Kokteyl Organizasyonu Nasıl Gerçekleşir?

19.04.2022
Kokteyl Organizasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Kokteyl organizasyonu nasıl gerçekleşir; Günümüzde oldukça rağbet gören kokteyl organizasyonları söz, nişan, düğün, kına gibi çeşitli kutlamalar için özellikle tercih edilen sosyal aktivitelerin başında gelir. Bu organizasyonlar bünyesinde sergi, fuar, mezuniyet balosu, mekan açılışı gibi muhtelif etkinlikler gerçekleştirilebileceği gibi iş ortaklarının ya da ortak arkadaş gruplarının ayaküstü atıştırmalıklarla sohbet edip, çeşitli fikir alışverişlerinde bulunabildiği geniş bir sosyal ağ yelpazesine de hizmet eder.

Davet ve kutlamalar için önem arz eden bu organizasyonların nasıl gerçekleştiği, ne işe yaradığı ve genel olarak kimler tarafından tercih edildiğini bu doğrultuda açıklayacağız.

Kokteyl Organizasyonu Nasıl Gerçekleşir ve Nedir?

Kokteyl organizasyonu, düğün, nişan, açılış, davet gibi herhangi bir kutlamada konukların şık ve leziz ikramlarla ağırlandığı, daha çok açık hava konseptinde gerçeklesen organizasyonlardır. Bu organizasyonları gerçekleştiren herhangi bir firma ile anlaşıp gerekli şart ve isteklerin iletilmesi halinde organizasyon bünyesindeki her şey hazırlanarak müşteriye paket halinde sunulur.

Kokteyl Organizasyonları Ne İşe Yarar? 

Bir davet veya kutlama vermek oldukça emek ve uğraş isteyen meşakkatli bir iştir. Davet bünyesinde sunulup organize edilecek her şeyle özel olarak ilgilenilmesi gerekir. Bu noktada profesyonel destek almak davet sahibinin işini kolaylaştırır. Dolayısıyla bir kokteyl organizasyon firmasına başvurulduğu takdirde firma, organizasyonun çeşidine göre davet sahibinin isteği bünyesinde bir planlama sunar. Tercih edilen firma davet için hazırlanacak kokteyl menüsü başta olmak üzere masaların düzeninden dizaynına kadar her şeyle firma ilgilenerek davet sahibinin işini kolaylaştırır.

Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Bu organizasyonlar genel olarak düğün, nikâh, mezuniyet kutlaması, sergi veya mekân açılışı, tiyatro galası, iş ve özel kutlamalar gibi aklınıza gelebilecek her türlü davet kutlama yapmayı planlayan kişiler tarafından tercih edilir. Bu tarz özel kutlamaların profesyonelce ve titizlikle yapılmasının isteyen kişiler daha çok bu organizasyonları kullanarak davetlerini renkli hale getirirler.

Kokteyl Organizasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Konuklarını en iyi şartlarda ağırlamak isteyenlerin vazgeçilmez uygulamalarından biri haline gelen kokteyl organizasyonları, misafirleri şaşırtıp eğlendirecek aktiviteleriyle gala etkinlikleri, açılış ve sergi gibi çeşitli davetlerde sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. İlk olarak davet vermek isteyen kişilerin profesyonel bir organizasyon firmasıyla görüşmesi gerekir. Davet sahibi ve firma arasında gerekli görüşme gerçekleştikten sonra ilgili firma davete katılacak konuk sayısına göre kokteyl ikramlıklarını kişinin isteği bünyesinde paket şeklinde hazırlar.

Bu özel davet gecelerinde kiralanan bistro masalar, muhtelif kokteyl servisleri ve zengin ikram sunumları kokteyl organizasyonları için önem arz eden detaylardır. Profesyonel organizasyon firmaları tarafından garson, hostes hizmeti, kokteyl masası, karşılama gibi çeşitli imkânlar bir arada sağlanır. Kutlama bünyesinde gerçekleşecek olan her türlü düzenleme ve sunumla ilgilenilerek masalarının dekorasyonundan çiçek ve balon süslemelerine kadar her bir detayla özel olarak ilgilenilir.

Kokteyl Organizasyonu Nasıl Gerçekleşir

Kokteyl Organizasyonu Nasıl Gerçekleşir

Sunulan Menü

Davette sunulacak olan kokteyl menüsü en önemli şeylerden biridir. Konukların en güzel şekilde ağırlanması için ikram menüsü önemli bir detaydır. Bu yüzden ikramların lezzeti ve çeşidiyle özel olarak ilgilenilir. Bu durumda sunulacak olan menünün aperatif ikramlıklar şeklinde mi yoksa yemekli kokteyl organizasyon şeklinde mi olacağı müşterinin isteği doğrultusunda gerçekleşir. Dolayısıyla organizasyonun nasıl ve ne şekilde yapılması istendiği ilgili firmaya doğru bir şekilde aktarıldığı takdirde gerekli düzenleme ve planlamaları firma sahibi gerçekleştirir.

İstek doğrultusunda müzik grupları tarafından konuklara bir müzik şöleni sunularak davetin daha eğlenceli ve aktif hale gelmesi sağlanabilir. Ayrıca konuklar karşılama hostesleri tarafından karşılanarak davete buyur edilir. Davet boyunca çeşitli sunum ikramları garsonlar tarafından konuklara takdim edilir.

Organizasyon Bünyesinde Kiralanan Sunumlar

Kokteyl masası; Davet verilecek mekânı süsleyen kokteyl masaları, organizasyon firması tarafından müşterinin istediği renk ve çeşitte tül ve balon süslemeleriyle birlikte istenilen adette kiralanır. Dekorasyona uygun bir şekilde hazırlanarak kokteyl mekânını daha şık ve güzel haline getirir. Bistro masası;  Genellikle lansman, fuar, sergi gibi önemli organizasyonlarda tercih edilen bistro masalar hızlı ve yüksek servis hizmetleri için kullanılır. Bu tarz organizasyonlarda bulunmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği masalardır. Catering hizmetleri; Catering hizmeti sayesinde ara sıcaklar, lezzetli sunumlar ve açık büfe imkânı konuklara  sunularak kokteyl ve ekstra menülerle çeşitlendirilir.

Karşılama ve Servis Personeli Host ve Hostesler

Konuklar karşılama hostesleri tarafından karşılanıp birebir ilgilenilirken ikram ve sunumlar garsonlar tarafından belli aralıklarla misafirlere ikram edilir.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: