Nikah Salonu Süsleme

12.09.2022
Nikah Salonu Süsleme

Nikah salonu süsleme; Misafirleriniz gözlerini sizden almayacak, mekanınızı uzun süre detaylı düşüneceklerdir. Gelin ve damat nasıl nikaha hazırlanırken çok titiz ve her şeye özen gösteriyorlarsa, tuttukları nikah salonuna da özen göstermelidirler. Çiftler nikah salonunu konseptlerine göre dekore etmelidir. Bu dekorasyonda en büyük desteğiniz sosyal organizasyonlar olacaktır. Organizatörler, bu fikirleri hayata geçirmeniz için size birçok nikah salonu dekorasyon fikri ve ekipmanı verecektir. Nikah salonu süsleme organizasyonlarından yardım alarak mekânın havasını değiştirebilirsiniz

Nikah Sandalyesi Dekorasyonu

Öncelikle nikah salonunun olmazsa olmaz ekipmanı sandalyelerdir. Davetlilerinizin rahatça oturabileceği ve organizasyonunuza eşlik edebileceği bir sandalye süsleyerek nikah salonunuzu şekillendireceksiniz. Bir sandalye üstü giymek veya sandalyenin arkasını çiçek, boncuk veya tül ile süslemek nikah salonunu çok şık hale getirecektir.

Nikah Masası Dekorasyonu

Nikah salonlarının olmazsa olmazı sandalyelerin arkasında masadır. Nikah masasını süsleyerek nikah salonunuzu şık hale getirecektir. Masaları güzel bir örtü ile süsleyebilir ve ardından bu örtüyü zarif dekoratif ürünlerle süsleyebilirsiniz. Nikah salonu süsleme organizasyonlarından bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Nikah Salonu Süsleme Şamdanlar

Nikah salonunun herhangi bir yerinde veya masanın üzerinde aydınlatma seçeneği olarak mumluk seçmelisiniz. Nikah salonuna farklı bir hava katacak şamdanlar da Nikah salonunu oldukça şık hale getirecektir.

Nikah Salonu Kafes Dekorasyonu

Nikah salonunun herhangi bir yerine çiçekli kafeslerin yerleştirilmesi veya asılması ya da nikah salonundaki masaların arasına yerleştirilmesi ortama farklı bir hava katacaktır. Özellikle canlı çiçeklerle doldurup süslediğiniz kafesler nikah salonunu çok şık hale getirecek.

Nikah Masasında Çiçek Süslemeleri

Sofrada mutlaka çiçekler olmalıdır. Bilirsiniz çiçekler nikah dekorasyonunda çok güzeldir. Nikah salonunuzu dekore ederken vazo içinde veya masanın ortasındaki ayna üzerinde çiçeklerle süslemek nikah salonunuza eşsiz bir hava katacaktır. Nikah salonu süsleme organizasyonlarından bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Nikah Salonu Dekorasyonu

Nikah salonunu da organizasyonunuza göre dekore etmeniz gerekiyor. Örneğin rustik organizasyon yapıyorsanız, antika tekerlekler, saman balyaları, kasalar, paletler vb. nikah salonunun belirli yerlerinde yer alabilir. Salonda dekoratif eşyalar bulunmalıdır.

Görkemli bir nikah yaratmada en önemli konulardan biri de nikah mekanının ihtiyaçları karşılaması gerektiğidir. Davet edilenlerin ferah ve nezih bir ortamda organizasyona katılması eğlence sürecinde etkilidir. Bu nedenle nikah mekânı seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Farklı tasarım özelliklerine sahip farklı lokasyonlarda odalar bulunmaktadır. Bu odalar arasında kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanları belirlemeleri ve belirli kriterlere göre seçim yapmaları gerekmektedir.

Örneğin İstanbul nikah mekanları açısından oldukça zengindir. Ancak her çiftin hayalini kurduğu nikahı yapmak için her mekân uygun değildir. Bu nedenle gideceği yer için doğru yerleri seçerken dikkatli olmak önemlidir.

İyi bir nikah salonuna sahip olmanın birkaç şartı vardır. Bunlardan biri de klima alanıdır. Öyle ki birçok kişinin aynı anda gideceği ve eğlenmek için çaba harcayacağı bu mekanlarda temiz bir hava olması gerekiyor. Düzenleme işlemi sırasında iklimlendirme, havalandırma veya kötü hava koşulları için öğelerin bulunamaması durumunda müşteriler bu durumdan etkilenecektir. Bu gibi durumlarda davetiyenin büyüklüğüne göre alan seçimi nikah planlamasını daha başarılı kılacaktır.

Nikah Salonu Süsleme

Nikah Salonu Süsleme

Nikah Salonu Geniş ve Ferah Olmalıdır

İyi bir nikah salonuna sahip olmak için göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de alanın genişliğidir. Herhangi bir zamanda davetli sayısına göre mekân seçimi, nikah sahipleri için önemli bir konu olabilir.

Nikah salonu seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da mekandır. Herkes gittiği yerlerin yakın olmasını ister. Aynı zamanda misafirlerin farklı odak noktalarına ve sosyal ortamlara yakın olması avantaj sağlayacaktır. Bu da nikah sahibinin ulaşım masraflarını minimuma indirmesi için önemli bir noktadır. Bu bağlamda, özenle ele alınırsa, mükemmel bir görüntü ile muhteşem bir an ve organizasyon elde etmek oldukça mümkündür.

Hayatınızdaki özel günleri unutulmaz hale getirmek için organizasyon firmaları hizmet vermektedir. Bu özel günler fotoğraf ve videolar ile bir hatıra olarak kalmaktadır. Sosyal medyada bu hatıralar paylaşılmaktadır. Bu özel günlerinize renk katacak nikah salonu süsleme firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Nikah Salonu Süslerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Profesyonel nikah dekorasyonu dışarıdan basit bir iş gibi görünse de aslında çok fazla bilgi, deneyim ve görsel beceri gerektiren zor bir iştir. Yanlış yerleştirilmiş şamdanlar, mevsimsiz buketler veya örneğin bir kumsal düğününde rüzgârda uçuşan çiçeklerin toplanması, hazırlanan organizasyonun tadını bozabilecek detaylardır.  Yani bunu planlarken, deneyimli ve bilgili profesyonellerden oluşan bir ekiple çalışmak ve işi profesyonellere devretmek, özel gününüzde rahatça organize etmenin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.

Nikah hazırlıklarına başlamadan önce bir tema seçmek ve buna göre hazırlanmak da önemlidir. Düğün mekânı veya çalışacağınız firma ile yapacağınız görüşmede nikah fikrini ve mekânda istediğiniz dekoru konuşmalısınız. Bu sayede nikah masasından süslemelere, resepsiyon masasındaki yerine, masa örtülerinden aksesuarlara kadar pek çok detayda narin ve uyumlu seçimler yapabileceksiniz.

Örneğin bir nikahta uygun masa süslemeleri söz konusu olduğunda, masanın odak noktasında genellikle rengarenk yaprak ve çiçeklerin yeşili hakimdir.  Nostaljik ve romantik tasarımlardan hoşlanıyorsanız, bunu nikahınızda gösterebilir ve canlı çiçeklerle dolu rustik vazolar seçebilirsiniz. Hırslı ama küçük çiçekler ve vazolarla yetinmeyen gelinler için masanın ortasındaki bitki mükemmel bir seçim olabilir.  Firma olarak bu hizmeti veriyoruz

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: