Sünnet Düğününde Ne Tür Aktiviteler Yapılabilir?

05.08.2020
Sünnet Düğününde Ne Tür Aktiviteler Yapılabilir?

Sünnet düğününde ne tür aktiviteler yapılabilir? ; Geçmişten günümüze kadar insanlar birçok özel günü  kutlamışlardır. Günümüzde de bu özel günleri kutlama, teknolojinin gelişmesiyle farklı boyutlara taşınmıştır. Özel günleri kutlamak için özel organizasyon yapan şirketler kurulmuştur. Bu şirketler özel gün kutlamalarında hazır konseptler ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Açılış organizasyonu, düğün organizasyonu, balayı organizasyon, kına organizasyonu, nişan organizasyonu, anneler günü, babalar günü, tanışma kaynaşma partileri, doğum günleri gibi birçok özel gün organize edilmektedir.

İnsanlar dini günler için de organizasyon yapmaktadır. İnsanlar özel gün kutlamalarını  kalabalık veya az kişiyle kutlamak ister. Özel günü ölümsüzleştirmek, o günü unutturmamak için o güne özel etkinlikler düzenlenmeye çalışılır. Özel gün kutlamaları çiçeğinden yemek servisine, davetli listesine kadar ince ayrıntılarla dolu, meşakkatli ve yorucu hazırlıklar içerir. İnsanların günlük işleri arasında bu tür olaylara bakışmaları zor olmaktadır. Bu sebepten dolayı bu işlerle ilgilenen profesyonel şirketlere başvurulmaktadır. Bu şirketler özel günler için ayrı ayrı konsepte hazırlayarak müşteriyi memnun etmeye çalışır

Bir Organizasyonun Olmazsa Olmazları 

Organizatör şirketler özel günler için yemek servisi alacağı catering  firmalarıyla birlikte çalışırlar. Ayrıca yemek servisi için kendilerine yedek  personel ayarlayıp, acil durumları kurtarırlar. Organizatör firma yapacağı organizasyon için her şeyi düşünür. Örneğin bir sünnet düğünü organizasyonu fikriyle gelen müşterisine uygun seçenekler sunar.

Organizasyon firması sünnet düğününün tümünü tasarlayabileceği  gibi, düğünü  kendileri yapan müşterilerine masa sandalye kiralama, yemek servisi, mekan süsleme, araba süsleme, gibi alanlarda da destek sağlar. Organizasyon firması önceden konsepti belirler. Konsey belirlerken müşterisinin isteğini üzerine tasarlanan değişiklikler yapabilir. Organizasyon için ayrılan bütçeye göre organizasyonun içeriği zenginleştirilebilir. Bir organizasyon yapmak için öncelikle yer ve mekan seçimi yapılmalıdır. Mekan için yapılacak süslemeler seçilmelidir.

Sünnet Düğünü Organizasyonu İçin  Aktiviteler 

Geçmişten günümüze kadar yapılan sünnet düğünlerinde birçok etkinlik söz konusu olmuştur. Sünnet olan çocuğun yaşadığı durumdan dolayı üzüntüye kapılmaması için organizasyon eğlenceli hale getirilir. Organizasyona şekerlemeci standı, baloncu, mısırcı, palyaço, akrobasi gösterisi gibi eğlenceli figürler eklenebilir. Organizasyona katılan diğer çocuklarında katılacağı oyunlar düzenlenebilir. Oyun parkı kurulumu sağlanabilir.

Ayrıca sünnet çocuğu  kıyafetleri etnik veya modern olabilir. Örneğin Yeniçeri tarzında hazırlanmış kıyafetler ve mehteran bando takımları sünnet organizasyonuna eşlik edebilir. İçi sürprizlerle dolu hazırlanmış büyük pinyatalar  organizasyondaki çocukların ilgi odağı olabilir. Ayrıca sünnet düğünü için özel çekim yaptırılabilir. Sünnet düğün organizasyonunun hazırlık  ve planlama aşamasından  başlayan bir video çekimi, bireyin büyüdüğünde izleyebileceği  bu videoyu   güzel bir anı olarak saklamasını sağlayacaktır.

Animasyon Gosteri 22 3

Sünnet Düğünü Organizasyonu İçin Aktiviteler

Sünnet Düğünü Organizasyon Süslemesi Nasıl Olmalıdır? 

Organizasyon için mekan seçildikten  sonra süsleme yapılabilir. Sünnet organizasyonunu İslami geleneklere uygun olarak bir merasim havasında da gerçekleştirmek isteyenler olabilir. Eğer böyle bir düşünce var ise süslemeler ve etkinlikler ona göre ayarlanır. Örneğin konsept içeriğine ilahi grupları, Mevlit okunması  dahil edilebilir.

Nazar boncukları ile bezeli cibinlikler, taglar, sultan tahtları, çocuğun ismine özel yazılar olması organizasyonun keyifli olmasını sağlar. Temsili sünnet yatağı gibi  ilgi çekici içerikler olabilir. Bir sünnet  arabası hazırlanır ve süslenir. Bu araba ile çocuk evden alınarak istediği bir yerde onu gezdirdikten sonra  organizasyon mekanına gelebilir. Sünnet geçmişten günümüze kadar uzanan ve devam eden bir gelenektir. Sünnet çocuğu bu özel günü arkadaşlarıyla paylaşarak  geçirmeye çalışarak onlara unutamayacakları bir eğlence sağlamış olur.

Sünnet Düğünü Organizasyonu İkramlıkları 

Geçmişten günümüze kadar yapılan merasimlerde en dikkat çeker ikramlıklar pilav, döner, kavurma, ayran  ve tatlıdır. Bu geleneksel bir sünnet yemeğidir. Eğer istenirse sünnet pastası da kesilebilir. Kurabiyeler, ikramlık çikolatalar, sünnet şekerleri, kokteyl içecekler, Osmanlı şerbetleri tarzında da bir çok yemek türü davetliler için catering firmaları tarafından sağlanabilir.

Organizasyon öncesinde ikramlıklardan bir mini tadım ayarlanarak  deneme yapmalısınız. Yemek işini şansa bırakmamış olursunuz. Organizatörler tarafından hazırlanmış özel davetiyelerle gelen konuklar, organizasyon sonrası tebessümle ayrılırlar.

Organizatör firma personelinin titizliği,  profesyonel  oluşları, yaptıkları işi özümsemeleri, işlerini zevkle yapmaları önemlidir. Karşılıklı anlaşarak güzel bir organizasyona imza atılır. Organizasyon öncesi  ekipmanlara  göz atmak, personel ile tanışmak, daha önce yapılmış videoları izlemek veya örnek showroom gezmek, firmayı kabul edip etmemekte karar vermenizi sağlar. Sünnet düğünü organizasyonu düşünüyorsanız  kaliteli ve güvenilir bir işbirliği için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1