiniz.

Sünnet Düğünü Balon Süsleme

Sünnet çocuğunun adının yazdığı jumbo balon ağaçları, kapıya balon takı, balondan nazar boncuğu (1.5 metre çapında) sünnet alanının çiçek balon papatyalarla süslenmesi

Volkan ve konfeti show: Sünnet çocuğunun giriş merasiminde, sünnet düğünü pastası kesilirken, ilk danslar esnasında volkanların yakılıp konfetilerin patlatılması.

Sünnet tahtı kiralama: Döşemeleri çeşitli renklerde gösterişli büyük kral tahtı, padişah tahtı görselliğinde sünnet tahtı.

Mehter takımı ve mehteran gösterisi: Profesyonel mehteran takımı tarafından sünnet organizasyonları için mehteran konseri.

İkram Arabaları: Pamuk şekeri, pop corn (patlamış mısır), Osmanlı macunu, Osmanlı şerbetçisi.

Masa ve sandalye kiralama: Kendinize ait bir bahçede ve ya herhangi bir alanda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz sünnet daveti organizasyonları için ekipman ve masa sandalye kiralama hizmetlerimiz mevcuttur.

Sünnet düğünü için palyaço gösterileri ve gösteri hizmetleri:

  • Sihirbaz gösterisi
  • Palyaço ve kostümlü masal kahramanları animasyonları
  • Kukla gösterisi
  • Karagöz – Hacivat gösterisi
  • Nasrettin Hoca gösterisi
  • Semazen gösterisi

Sünnet organizasyonlarında neler yapıyoruz dahası;

  • Fotoğraf ve video çekimi.
  • Ses ve ışık sistemi kurulumu DJ Hizmeti.
  • Profesyonel orkestralar, Müzisyen temini, Fasıl ekipleri, İlahi ve tasavvuf sanatçıları.
  • Sünnet düğünü organizasyon yeri danışmanlığı ve anlaşmalı mekanlar.

Sünnet düğünü organizasyonu nasıl yapılır?

✅  Nelere dikkat etmeli ve neler yapmalı?

✅  Sünnet düğünü organizasyonları için pratik ve faydalı bilgiler: 

Sünnet düğünü davetinizi gerçekleştireceğiniz alan için seçiminizi yaptıktan sonra diğer tüm detaylar için sünnet düğünü ekipmanları, süslemeleri ve sünnet düğünü eğlenceleri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sünnet düğünü davetleri yetişkin davetliler kadar çocuklarımızın da en güzel şekilde ağırlanması ve eğlenmelerini sağlamamızı gerektiren davetlerdir.

Bundan dolayı sünnet organizasyonu planında sünnet çocuğu ve minik arkadaşlarının doyasıya eğleneceği, unutamayacakları hep güzelliklerle hatırlayacakları unsurlara, sünnet düğünü eğlencelerine, yeniçeri askerleri ile sünnet çocuğunun sünnet tahtı ile giriş merasimine, sünnet düğünü ikramlarına ve özellikle balon süslemelerine yeterince yer verilmelidir. Bu hizmetleri alacağınız firmayı ve düğünün yapılacağı mekanı seçerken özen göstermeli, yetişkinler kadar çocuklarımızın da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıyız.

Düğün günü moralinizi bozacak kötü sürprizlerle karşılaşmamak için sünnet düğünü organizasyonunuzu düzenleyecek firmayı özenle seçmeli, sünnet organizasyonu firmasıyla koordineli çalışmalı, mümkünse alacağınız hizmetleri ve kullanılacak ürün ve materyalleri birebir görmelisiniz.

Önemle hatırlatmak isteriz ki bazı müşterilerimizin “merdiven altı organizasyon firmaları” diye adlandırılan sünnet düğünü organizasyon firmaları tarafından çeşitli şekillerde mağdur edildiklerini üzülerek duymaktayız. Böyle üzücü durumlarla karşılaşmamak için hizmet alacağınız sünnet düğünü organizasyon şirketini özenle seçmeniz gerektiğini, gerekli sözleşmeleri yapmanızı tavsiye ettiğimizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Sünnet Düğünü Ve Sünnet Geleneği

Erkek çocukların buluğ çağına girmeden sünnet edilmeleri, tüm İslam ülkelerinde dinsel bir gerektir. Maddi durumu yerinde olanlar kendi çocukları ile birlikte fakir çocukları da sünnet ettirirler ve hepsine birden sünnet kıyafetleri alıp sünnet düğünü yaptırırlardı. Sünnet düğünü sünnetten bir kaç gün önce başlar, çocuk sünnet kıyafetleri giydirilip gezdirilirdi. Sünnet kıyafetleri için iki önemli aksesuar, başa giyilen takkesi ve çapraz olarak elbisenin önüne takılan “Maşallah” yazılı kumaş şerittir.

Sünnet düğünü olacak çocuk bir hafta önce akraba ve eş dosta götürülerek el öptürülür ve sünnet davetiyesi bırakılır. Sünnet düğünü davetiyesi özenle seçilir. İstanbul’da çocuğun sünnet düğünü öncesi Eyüp Sultan’a götürülmesi, ailenin durumu uygunsa kurban kesilmesi bugün de rastlanan bir gelenektir. Anadolu’nun hemen her yöresinde sünnet “ilk mürüvvet olarak kabul edildiğinden ailenin durumuna göre küçük bir tören ya da sünnet düğünü yapılır. Sünnet çocuğuna düğüne katılanlar çeşitli armağanlar verir ya da yastığının altına para koyarlar.

Bugün sünnet düğünü özellikle büyük kentlerde değişik bir nitelik kazanmıştır. Sünnet düğünü için çeşitli mekanlar yada salon tutup düğün yapanlar yanında sade törenleri tercih edenler de vardır. Doğumdan bir süre sonra sünnet ettirme de oldukça yaygındır. Giderek sünnetçi yerine hastanede doktorlara yaptırılan sünnetler yaygınlık kazanmaktadır.

Sünnet yatağı ve Sünnet Tahtı: Sünnet yatağının bulunduğu oda, gelin odası gibi süslenir, eğer sünnet evinde yoksa eş dosttan geleneksel örtüler, yaşmaklar, kilimler bulunur, yatağa süslü örtüler serilir ve çocuğun başucuna muhafaza içinde bir Kur’an asılır. Odaya gül suyu serpme ve nazara karşı dört bir yanını hocaya okutma da yaygın uygulamalardandır.

Sünnet Organizasyonlarında Neler Yapıyoruz Bazı Görseller

Sünnet organizasyonlarında neler yapıyoruz daha fazlasını  merak ediyorsanız Sünnet organizasyonlarında neler yapıyoruz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yada Sünnet organizasyonlarında neler yapıyoruz konumuzun altına torum yapıp detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: