Mezuniyet Töreni İçin Özel Hazırlık Hizmet İçeriği

31.12.2020
Mezuniyet Töreni İçin Özel Hazırlık Hizmet İçeriği

Mezuniyet töreni için özel hazırlık hizmet içeriği; İnsanların küçük yaşlardan itibaren eğitim ve öğretim hayatları başlar. Eğitim öğretim hayatları boyunca birçok mezuniyet ortamını yaşarlar. Günümüzde artık anaokulu mezuniyetleri, ilkokul mezuniyetleri, ortaokul mezuniyetleri, lise mezuniyetleri ve üniversite mezuniyetleri ile ilgili çeşitli etkinlikler çok gündemdedir.

Özellikle son sınıf öğrencileri daha senenin başında okul bitiminde yapılacak olan mezuniyetle ilgili hazırlıkları düşünmeye başlarlar. Mezuniyet genellikle öğretmenler ve okul idaresi tarafından planlanarak yapılan bir etkinlik çeşididir. Ancak bazı durumlarda öğrenci velileri çocukları unutulmaz bir ortam yaratabilmek adına okul dışında da farklı konseptlere imza atmaktadırlar.

Mezuniyet töreni için özel hazırlık hizmeti almak istendiği takdirde organizasyon firmalarına başvurula bilinir. Açılış organizasyonu ve sünnet düğünü organizasyonu gibi birçok etkinliğe imza atan bu firmalarda masa sandalye kiralama, mekân kiralama, prodüksiyon hizmeti, fotoğraf hizmeti gibi etkinlik içerisine dâhil olan birçok materyalden faydalanıla bilinir.

Mezuniyet Töreni Hazırlıklarında Nelere Dikkat Edilir?   

Hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız o büyük gün gelip çatmıştır. Aylar öncesinden hazırlıkları yapılmaya başlanılır. Öncelikle mezun olunacak öğrenci sayısı ve gelebilecek olan ilave misafirler için uygun bir mekân bulunur. Bu mekânda mezuniyet ile ilgili çeşitli süsleme organizasyonları yapılır. Genelde mezun olacak öğrencilerin resimleri ya da eğitim hayatında geçirmiş oldukları süre içerisinde yaptıkları faaliyetlerle ilgili resimlerle donatılan bir süsleme tercih edilir.

Bunun dışında video slâyt gösterileri yapılır. Mezuniyet töreni için bu tip organizasyonlarda birçok ayrıntı düşünülmüş olması gerekmektedir. Mezuniyet törenleri genelde kokteyl ya da yemekli olarak tasarlanır. Mezuniyet töreni boyunca çalacak olan müziklerde önemli bir detaydır. Giriş müzikleri, yemek müziği ve eğlence müziği ile mezuniyet belgelerinin verildiği andaki çalacak müzikler olmak üzere dört kategoride toplayabiliriz.

Mesela bir sünnet düğünü organizasyonu kişiye özel bir etkinliktir. Ancak mezuniyet töreni,  doğum günü ya da açılış organizasyonu gibi hizmet içeriklerinde biraz daha farklılık yaratılması gereken bir organizasyon olarak karşımıza çıkar.

Mezuniyet Töreni İçin Özel Hazırlık Hizmet İçeriği

Mezuniyet Töreni İçin Özel Hazırlık Hizmet İçeriği

Mezuniyet Töreni Hazırlıkları Nelerdir?

Mezuniyet törenlerinde genellikle büyük alanlar tercih edilir. Alanlar kırmızı halılar ile döşenir.  Masa sandalye kiralama hizmeti alınarak bunlar ortama uygun renklerde süslemeler yapılır. Masa üzerlerine konulacak olan tabak bardak ve çatallar da catering hizmeti içerisine dâhil edilir. Mezuniyet anısı olarak verilecek olan herhangi bir hediye varsa bunlarda kişi sayısına göre masa servislerinin yanına konulur. O mezuniyet törenin girişine bir hatıra defteri konulabilinir. Bu hatıra defterine mezun olacak olan öğrencilerin hepsi birer not yazar.

Bunlar arşivlerde anı olarak saklanır. Daha sonra mekâna giriş için güzel hafif bir müzik seçilir. Müzik seçiminden sonra herkes belirlenen yerlerine oturur. Seçilen menü içeriğine göre yemek müziği eşliğinde ikramlara başlanılır. Daha sonra çeşitli konuşmalar yapılacak ise herkesin görebileceği şekilde bir kürsü hazırlanır ve bu hazırlanan kürsüye ses düzeni kurulur.

Konuşmalardan sonra varsa slâyt gösterileri izlenir daha sonra da gecenin ilk dansı ile mezuniyet töreni devam eder. Eğlenceli müzikler çalınarak öğrencilerin bu zamana kadar almış oldukları eğitimdeki yorgunlukları atması sağlanır. Ayrıca belki de öğrenim hayatını geçirecekleri arkadaşlarıyla son geceleridir ve bu yüzden de mezuniyet törenleri ayrı bir anlam ifade eder.

Mezuniyet Töreni Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilir?

Yapılacak olan mezuniyet törenindeki yaş ortalaması hazırlanacak organizasyonda çok önem arz eder. Eskiden mezuniyet sadece üniversite bitiminde yapılırken artık bu yeni sistemle her blok döneminde mezun olan öğrencilere kalıcı bir anı olması adına mezuniyet töreni düzenlenmektedir. Bir açılış organizasyonu edasında balon süslemeleri, açılış konuşmaları, slâyt gösterileri artık standart hale gelmiştir.

Ama ilerleyen sayfalarda tıpkı bir sünnet düğün organizasyonu gibi eğlencenin tavan yapması hedeflenmelidir. Mezun olacak öğrenciler için unutulmayacak bir gün olması için çaba sarf edilmelidir. Mezuniyet töreni organizasyonunda özel hazırlıklar yapılarak gelecek olan öğrenci ve ailelerine özel bir hizmet içeriği sunulmaktadır.

Mezuniyet Töreni Organizasyonları Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca yaşadıkları en önemli olan anlardan bir tanesi mezuniyet törenleridir. Artık bir dönemi bitirmişler ve eğitim süreçleri tamamlanarak özel bir töreni hak etmişlerdir. Her dönem için farklı mezuniyet konseptleri oluşturabilmektedir. Ancak lise ve üzeri dengi okulların mezuniyet törenlerinde çok daha hassas davranılmaktadır. Mezuniyet töreninde kimlerin konuşma yapacağı daha önceden belirlenmelidir.

Hangi müziklerin çalınacağı da mezuniyet töreni organizasyonu yapacak olan kişiler ve organizasyon firması arasında planlanarak seçilmelidir. Ses düzeni bu anlamda mezuniyet törenin en önemli organizasyon işlerinden bir tanesidir. Masa sandalye kiralama hizmeti alınacaksa gelecek olan kişi sayısının çok iyi belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü ortam konsepti kişi sayısına göre hazırlanacak ve karmaşa olması engellenecektir.

Mezuniyet Töreni Konsept Seçimleri  

Hangi dönem mezuniyet töreni olursa olsun hepsinde klasik düzende bir konsept uygulaması yapılır. Ancak farklılık yaratmak isteyenler mezuniyet törenini farklı bir şekle dönüştürebilirler. Bazı mezuniyet töreni organizasyonları iki farklı bölümden oluşabilmektedir. Birinci bölüm daha resmi bir etkinlik şeklinde geçerken ikinci bölümde öğrenciler değişik kıyafet seçimleriyle ortamı karnaval havasına çevirebilirler.

Mezuniyet törenleri en ciddiye alınan ve herkesin şıklık yarışına girdiği organizasyonlardır. Öğrenciler için bu kadar önemli olan bir organizasyonda en ufak bir detayın bile atlanmaması gereklidir. Mezuniyetin en önemli etkinliği olan kep fırlatma töreni yapılacak ise bütün öğrencilere yetecek şekilde mezuniyet cübbesi ve kepleri daha önceden hazırlanmalıdır.

Mezuniyet Töreni Nasıl Unutulmaz Kılınır?

Eğitim hayatınızın son noktası olan mezuniyet törenini unutulmayacak bir ana çevirmek için bununla ilgili okullarda özel komisyonlar oluşturulur. Organizasyonun yapılacağı mekân seçilir ve buraya geçiş yolu, balon ve kurdele süslemeleri ile sahne kurulumu,  ses sistemi ve DJ eşliğinde çalınacak olan müzik sistemi ile ilgili kurumlar yapılır.

Ayrıca konfeti ve volkan gösterileri yapılacak ise bununla ilgili de değişik renk ve tema seçenekleri bulunmaktadır. Mezuniyet pastası gecenin en önemli etkinliklerinden bir tanesidir. Bütün mezun olan öğrencilerin hep birlikte bugünün şerefine kestikleri pasta, bu güzel anıları ölümsüzleştirecek olan fotoğraf ve video çekimleri, ortamı renkli hale getirilecek olan masa sandalye kiralama hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir.

Bu anlamlı gününüz unutulmayacak bir organizasyonla taçlandırılmaktadır. Başarıyla bitirdiğiniz eğitim hayatınızın son gününü tıpkı bir açılış organizasyonu ve sünnet düğün organizasyonu gibi etkinliklerde yaşanılan mutluluk ve heyecanlar gibi yaşamak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: