Düğün Yapacaklara Organizasyon Önerileri

25.07.2020
Düğün Yapacaklara Organizasyon Önerileri

Düğün yapacaklara organizasyon önerileri; Düğün, nikahtan sonra evlenecek taze çiftler için önemli bir yere sahiptir. Nikahtan sonra birliktelik adına ilk adımlarıdır. Düğün hem çiftler için hem de iki tarafın çevresi için eğlenceli ve güzel anılardan biridir. Eskilerden bu günümüze gelen adetlerden biridir. Düğün yaparken kusursuz ve ihtişamlı olması gerekir. Bu yüzden organizasyon yapacaksanız mutlaka olumsuzluklar içermemesi gerekmektedir. Dikkatli ve özverili yapmanız gerekmektedir. Organizasyonu öncelikle düğün yapılacak mekanları seçmeniz organizasyonun en başında gelmektedir. Kaliteli hizmeti en iyi şekilde sunan düğün firmalarıyla çalışmanız daha ideal olacaktır.

Nikah Masası Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Nikah masası gelin ve damat için düğün salonları için en önemli unsurdur. Nikah masaları diğer masalardan daha görkemli ve gösterişli olmalıdır. Özenle seçilmiş çiçeklerle geçit yapabilirsiniz. Deniz kenarında iseniz arka tarafınıza taze çiçeklerden yapılmış yuvarlak çember  şeklinde dekor yapabilirsiniz ya da güllerle salaş görünüm yapabilirsiniz. Masanın üstüne ışıltılar verebilirsiniz. Böylelikle içeriye girilir girilmez bütün odaklar gelin ve damadın üzerinde olma imkanı sunmaktadır. Sandalyelerin daha rahat ve konforlu olması gelin ve damat için önemlidir. Masanın üstüne çok çiçekle boğmamak gerekir. Genel görüntü odağını çiçekler alabilirler.

Nikah Masasi Alani Susleme

Nikah Masası Süsleme

Gelin Yolu (Tagi) Organizasyonu

Gelin yolu diğer ismiyle gelin tagları çiçeklerle, ışıklandırmalarla ayrı bir hava katılabilir. Gelin ve damat içeriye girer girmez değişik bir hava katmasını sağlar. Kır düğünü yapacaklar için gelin tagları güllerle, tüllerle bezenmiş bahar çiçekleri görünümünü almaktadır. Salonda olanlar için genelde renkli ışıklandırma kullanmaktadır. Gelin yolları günümüzde gelinler tarafından istenilen bir aksesuardır. Kırmızı halı ya da beyaz halı ve arkasından onu takip eden Ferforje, fildişi, ağaç şamdan gelin yolu, büyük sütun gelin yolu, hilal giriş yolu gibi gelin yolunun üstüne koyabilirsiniz. Sadece bu yolu düğün içinde geçerli değil kına gecelerinde de kullanılan vazgeçilmez bir dekorasyon ürünüdür.

Gelin Yolu

Gelin Yolu (Tagi)

Masa Sandalye Organizasyonu Nasıl Olmalı

Konukların ve misafirlerin ağırlanacağı düğünün en önemli unsurudur. Düğün masası olduğu kadarıyla konukların masalarda gösterişli olmak zorundadır. Mekana göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; kır düğünü yapacaklar için konuk masaları çiçeklerle süslenmiş tül örtüleriyle bahar havası yaşayabilirsiniz. Normal klasik tarzda düğün mekanı seçtiyseniz denizlerden ilham almanız düğün yerini şık ve gösterişli olmasına olanak sağlayacaktır. Salonda ise bu mekan palmiye ağaçlarının yapraklarını büyük bir vazoya koyarak ortamı deniz havasına dönüştürebilirsiniz. Bu organizasyona sahip değilseniz masa sandalye kiralama sayesinde isteğiniz herhangi bir ortamda düğün için kiralama yapabilirsiniz. Konukların oturacağı sandalyeler gün boyu rahat ve konforlu olması gerekmektedir. Renkli tabaklarla, altın kaplamalı bardaklarla davetlileri akıllarda kalan şık görünümü sunabilirsiniz.

Masa Ve Sandalyeler

Masa Ve Sandalye

Düğün ve Organizasyon için Gerekli Olan Personel

Düğün yapacaklara gerek düğün solanlarında gerek kır düğünlerinde görevli  personelin olması çok önemlidir. Organizasyon yaparken personellerin işinde profesyonel ve ekipmanları kaliteli sunum yapabilecek seviyede olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düğünün en gözdesi olan düğün pastasını dikkatli getirmeleri, yemek sunumlarıyla özen göstererek servis yapma olanaklarına sahip kişilerin olması gerekir. En ufak bir olumsuzlukta düğün gecesi kötü bitebilir. Personellerinde düğün ve mekana göre kıyafetlerinde ortama uygun olması gerekir.

Unutulmaz Düğünde Olması Gerekenler

Düğünün en önemli unsurlarından biri de fotoğraf ve videolardır. Her anınızın her karesini ve muhteşem görkemli düğününüzün kayıt altına alınıp  profesyonel fotoğrafçıyla çalışmak çok önemlidir. Çekilen fotoğraflar, eşsiz kareler kusursuz pozlar kaliteli ve yüksek çözünürlükte olması gerekir. Mutlaka düğün fotoğrafçıları 2 tane olması gerekmektedir.

Gösteri Organizasyonu

Düğünün en eğlenceli bu kısmı, organizasyonu sunarken gösterileri de akıllarda kalacak şekilde yapılması gerekmektedir. Volkan, konfeti, ışık gösterileri, havai fişek, lazer gibi birini ya da bir kaçını seçerek düğünde yapılacak eğlenceli gösterilerle güne damga vurabilirsiniz. Orkestra güzel şarkılar eşliğinde düğün yerini canlandırma imkânı sunacaktır. Seçilen şarkılar gelin ve damada hitap etmelidir. Seçilen müzikler konukları sıkmamalı eğlendirmelidir. Organizasyonun bir diğer önemi müziklerde dj’ in ses sistemleri iyi olması ve düğünde şarkı söyleyecek sanatçıların seslerini konuklara daha net şekilde duyulmasını olanak sağlanması gerekmektedir. Sünnet düğünü organizasyonu yapan kişinin düğün organizasyonunun yapan kişi aynı olması fark etmez. Profesyonelce organizasyonu yapması önemlidir. Ayrıca bu tarz organizasyonu açılış  organizasyonu olarak da kullanabilirsiniz. Siz de profesyonel organizasyon ekibinden destek almak isterseniz en kısa zamanda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1