Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

26.04.2020
Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

İki kişinin evlilik yolunda attıkları adımın göstergesi olarak nişan organizasyonları, kültürümüzde çok önemli bir yere sahip organizasyonlardır. Düğünden önce, en az düğün kadar kişileri heyecanlandıran tatlı telaşlardan birisidir. Nişan organizasyonu, düğünden önce evlilik yolunda atılan ilk adım ve önemli detayların bulunduğu, yorucu ve bir o kadar da tatlı heyecanın yaşandığı etkinliktir. Nişan öncesinde kız tarafı ve erkek tarafı birçok hazırlık yapmaktadır.

Bu hazırlıklar kişilerin örf ve adetlerine, merasime katılacak kişilerin sayısına, ailelere ve evlenecek kişilere göre değişiklik göstermektedir. Nişan organizasyonları bazen aile arasında sade bir şekilde düzenlenirken, bazen de eş dost çağırılarak büyük bir organizasyon şeklinde düzenlenmektedir. Nişan törenleri, evde veya düğün salonu, otel, restoran, havuz başı gibi mekânlarda da yapılabilir. Nişan yapılacak mekânın, nişan tarihinden önce belirlenip ayarlanması gerekmektedir. Organizasyonları her ne kadar küçük organizasyonlar olarak düşünülse de birçok detay bulunmaktadır. Kusursuz bir nişan organizasyonu için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Nişan Konsepti

Nişan Konsepti

Nişan Konsepti

Nişan tarihi ve mekan belirlendikten sonra nişan için belirli bir konsept oluşturulması gerekmektedir. Çiftlerin zevklerine uygun şekilde mekan, masa, sandalye süslemeleri için belirli bir konsept oluşturulması lazımdır. Nişan organizasyonları için genellikle tek veya iki renk bir arada kullanılan konseptler tercih edilmektedir. Nişan masası süslemelerinde, nişanlanacak bayanın elbisesine uyumlu renkler kullanılmaktadır. Son yıllarda genellikle pudra, dore, gri, lila, küf yeşili gibi renklerle süslemeler çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca misafirler için ayarlanan masa ve sandalyelerde de aynı renklerde süslemeler kullanılmaktadır. Masa üzerinde kullanılan objeler, misafirlere takdim edilecek hediyelikler,  ikramlıklar da belirli bir renk uyumu ve konsept oluşturularak tasarlanmaktadır.

Nişan Organizasyonu İçin Mekân

Nişan organizasyonları genellikle evlerde yapılmaktadır. Ancak nişana katılacak davetliler çok fazla ise veya evlenecek çiftler dış bir mekânda yapmak istiyorsa; düğün salonu, otel, restoran, kafe gibi mekânlar kiralanabilir. Nişan organizasyonu evde yapılacaksa masa süslemesine özen gösterirler. Masa üzerine mevsim çiçekleri, metalik dekoratif süslemeler, isimlik ya da harfler şeklinde dekoratifler ile süslenerek şık tasarımlar elde edilir. Nişan töreni, kır düğünü konseptinde yapılacaksa beyaz masa örtüleri, yeşil yapraklı süslemeler, balonlar ile şık bir tasarım oluşturulabilir.

Nişan Organizasyonları Hizmetleri

Nişan organizasyonlarında süslemeler, müzik, fotoğraf ve video çekimi, yemek gibi hizmetler firmamız tarafından verilmektedir. Bu işlemlerin profesyonel ekipler tarafından yapılması ailelerin ve çiftlerin işlerine oldukça kolaylaştırmaktadır. Nişan organizasyonu paketlerinde; kapı süsü, nişan masası süsleme, çiçek süsleme, tül süsleme, masa örtüsü, runner, konsepte uygun şamdan vazo, nişan pastası, hediyelikler gibi birçok detay firmamız tarafından ayarlanmaktadır. İnsanların olmazsa olmazı nişan tepsisi süslemesi de yapılmaktadır.

Nişan Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli

Nişan organizasyonları düğün organizasyonlarının bir provası olarak düşünülebilir. Öncelikle nişan tarihini belirledikten sonra hazırlıklara hemen başlanılması gerekmektedir. Nişan elbisesi, yüzükler, hediyelikler, ikramlıklar, düğün pastası, süslemeler, fotoğraf ve video çekimi için belirli bir süre gerekmektedir. Daha sonra nişana katılacak davetliler belirlenerek mekân kiralaması yapılmalıdır. Mekan belirlendikten sonra nişan ve mekan için belirli bir konsept oluşturulmalıdır. Bu kararlar alınırken çiftlerin ortak karar alması gerekmektedir. Düğün, nişan, sünnet, kına, açılış organizasyonu gibi organizasyonlarda en önemli konu bütçenin ayarlanmasıdır. Bu tür organizasyonlara ayırdığınız bütçeyi belirleyip ona uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Nişan Organizasyonları Fiyatları

Nişan organizasyonları; düğün, sünnet düğünü organizasyonu gibi etkinliklere göre daha düşük maliyetlidir. Ancak nişan organizasyonları için de bir bütçe ayrılması gerekmektedir. Nişan organizasyonlarında masa sandalye kiralama gibi hizmetlerde sayı arttıkça fiyatta artış göstermektedir. Nişana çağrılacak davetlilerin sayısına göre malzeme kullanıldığından, fiyatta artış görülmektedir.

Bunun yanı sıra süslemelerde kullanılan malzemelerde fiyatta değişiklik göstermektedir. Nişanda talep edilen müzik ve gösteri gibi faaliyetlerde fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Firmamız, nişan organizasyonlarında her bütçeye uygun paketler hazırlamaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmeti daha uygun maliyetleri müşterilerimize sunmaktayız. Firma olarak önceliğimiz özel günlerinizde sizlere en iyi hizmeti sunmaktır. Nişan,  düğün, açılış, doğum günü, sünnet düğünü organizasyonu gibi özel günlerinizde sevdiklerinizle güzel ve özel bir gün geçirmeniz için profesyonel ve deneyimli ekiplerimiz ile % 100 müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: