Sünnet Düğünü Organizasyonunu Profesyonel Hale Getirme

19.12.2020
Sünnet Düğünü Organizasyonunu Profesyonel Hale Getirme

Sünnet düğünü organizasyonunu profesyonel hale getirme yolları; Sünnet düğünleri, toplumumuzda gelenek ve görenek haline gelmiş ve oldukça önemli etkinliklerdir. Geçmiş yıllara dayanan sünnet organizasyonlarında, Müslüman olan her erkek çocuğun sünnet edilmesi gerektiğinden sünnet etkinlikleri davetlilerle birlikte düğünler şeklinde kutlanmaktadır. Yapılan sünnet düğünlerinde, aileler sevdikleriyle beraber çocuklarının bu mutlu gününü paylaşmak için organizasyonlar düzenlerler.

Toplumda oldukça önemli bir yere sahip sünnet organizasyonları için düğün salonu, kır bahçesi, otel gibi yerlerde davet gerçekleştirilir. Sünnet düğünü organizasyonu, kına, düğün gibi etkinlikler; birçok kişinin katıldığı kalabalık organizasyonlardır.

Bu nedenle sünnet organizasyonlarında, uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması çok önemlidir. Erkek çocukları için sünnetin; uzmanlar tarafından yeni doğan dönemden itibaren 2 yaşına kadar veya 7 yaşından sonra gerçekleştirilmesi gerektiğini önermektedir.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Sünnet düğünü organizasyonlarında, uzman ve kaliteli hizmet sunan firmamız ile iletişime geçerek detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Sünnet tarihinden önce müşterilerle bir ön görüşme yapılarak kişilerin talepleri, sünnet düğünün yapılacağı yer hakkında bir görüşme sağlanır. Sünnet düğünleri, genellikle sünnet operasyonlarından 1 hafta sonra yapılır.

Çocuğun iyileşerek bu etkinlikte doyasıya eğlenmesi için sünnet operasyonunun 1 hafta öncesinden yapılması daha doğru olacaktır. Sünnet düğünü için kişilerin istedikleri mekânları süsleme, masa sandalye kiralama, palyaço, misafirlere sunulacak ikramlıklar, müzik eğlence gibi tüm detaylar belirlenir. Sünnet düğünlerinde, genellikle mevlit organize edilerek misafirlere yemek ikramı yapılmaktadır.

Sünnet Düğünü Organizasyonunu Profesyonel Hale Getirme

Sünnet Düğünü Organizasyonunu Profesyonel Hale Getirme

Sünnet Organizasyonları İçin Masa Sandalye Kiralama

Sünnet organizasyonlarında, misafirlerin oturması ve yemek yiyebilmesi için masa sandalye kiralama hizmeti alınmalıdır. Mekâna ve davete katılacak kişi sayısına uygun şekilde masa sandalye kiralama hizmeti verilmektedir.

Alana uygun şekilde masa ve sandalye çeşitleri mevcuttur. Ayrıca masa ve sandalye hizmetinin yanı sıra süslüme, masa-sandalye üzerine konulacak aksesuar kiralama hizmetleri de sunulur. Açılış organizasyonu, sünnet düğünü organizasyonu, düğün, nişan gibi etkinliklerde misafirlerin rahat edebilmesi ve mutlu ayrılabilmesi için tercih edilecek masa ve sandalye kiralama hizmetine özen gösterilmelidir.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Süsleme Hizmeti

Sünnet düğün organizasyonlarında dönün konseptine uygun şekilde balon tül kumaş süslemeler yapılabilir. Tercih edilen balonlar nazar boncuklu baskılı ve kişileri istediği renkte yapılabilir. Ayrıca sünnet yatağı da özenli bir şekilde süslenir. Bunun yanı sıra sünnet çocukları için sünnet tahtı da bulunur. Masa sandalye kiralama hizmeti ile birlikte Masa süsleme için runner canlı çiçek fanus şamdan gibi aksesuarlar ile süsleme gerçekleştirilebilir.

Sandalye giydirme çocuğun adının yazılı olduğu balonlar ve süslerle muhteşem süslemeler yapılmaktadır. Süsleme için belirlenen renkler kişilerin isteklerine ve yapılacak konsepte uygun şekilde belirlenir. Çocuğunuzun erkekliğe adım attı bugün de muhteşem süslemeler için uzman ve profesyonel kişilerden hizmet alınması gerekir. Alınan profesyonel hizmet ile yapılan organizasyonun ruhuna uygun ve uyumlu olarak tüm detaylara dikkat edilerek başarılı ve eğlenceli sonuç elde edilir.

Sünnet Düğünü Organizasyonu İkramlıklar

Sünnet düğünü organizasyonu genellikle mevlit şeklinde düzenlenmektedir. Misafirlere, özel olarak hazırlanmış menüler ikram edilir. Menülerde; kişilerin isteği doğrultusunda et, tavuk, sebze yemekleri gibi birçok seçenek mevcuttur. Ayrıca içecek servisi gerçekleştirilir. Yine kişilerin isteği doğrultusunda tatlı, meyve, çerez, pasta gibi ikramlıklar gelen misafirlere ikram edilebilir.

Yemek servisleri, sünnet organizasyonunu düzenleyen kişilerin elemanları tarafından yapılabilir. Belirlenecek menüler, tamamen ailelerin bütçelerine uygun şekilde hazırlanır. Sünnet düğün organizasyonlarında, genellikle davetlilere kavurma pilav ve ayran menüsü hazırlanır. Ancak kişilerin kendi istekleri doğrultusunda daha farklı menüler oluşturulması mümkündür.

Sünnet Organizasyonu Çocuklar İçin Eğlenceler

Davete katılan ailelerin çocukları ve sünnet olan çocuğun doyasıya eğlenmesi için palyaço, sihirbaz gösterisi gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca çocukların sevdiği karakterler olan örümcek adam, süperman gibi animatörler yaş grubuna uygun şekilde oyunlar düzenleyerek çocukların eğlenmesi sağlanır.

Çocukların yüzlerine, zararsız boyalardan yüz boyaması yapılabilir. Ayrıca sünnet düğünlerinin vazgeçilmezi olan ve büyük ve küçük herkesin sevdiği mehteran takımı tarafından mehteran konseri de düzenlenmektedir.

Çocuklar için pamuk şekeri, patlamış mısır, Osmanlı macunu, ikram arabaları da kiralamak mümkündür. Sünnet edilecek çocuğunun salona girişi, müzik ve volkanlar, yakalık konfetileri patlamasıyla gösterişli bir hale getirilir.

Çocukların eğlenmesi için kukla gösterisi, Hacivat-Karagöz gösterisi, sihirbaz gösterisi, Nasrettin hoca gösterileri de düzenlenmektedir. Açılış organizasyonu, sünnet organizasyonu, düğün organizasyonu gibi etkinliklere renk katmak için bu tür eğlenceler oldukça önemlidir.

Sünnet Düğün Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekimi

Aileler ve çocuklar için oldukça önemli bir gün olan özel gün olan sünnet organizasyonlarını ölümsüz hale getirmek için fotoğraf ve video çekimi çok önemlidir. Kişilerin doyasıya eğlendiği anları hatırlamak için uzman kişilerden fotoğraf çekimi hizmeti alınması gerekir. Sünnet organizasyonunun yapıldığı ortama uyumlu olacak şekilde şık ve kaliteli çekimler için uzman kişiler tarafından çekimlerin yapılması çok önemlidir.

Ayrıca sünnet düğünü ekipmanları, ses ve ışık sistemi kurulumu, profesyonel orkestralar, ilahi ve tasavvuf sanatçıları gibi birçok hizmetten faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu güzel günlerde, kötü sürprizlerle karşılaşmamak için tercih edilecek organizasyon firmasının sunduğu hizmete ve kalitesine dikkat edilmelidir.

Sünnet Düğünü Organizasyonları Fiyatı

Sünnet düğünü organizasyonu fiyatları, kişilerin taleplerine ve alınacak hizmete göre farklılık göstermektedir. Firmamız; masa-sandalye süsleme, masaüstü aranjman kiralama, masa-sandalye giydirme, süsleme, giriş yolu süslemesi, sünnet tahtı, ikramlıklar, konfeti, palyaço, müzik, video ve fotoğraf çekimi gibi birçok hizmet sunmaktadır.

Alınacak hizmetler ve kişilerin özel isteklerine göre fiyatlar değişir. Masa sandalye kiralama hizmetinde; masa-sandalye sayısı süslemesine, sünnet organizasyonu yapılacak alan, özel gösteriler, fiyatta artış görünmesine neden olacaktır. Ancak firmamızın sünnet düğünü organizasyonlarında, sunduğumuz paket programlarından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca hizmet edecek personel sayısı gibi etkenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Açılış organizasyonu, sünnet düğünü organizasyonu, nişan, kına gibi organizasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, daima kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunmaktadır.

Sünnet Düğünü Organizasyonu İçin Mekân Seçimi

Sünnet organizasyonlarında, öncelikle etkinliğin yapılacağı mekânın belirlenmesi gerekmektedir. Sünnet düğünü organizasyonları; havuz başı düğün salonu, otel, çay bahçesi, kır düğünü şeklinde açık veya kapalı alanlarda düzenlenebilir. Sünnet düğününün yapılacağı mekân belirlendikten sonra masa-sandalye kiralama, süsleme, giriş yolu tanzimi gibi diğer detaylar belirlenir. Sünnet düğünü organizasyonları için kış aylarında, kapalı ortamlar tercih edilirken yaz aylarında genellikle açık havadaki alanlar tercih edilmektedir.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: