Sünnet Düğünü Organizasyonları

27.07.2020
Sünnet Düğünü Organizasyonları

Sünnet düğünü organizasyonlarında nelere dikkat edilmeli; Sünnet, Türk toplumunda ve birçok toplumda gelenek halini alan bir işlemdir. Genellikle ebeveynler, sünnet olan çocukların ürkmemesi, kendilerini daha rahat hissetmeleri için yapılan işlemden sonra sünnet düğünü düzenlemeyi tercih etmektedirler. Sünnet düğünü ise birçok yönden emek ve dikkat gerektiren bir organizasyondur.

Organizasyonun Yapılacağı Mekan Oldukça Önemli

Sünnet sonrası organizasyonun yapılacağı mekan, sünnet düğününün mihenk taşı anlamına gelmektedir. Hem çocuğun kendisini güvende hissetmesi ve korkmaması içi hem de düğün için gelen ailelerin rahatlığı için doğru mekanın seçilmesi gerekmektedir. Doğru mekan tanımı, organizasyonun yapılacağı yerin ferahlığı ile doğru orantılıdır. Mekan geniş ve ferah olduğu müddetçe misafirlerin ağırlanması, ikramların yapılması da kolaylaşmakta ve sünnet düğünü daha rahat organize edilebilmektedir. Aileler, açılış organizasyonu öncesi muhakkak mekan arayışına girmeli, en doğru yeri tespit etmelidirler. Firmamız, bu konuda oldukça titiz davranmakta ve müşterilerimizin hassasiyetine dikkat etmektedir. Müşterilerimizle yapılan görüşmeler sonucunda, istenilene uygun mekan tercihleri yapılmakta ve sünnet düğünü organizasyonu bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çocuk İçin Sünnet Kıyafeti Seçiminde Özenli Davranılmalı

Sünnet operasyonundan geçmiş olan çocuk için her şey bir anda korkutucu gelebilir. Kalabalıklar, sesler ve gürültüler arasında korkuya kapılan çocuk, ağlayabilir ya da kötü tepkiler verebilir. Bunu engellemek ya da önüne geçmek ise ebeveynlere düşmektedir. Sünnet edilen çocuğun, daha önceden düğüne fikri olarak hazırlanmış olması, sünnet düğünü kıyafetlerinin özenle seçilip çocuğa gösterilmesi ve onun kendisinin güvende hissetmesi sağlanmalıdır. Bu durumda çocuk da psikolojik olarak sünnet işleminin kendisi için kötü bir anlam taşımadığını, bunun kendisi için bir gereklilik olduğunu anlayacaktır. Çocuk için seçilecek sünnet kıyafetinin de rahat olması ve teması en aza indiren çeşitlerinden seçilmesi gerekmektedir.

sunnet dugunu 7

Sünnet Düğünü Kıyafeti

İkramlar Her Damağa Hitap Edecek Şekilde Seçilmeli

Düğünlerin ve organizasyonların vazgeçilmezlerinden birisi de yapılan ikramlardır. İnsanlar otururken ya da eğlenirken istedikleri ikramları alabilir, susadıklarında çeşitli içeceklerden içebilirler. Ağır yiyecekler yerine, kurabiye, mini pasta, küçük şekerlemeler gibi hafif tarzda ikramlar tercih edilmeli ve hazımsızlığa neden olacak gıdalardan kaçınılması gerekmektedir. İçecekler için doğal taze sıkılmış meyve suları, taze limonatalar tercih edilebilir. Çocuklara yönelik bir düğün organizasyonu olduğu için asitli içeceklerden kaçınılmalıdır. Tuzlu, yağlı ve baharatlı atıştırmalıkların da sünnet düğünü için ebeveynler tarafından tercih edilememesi gerekir.

Catering ikramlik

Catering İkramlar

Çocukların Eğlenmesi İçin Palyaço Kiralanabilir

Sünnet düğünlerin yaygın olarak palyaçoların kiralandığı görülür. Sünnet edilen çocuğun arkadaşları ya da yaşıtlarınca düğün ortamının sıkıcı olmaması için bu yöntem tercih edilmektedir. Palyaço hem çocukları uygun bir yana toplayarak onlarla oyun oynayabilir, onları eğlendirir hem de düğüne gelen davetliler için ayarlanan yerleri göstererek misafirlerle ilgilenebilir. Palyaço olarak kiralanan kişinin çocuklarla arasının iyi olduğuna dikkat edilmelidir. Çocuklarla zaman geçirmeyi gerçekten seven ve onlarla oyun oynarken sıkılmayan biri tercih edilmelidir. Firmamız sayesinde palyaço da dahil birçok kiralama işlemi yapabilir, çocuklar tarafından çok sevilen Karagöz-Hacivat gösterisini tercih edebilirsiniz. Sünnet düğünü organizasyonu adı altında çocuklarınız için en güzel düğünü organize ederek istediğiniz hizmeti vermekteyiz.

Palyaco

Palyaço

Sünnet Düğünü için Sade Ama Şık Ekipmanlar Seçilmelidir

Düğün söz konusu olduğu zaman birçok organizasyon sahibi ya da ebeveynler aşırıya kaçabilmektedir. Oysaki sade ve şık seçimlerle bir düğün organizasyonu yapmak, hem gözü yormayacak hem de davetliler bakımından beğeni toplayacaktır. Bu nedenle sünnet düğünü organizasyonu için masa sandalye kiralama sırasında fazla göz alıcı seçimler yerine, hafif, şık ve sade tercihler yapılmalı, ortamın ağır havası bozulmalıdır. Düğün törenlerinde bilindiği üzere, büyük süslemeli, göz alıcı ve parlak ekipmanlar, sandalye ya da masalar seçilmektedir. Ancak bunun yerine, iyi izlenim bırakan bir düğün için davetlilerin otururken rahat edebileceği, kaliteli, şık görünümlü ve şatafata yer vermeyen ekipmanlar tercih edilmelidir.

Hızlı ve İşini İyi Yapan Personeller Tercih Edilmelidir

Organizasyon denildiği zaman akla ilk olarak bu organizasyonu idare edebilecek, hizmeti kolayca sağlayabilecek personeller gelmektedir. Bu personeller, ikramlarda bulunma, masaları kontrol etme, davetlilerin isteklerini kolayca karşılayabilme gibi hizmetleri sağlamaktadırlar. İyi bir personel seçimi, sorunsuz geçen bir organizasyon demektir. Firmamız bu konuda verdiği personel hizmeti ile hem müşterilerimizin hem de davetlilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Görevini iyi yapan, hızlı çalışan ve davetlileri güler yüz ile karşılayan personellerimiz sayesinde rahat bir sünnet düğünü düzenleyebilir, misafirlerinizi ağırlayabilir ve çocuklarınızı mutlu etmek için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: