Düğün Organizasyonunda Mutlaka Bunları Uygulayın 

03.12.2020
Düğün Organizasyonunda Mutlaka Bunları Uygulayın 

Her ciftin hayalidir unutulmaz ve problemsiz bir düğün. Her şeyin eksiksiz en güzel şekilde  olmasını ister. Herkesin kendine özgü hayalleri vardır o özel güne dair. Sizde ömür boyu anılarınızda kalacak olan bu özel günü her detayıyla  kusursuz ve göz alıcı görünmesini istiyorsanız bu ayrıntıları mutlaka okumalısınız!

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün organizasyonu çalışmaları düğün gününden çok daha önce başlar. Evlenmeye karar verdikten sonra bu süreci planlamaya başlamanız gerekir. İlk bakışta kolay gibi görünse de seçeceğiniz konsept, kullanacağınız aksesuarlar, ikram edilecek yiyecekler, davet listesi gibi listeyi uzattıkça uzatan birçok yapılacak iş vardır.

Niçin Organizasyon Firmaları Tercih Edilmeli?

Daha önce dediğimiz gibi bu özel günde birçok ayrıntı vardır ve siz her bir ayrıntıyla uğraşmaktan o güne yorgun ve stresli başlayabilirsiniz. Bunu engellemek ve en güzel gününüzü eğlenerek geçirmek için kendinizi emin ellere teslim etmelisiniz. Hayallerinizi yaşamak  isterken düğünle ilgili sorunlarla uğraşmak bu güzel anların tadını çıkarmanıza engel olabilir. Siz gelinlik ve damatlığınızı seçip  davet listenizi oluştururken düğün gününüze ait masa sandalye kiralama, süsleme gibi organizasyonları profesyonellere teslim edin.

Düğün yemeği

Düğün yemeği

Planlamaya Nereden Başlanmalı?

Düğün planlaması oldukça eğlenceli bir süreçtir. Hayalinizdeki o kusursuz düğünü yaşamanın en temelinde iyi bir organizasyon firmasıyla çalışmak vardır. Araştırma yapılırken firmaların deneyimleri incelenebilir. Müşteri memnuniyeti üzerine analizler yapılabilir. Günümüzde açılış organizasyonusünnet düğünü organizasyonunişan ve kına gibi organizasyonları yapan birçok firma bulunmaktadır.  Çeşitlilik arttıkça kafa karışıklığı yasayabilirsiniz. Bu nedenle bir elin beş parmağını geçmeyecek bütçenize uygun birkaç firma arasından seçim yapmanız sizi bu konuda rahatlatacaktır.

Çalışmak istediğiniz firmayı belirlendikten sonra geriye hayal ettiğiniz düğün konseptini organizasyon ekibine anlatmak kalıyor. Sizlere fikir olması açısından birkaç düğün konsepti seçeneği  öneririz. Bunlar;

 • Kır düğünü konsepti
 • Tropik düğün konsepti
 • Bohem düğün konsepti
 • Minimalist düğün konsepti

Kır düğünü konsepti açık havada rengârenk çiçek buketleri arasında doğa ile iç içe tasarlanmış bir konsepttir. Bahar ve yaz aylarında tercih edilir.

Tropik düğün konsepti klasik konseptlerin dışında farklı bitki örtülerinin ve farklı lezzetlerin sunulduğu bir düğün konseptidir.

Bohem düğün konsepti sadelikten yana olan çiftlerin severek tercih edeceği bir konsepttir. Modern ve yalın bir tarzı vardır. Makrome süslemelerden, oyulmuş ahşap süslemelere, cam kavanoz içine yerleştirilen çiçek ve mumlara kadar her zevke hitap eden dekorasyonlar kullanılmaktadır.

Düğün eğlencesi

Düğün eğlencesi

Minimalist düğün konsepti tek renk özellik beyaz renk vurgusunun yapıldığı insana ferahlık ve huzur veren sadelikten ve zerafetten yana olan konseptlerdir.

Düğün Mekânı Seçimi 

Seçeceğimiz mekân ile konseptiniz uyumlu olmalıdır. Öyle ki kapalı  bir mekan içerisinde kır düğünü konsepti uygulamak imkânsız olacaktır. Mekân seçiminde en önemli ayrıntılardan biri mekânın büyüklüğüdür. Öncesinde davetli listesini oluşturmanız size bu konuda önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. Mekânın havalandırma ve soğutma performansı gelen misafirleri otopark konusunda mağdur etmemesi yine ilk etapta göze çarpan önemli detaylardır. Eğer düğün organizasyonu açık alanda yapılacaksa kotu hava koşullarında kapalı olan kapasitesinin uygunluğu da detaylar arasındadır.

Seçilen mekânlarda konsepte uygun masa ve sandalye kiralamak gerekebilir. Bu da yine firmanın sizin zevkinize hitap eden özelliklerde masa ve sandalyeleri kiralamalarıyla mekânı gerekli diğer detaylar için hazır hale getirir.

Düğün Organizasyonunda Neler Olmalı?

Hayallerinizi süsleyen o mekânı buldunuz ve çalıştığınız organizasyon firması size düğün konseptinizi belirlemede yardımcı oldu varsayımıyla sıra sizinle özdeşleşecek minik ayrıntılara geldi. Değerli misafirlerinizi ağırlayacağınız masalarda kullanılan süslemeler mekân dekorasyonunun en önemli unsurlarından biridir. Belirlediğiniz konseptle uyumlu kullanılan aksesuarlar misafirlerinizin gözünden kaçmayacaktır.

 • Misafirlerinize düğün gününüzden küçük hatıralar bırakmak isterseniz hazırlayacağınız hediyeliklerinizi masalara uygun bir şekilde yerleştirilmesini sağlayınız.
 • Gelen konukların size anılar bırakmasını isterseniz de salonun bir köşesine bir defter konumlandırabilirsiniz. Değerli misafirleriniz sizinle ilgili dileklerini ve düşüncelerini bu deftere yazarak sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacaklardır.
 • Düğün girişinizin akıllara kazınmasını isterseniz eğer burada da yaratıcı fikirlere yer verebilirsiniz. Örneğin eşinize karşı şarkı söyleyerek salona giriş yapabilirsiniz. Bu noktada gelin yolu süslemelerini de seçmeyi unutmayın.
 • Düğün günü kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız davet sırasında verilecek yiyecek ve içecekleri belirlemeli hatta mümkünse bu yiyecekleri tatmalısınız. Güzel bir mekan iyi seçilmiş ve güzel sunulan ikramlarla zirveye taşınır.
 • Düğün organizasyonlarında her ayrıntı birebiriyle bir bütündür. Giriş ve dans müzikleriniz de sizin tarafınızdan seçilen önemli bir ayrıntıdır. Ağır bir giriş  ya da misafirlerinize el sallayarak eğlenceli bir giriş yapabilirsiniz. Düğününüz de çalacak olan müzik grubunun düğün öncesi tarzını sorgulamalısınız. Sizi ve misafirlerinizi eğlendirecek bir grup olup olmadığına bu şekilde karar verebilirsiniz.
 • Günümüz de düğün pastalarında hijyenik açıdan maket pastalar kullanılmaktadır. Bu maket pastalar da organizasyon firmaları tarafından size seçenek olarak sunulacaktır. Bazı çiftlerimiz maket yerine gerçek pastalar da tercih edebiliyorlar ancak biz sizlere misafirleriniz ve sizin sağlığınız açısından maket pastalar öneririz.  Çünkü pastanın etrafında patlayan fişek tarzı ürünler pastanın üzerine yapışmaktadır.
 • Çalıştığınız firmayla düğün öncesi tüm ayrıntıları konuşup onlara tüm isteklerinizi bildirmelisiniz. Sizinle düğünün başlangıcından sonuna kadar ilgilenebilecek bir gelin nedimesi talep edebilirsiniz. Bu sayede gelinimiz kendini daha rahat ve özel hissedecektir.
 • Kına, nişan, açılış organizasyonları ve sünnet düğünü gibi organizasyonlarda bir konsept yaratır ve ona gore süslemeler kullanırsanız her ayrıntı mükemmel görünebilir. Kendinizi ve hayal gücünüzü organizasyona yansıtmak sizin mutlu ve motive bir şekilde düğüne giriş yapmanızı sağlar.

Sonuç olarak düğününüze hazırlık yaptığınız bu aşamalar en güzel dönemler olsa da birçok çiftte stres ve yorgunluğa neden olmaktadır. Her şeyin mükemmel olmasını isteyen çiftler  her ayrıntısıyla kendileri ilgilenmek isterler. Ancak bu tur organizasyonlarda kullanılabilecek süslemeler, yapılacak aktiviteler, seçilecek mekânlar sınırsızdır. Seçim yaparken bu kadar seçenekle uğraşıp en iyisini seçmeye çalışmak siz değerli çiftleri oldukça stres altına sokup yoracaktır. Bu yüzden bir organizasyon firmasıyla çalışmak büyük bir avantajdır. Düğününüzün tüm detaylarıyla, açılış organizasyonlarıyla tek tek ilgilendikleri için size sadece güzel anıları biriktirmek kalacaktır.

Şunu bilmelisiniz ki siz bir kere düğün yaparken organizasyon firmaları kınadan nişana, sünnet düğünü organizasyonlarından açılış organizasyonlarına ve masa sandalye kiralama işine kadar pek çok çalışma organize ediyorlar. Vadi organizasyon da bu firmalardan biridir. Bu özel gününüzü hiç tereddüt etmeden profesyonel kadrosuna teslim edebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: