Açılışlarda Yapacağınız Organizasyonlar

23.07.2020
Açılışlarda Yapacağınız Organizasyonlar

Açılışlarda yapacağınız organizasyonların kaliteli  olmasının önemi ; Sosyal ve kültürel organizasyonlar çok önemlidir. Bu organizasyonlar insanları bir araya getiren katılımcıların çok veya az olduğu  etkinliklerdir. Farklı kültürlerde farklı sosyal organizasyonlar görmek mümkündür.

Organizasyon çeşitleri;  doğum günü kutlama organizasyonları, doğum organizasyonları, yeni yıl kutlamaları, anneler  günü, babalar günü, sevgililer günü, açılış organizasyonu,  evlilik yıl dönümleri kutlama, düğün  organizasyonu,  kına organizasyonu, sünnet düğünü organizasyonu, balayı organizasyonlarıdır. Daha farklı bir sürü organizasyon çeşidi de vardır. İnsanların dini merasimler, çeşitli sanat etkinlikleri, açılış organizasyonu için de kutlamalar yaparlar.

Bir Açılış Organizasyonunda Olması Gereken Etkinlikler 

Yapılan organizasyonların çok çeşitli olması içlerinde kullanılan aktivitelerin  ve etkinliklerin farklı olmasına sebebiyet vermiştir. Aktivitelerin  farklılıkları ve içindeki ekipmanlar  davetlilere veya  katılımcılara güzel anılar sağlar.

Bir düğün organizasyonuna bağlı olarak yapılan etkinlikler nasıl farklı ise açılış organizasyonu içinde yapılan etkinlikler farklıdır. Açılış organizasyonları içinde yapılan etkinliklerin göz doldurması gerekmektedir. Çünkü açılış organizasyonu  kafe, market, restoran, eğitim kurumu, butik, pastahane, kuaför tarzı iş yerleri için  olabilir. Bir kurum veya iş yeri için açılış organizasyonu düzenleniyorsa bu açılış organizasyonunun ses getirmesi lazımdır. Açılış, organizasyona gelen davetlilerin birçok duyu organına hitap etmelidir.

Açılış organizasyonu içindeki aktivitelerin gelen davetlilerin  ilgisini çekmesi gerekir. Organizasyon aslında bir pazarlama tekniğidir. Yeni açılan bir yerin çok iyi bir organizasyonda tanıtımı yapılmalıdır. Açılış organizasyonu ile tanıtımı yapılan kurumun veya iş yerinin akılda kalması gerekir. İşte bu noktada açılış organizasyonu düzenleyecek organizatörler devreye girer.

Açılışlarda Yapacağınız Organizasyonlar

Organizasyonun Kalitesi 

Bir organizasyon şirketi plan yaparken önce müşterinin ne istediğini bilmelidir. Müşterinin bütçesini bilmelidir. Organizasyonun konsepti açılışın ihtiyacı olan şekilde düzenlenmelidir. Organizasyon şirketlerinin personeli güler yüzlü, sanat  ve estetikten anlayan, her türlü ekipmanı sistemli bir şekilde kullanan, yaptığı işi  gerçek bir iş olarak yerine getiren, müşterinin isteği doğrultusunda hareket edebilen yapıda olması gerekir.

Organizatör şirket daha önce yaptığı çalışmaların videosunu veya çekilmiş fotoğraflarını örnek olarak gösterebilir. Şirketin internet sitesi var ise önceden buraya bir göz atmak gerekir. Organizatör firmaya yapılan yorumlar müşteri için önemlidir. Bu yorumlar firma için bir referans niteliğindedir. Organizatör şirketlerin tedarikçi işbirlikçileri vardır.

Bu işbirlikçileri yani ortakları tanımak gerekir. Örneğin masa sandalye kiralamacatering  hizmeti, çiçekçi, lojistik  destek unsurlarını kimin sağlayacağının  önceden bilinmesi  gerekir. Bu konuda şeffaflık sağlayan firma ile anlaşmaya varılabilir. Firma ile anlaşmaya varıldığında ne konuşulursa konuşulsun yazıya dökülmelidir. İş bitiminde bu yazıya göre ekstra ödemeler veya gözden kaçırılan noktalar olmaz, her iki tarafta kendini sağlama almış olur.   

Açılış Organizasyonunda Hangi Aktiviteler Olur? 

Açılış  organizasyonunda müşteri ne isterse firma onu yapmaya çalışır. Ancak müşterinin her istediği açılış organizasyonlarına  uygun olmayabilir. Bu organizasyonlarda davetlilerin o organizasyonda ne bulmak  istediği önemlidir. Planlama ona göre yapılır.

Organizasyonu yapılacak yerin özelliği ve türü de çok önemlidir. Eğer davetliler arasında çocuklar da olacaksa davetliler organizasyonla ilgilenirken çocukların da güvende olduklarını bilmek isterler bu nedenle firmalar çocuklar için ayrı aktiviteler düzenlerler.

Palyaço, oyun parkları, parmak boyama veya yüz boyama etkinlikleri yapan, balon şişirme veya balondan  hayvan figürleri yapan bir eğitmen ile küçük bir etkinlik düzenleyebilirler. Açılışta sanatçılar, DJ sanatçısı, dans gösterisi, ışık gösterileri, lazer gösterileri, konfeti, su dansı gösterileri, olabilir. Gezen ve ziyaret eden davetlilerin birden çok duyusuna hitap ederek göz doldurulması gerekir.

Açılış Organizasyonu Balon Süsleme

Organizasyon Şirketi ile Anlaştıktan Sonra Ödeme Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler 

Bir organizatör firma ile çalışmaya karar verilmiş ve firmanın daha önce yaptığı çalışmalar beğenilmiş ise ödeme noktasında tabii ki en uygun fiyatı istemelisiniz. Konu hakkında daha önceden biraz araştırma yapılması gerekmektedir.

Ödemeyi,  planlanan açılıştan 3 gün önce yapabilirsiniz. Eğer açılışlar da menü veya kokteyl tarzı içecekler, aperatif  yemekler, mezeler, ara sıcaklar olacak ise organizasyon olmadan önce menü tadımı isteyebilirsiniz. Mini tadım yapılarak organizasyonda karşılaşılacak  kötü sürprizler   önceden engellemiş  olur.

Her şeyden önce güler yüzlü bir personel önceden anlaşılır. Personel ile daha önceden tanışılması gerekir. Kimin hangi hizmet yapacağı önceden bilinirse organizasyon esnasında karışıklık olmaz. Sistemli ve düzenli işleyen eğlenceli bir organizasyon gerçekleşir. Böyle bir organizasyona ihtiyacınız var ise kalite ve güven arıyorsanız sitemizden bizimle  irtibata geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: