Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılmalı?

13.07.2020
Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılmalı?

Nişan organizasyonlarında profesyonel bir firmadan destek almanız işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Masa sandalye kiralama ve mekan süslemesi gibi birçok detayla birebir ilgilenmek yerine, bir organizasyon firması ile çalışmanız daha iyi olacaktır. Nişan töreninizde, stres ve sıkıntı yaşamadan güzel vakit geçirebilmeniz, bir anlamda organizasyonun aksamadan ilerlemesine bağlıdır.

Nişan ve düğün organizasyonlarının amacı, çiftleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmak istemeyen misafirlerin en güzel şekilde ağırlanmasıdır. Özellikle akrabalar, bu misafirlerin çoğunluğunu oluştururlar. Tören organizasyonu sırasında, birbirini uzun zamandır görmeyen akrabalar da hasret gidermiş olur.

Nişan Organizasyonu İçin Mekan Süslemesi

Nişan törenlerinde genellikle mekanın süslenmiş olması istenir. Burada sizin talebiniz önemlidir. Sadelikten

Nişan Organizasyonu Mekan Süsleme

yana olabilir ya da fazlaca şatafatlı süslemeleri tercih edebilirsiniz. Eğer profesyonel bir organizasyon firması ile çalışırsanız onların bu alandaki tecrübelerinden de faydalanmış olursunuz.

Sünnet düğünü organizasyonu firmaları aynı zamanda nişan organizasyonu için de hizmet verirler. Nişan töreninin gerçekleşeceği salonun balonlarla süslenmesini talep edebilirsiniz. Özellikle çiftin yüzüklerinin takılacağı bölümde çiftin baş harflerinden oluşan balonların kullanılması, son dönemin trendi haline gelmiştir. Yine mekanın girişinde de süsleme amacıyla renkli ya da metalik balonlar kullanılabilir.

Nişan Organizasyonunda Kullanılan Çiçekler

Eskiden olsa, nişan ve düğün gibi törenlerde yalnızca dışarıdan tebrik amacıyla gelen çiçekler sergilenirdi. Bunun dışında çiçek süslemesi pek kullanılmazdı. Ancak günümüzdeki nişan ve düğün organizasyonlarına baktığımızda çiçek süslemesine sıkça yer verildiğini görürüz.

Nişan töreninin yapılacağı salonda çiftin davetlilerle birlikte bol bol fotoğrafı çekilir. Bu fotoğraflarda, süsleme amacıyla kullanılan çiçekler güzel bir arka fon oluşturur. Bunun yanında misafirlerin göz zevkine hitap eder ve ortamın hoş bir ambiyansa bürünmesini sağlar.

Nişan organizasyonlarında kullanılan bu tür süslemeler açılış organizasyonu için de kullanılabilir. Aslında tüm organizasyonların göze hitap etmesi gerektiğini söyleyebiliriz. İster bir açılış töreni olsun, isterse bir nişan ya da düğün töreni olsun, güzelce süslenmeli ve mekanın şık görünmesi sağlanmalıdır.

Açık Alanda Nişan Organizasyonları

Açık Alanda Nişan

Nişan ve düğün organizasyonlarının mutlaka kapalı salonlarda gerçekleştirilmesi gerekmez. Bir bahçe kiralanabilir ya da otellerin havuz başı gibi bölümlerinde nişan organizasyonu planlanabilir. Davetliler açık

havada daha hoş vakit geçirirler. Güneşin battığı saatlerden başlanarak akşam saatlerine kadar törene devam edebilir.

Açık alanda nişan yapmak istiyorsanız bir bahçeyi kiralamayı düşünebilirsiniz. Bir de organizasyon firması ile anlaştığınız zaman sizin için masa ve sandalye düzenlemesini ayarlayacaklardır. Bahçenin süslenmesi ise yine doğaya uygun şekilde çiçeklerle yapılabilir. Bu nişan konsepti hem çok doğal hem de çok şık görünecektir. Unutulmaz bir nişan töreni için yaratıcılığınızı kullanabilir ve farklı süslemeler kullanabilirsiniz.

Organizasyon Planı Nasıl Yapılır?

Nişan organizasyonlarının en önemli bölümü yüzüklerin takılmasıdır. Bir aile büyüğü tarafından çiftin yüzüğü takılır ve kurdelesi kesilir. Daha sonra ise çiftin dans etmesi için slow müzik çalar ve davetliler keyifle izlerler. Bu organizasyonların aksaklık yaşanmadan ilerlemesi, planlamanın düzgün yapılmasına bağlıdır.

Organizasyon planı yapılırken pasta kesimi ve misafirlere ikram edilişi de planlamaya dahil edilmelidir. Bunun için gerekli tabak ve çatalın bulunması, ikram edecek garsonların hazır bulunması önemlidir. Yüzük takma töreni sonrasında çiftimiz pastayı keser ve sonrasında misafirlere ikramına başlanır. Pasta kesimini herkes uygun bulmayabilir. Bunun yerine doğrudan misafirlere tatlı ikramı yapılabilir.

Nişan Organizasyonu Hediyeleri

Nişan organizasyonuna katılan davetlilere sizden hatıra kalması amacıyla ufak hediyeler düşünebilirsiniz. Magnet, anahtarlık, mum, çerçeve gibi farklı hediyelikler düşünebilir ve öncesinde hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Nişan töreni sırasında görevlendireceğiniz bir kişi sepet içerisinde bu hediyeleri misafirlere dağıtırsa son derece şık bir görüntü ortaya çıkar.

Profesyonel Nişan Organizasyonu Hizmeti

Eğer güzel bir nişan organizasyonu yapabilmeyi arzuluyorsanız bu konuda bizimle çalışabilir ve organizasyon hizmeti alabilirsiniz. Nişan töreninizin tam da istediğiniz gibi geçmesi için tüm ekibimiz özveri ile çalışır. Sizin talepleriniz doğrultusunda organizasyonun şekillenmesini sağlarız.

Nişan, sünnet ve düğün gibi organizasyonlarınız için her zaman bizimle iletişime geçebilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Bu özel gün ve gecelerde masa sandalye kiralama, mekan süsleme gibi konularda sizlere destek oluruz. Hizmet detayları için bizimle iletişime geçebilir, sormak istediğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: