Nişan Organizasyonlarında Çevre Düzenlemesi

13.10.2020
Nişan Organizasyonlarında Çevre Düzenlemesi

Nişan organizasyonlarında çevre düzenlemesi; Hayatlarını birleştirmek için ilk adımlarını atan çiftlerin nişan töreni her aile ve çift için büyük bir önem arz etmekte. Her kız nişan organizasyonu en iyi şekilde olmasına özen gösterir. Evliliklerini yarı resmi hale getiren bu önemli gün için gelin adayları büyük bir telaşının içine girmekte. Özel günde yapılacak olan organizasyonunda eksiksiz olmasını isterler.

Nişan organizasyonu kapsamlı ve detaylı olduğu için gelin adaylarının elleri ayakları birbirine dolaştırmakta. Bu stresinizi azaltma yöntemlerinden biride organizasyon yada masa sandalye kiralama işi yapan firmalarla anlaşarak organizasyonunuzu profesyonel ekiplere teslim etmektir. Bu sayede zaman kazanmış telaşınızda bir nebze olsa azalmış olacaktır.

Nişan Organizasyonlarında Çevre Düzenlemesi

Nişan Organizasyonlarında Çevre Düzenlemesi

Nişan Organizasyon Malzemeleri Nelerdir?

Öncelikle malzemeleri anlatmaya başlamadan önce nişanınızın nerede olacağına karar vermelisiniz. Evde yapılan bir nişan mı tercih edeceksiniz yoksa şık bir mekanda bir nişan mı yada kır bahçesinde mi yapacaksınız bunun kararını vermelisiniz.

Davetiye; Nişan yapacak çiftler yapacakları nişanın yerini ve zamanını bildirmek ve nişanlanacağını müjdelemek için davetiye seçerler. Bin bir çeşit davetiye seçeneği arasından size uygun olan davetiyeyi seçerek işe başlayabilirsiniz.

Nişan Masası; Nişan Masası bir nişanın olmazsa olmazıdır. Nişan masanızı kiralamadan önce nişan rengi konseptini seçmeniz lazım. İstediğiniz renkleri kullanarak nişan süslemelerinizi yapabilirsiniz. Karar verdiğiniz nişan organizasyonu renginden sonra o renklerde nişan masanız için örtü seçmelisiniz. Masa örtüsü her organizasyonda ön plandadır kına organizasyonunda kırmızı, düğün organizasyonunda beyaz, sünnet düğünü organizasyonu yapmak isteyenler için mavi renk tercih edilir. Nişan organizasyonu ve açılış organizasyonu içinse rengarenk seçimler mevcuttur. Diğer organizasyonlar gibi bir kalıba sığmamıştır tamamen sizin zevkinize bağlıdır.

Çiçekler; Nişan yeni bir adım olduğu için baharda açan çiçeklere benzetilir. Çiçekler nişanın vazgeçilmez parçaları arasında yerini korumaktadır. Rengarenk çiçekler nişan töreninize ayrı bir hava katacaktır.

Balonlar; Her organizasyonun vazgeçilmezi olan balonlar nişan törenlerinin en tatlı ve en göz doldurucu yanıdır. Seçmiş olduğunuz renkteki balonlar organizasyona şıklık katacaktır. Ayrıca son dönemlerde tren olan bir balon çeşidi de harfli balonlardır. Nişanlanacak çiftlerin baş harflerinden olan balonlar havalı bir görüntü oluşturacaktır.

Nişan Organizasyon Çiçekleri

Nişan Organizasyon Çiçekleri

Evde Nişan Organizasyonu

Nişanlanacak olan çiftlerden bazıları evlerinde aile arasında nişanlanmayı tercih ediyorlar. Başta evde nasıl nişan olabilir ki düşüncesi aklınızdan geçerken yapacağınız dokunuş ve süslemelerle harika bir konsept oluşturabilirsiniz. Ev nişanları genellikle 1.derece akrabanın ve yakın dostların katıldığı organizasyonlarıdır. Genellikle ortalama 20-30 kişinin katılabileceği etkinliktir. Nişan rengini belirlemeniz evde yapacağınız nişan içinde önemlidir. Seçtiğiniz renkteki balonlar, masa örtüleri o renge uygun nişan kıyafetleri ve nişan pastasıyla beraber çok şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bahçede Nişan Organizasyonu

Bahçede yapılacak olan nişan organizasyonu hemen hemen her kızın hayalidir. Bahçede nişan konseptleri birbirinden farklı ve rengarenk bir yelpazeye sahip olmasından dolayı gelin adayları kararsız yaşamaktadır. Bir kaç konsept ve süsleme önerecek olursak, Limon konsepti en çok tercih edilenlerden biridir. Limonun sarı rengi ve canlılığı yeşil limon yapraklarıyla güzel bir renk uyumu sağlamaktadır. Nişanlar genellikle bahar ve yaz döneminde gerçekleştiği için limon çiçekleri yada portakal çiçeklerinin verdiği o muhteşem kokuyla harika bir organizasyon yapabilirsiniz.

Kiralayacağınız nişan masasını limon çiçekleri ile donatarak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Bahçede kullanılan diğer bir süsleme aracıda lambalardır. Rengarenk LED ışıkları ile nişanınızın olacağı alanı renklendirebilirsiniz. Bahçe konseptinde puf koltuklar ve sehpalarda kiralayarak nişanınızda kullanabilirsiniz. Daha doğal ve daha samimi bir ortam sağlayacaktır mutlaka.

Deniz Kenarında Nişan Organizasyonu

Deniz kıyısında yapacağınız nişan konseptinde denizden ve deniz ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Deniz kabuklarından oluşan bir masa ile nişan masanızı çok şık bir şekilde süsleyebilirsiniz. Denizyıldızı ile de saçlarınızı süslendirmeniz konsepte uygun olacaktır. Davetiyelerinizi bile deniz içerikli figürler kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Denize en yakışan süslemeler den biride mumlardır. Kavanozların içine katılan mumlar hem rüzgardan etkilenmesini önleyecek hem de organizasyona çok şık bir ahenk katacaktır. Deniz temasının da genellikle beyaz ve yanına ilave edilecek canlı bir renkle süslemeler yapılır. Beyaza en çok yakışan renklerden biride mordur. Giyeceğiniz mor bir elbise beyaz örtülerle örtünmüş masaların arasından geçerken kendinizi bir lavanta gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: