Düğün Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

30.04.2020
Düğün Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

Düğünler, oldukça uğraştırıcı ancak bir o kadar da eğlenceli organizasyonlardır. Özellikle genç kızların hayalini kurduğu düğünlerde, birçok detay ile tek tek ilgilenilmesi gerekmektedir. Uzun ve telaşlı düğün hazırlıkları aylar öncesinde başlamaktadır. Bu tür organizasyonlarda telaşa kapılmamak için bir en az 3-4 ay önce başlanmasında fayda bulunmaktadır. Düğün ile ilgili yapılacak olan tüm detayların, önceden belirlenip planlanması gerekmektedir.

Düğün hazırlıklarında; düğün arabası, düğün yapılacak mekân, gelinlik, mekânın süslenmesi, davetlilere ikram edilecek yemekler, fotoğraf ve video olmak üzere birçok detay bulunmaktadır. Düğün tarihi belirlendikten sonra düğün yapılacak mekânın belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca düğüne katılacak davetlilerin sayısı belirlenerek buna uygun büyüklükte bir mekân seçilmelidir. Düğün günü, saati ve mekân bilgilerinin yer aldığı davetiyeler basımının yapılması ve davetiye sayısının da davet edilecek kişi sayısı kadar olması gerekir.

Düğün İçin Mekân Seçimi

Düğün organizasyonlarında en önemli konulardan birisi de mekân seçimidir. Düğünün nasıl bir mekanda yapılacağı, nasıl bir konsept oluşturulacağı önceden belirlenip buna uygun bir mekan seçilmesi gerekmektedir. Çiftler; açık alanda kır düğünü yapmak, havuz başı, düğün için uygun dış mekânlar önceden kiralanmalıdır. Kır düğünü yapılabilmesi için yaz aylarında planlanan bir tür organizasyonu olması gerekmektedir.

Kapalı alanda bir düğün organizasyonu düşünülüyorsa, düğün salonu otel, restoran gibi mekânlar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra günümüzde bazı çiftler tekne kiralayarak tekne düğünü düzenlemektedir. Deniz üzerinde masmavi sularda yat veya tekne kiralayarak farklı ve özel bir mekân tercih edebilirsiniz.

Düğün Organizasyonlarında Mekân Süslemesi

Düğün Organizasyonu Masa Düzeni

Düğün Organizasyonu Masa Düzeni

Düğün organizasyonlarında mekân süslemesi özellikle gelinler için çok önemli bir detaydır. Düğün mekânında kullanılacak renkler, tüller, masa süslemeleri, şamdanlar, balonlar, çiçekler tek tek önceden düşünülüp karar verilmelidir. Herkes tarafından göz önünde olan gelinle damat masasının süslenmesi gibi detaylar önemlidir. Gelin ve damadın salona giriş yolunun süslenmesi, önceden bir konsept oluşturularak tasarlanması gerekmektedir.

Masa üzerinde kullanılan süsler, sandalye süslemelerinin hepsi bir bütün içinde gözü yormadan dizayn edilmelidir. Bu süslemeler yapılırken fazla abartıdan uzak durulmalı, şık ve modern tasarımlar oluşturulmalıdır. Bu nedenle firmamızdan profesyonel düğün organizasyonu hizmeti alabilirsiniz. Günümüzde düğün, nişan, doğum günü, kına açılış organizasyonu gibi özel günlerde sürekli değişik konseptler kullanılmaktadır.

Kır Düğünü Organizasyonu

Kapalı alanlar yerine doğa ile iç içe düğün yapmayı düşünenler, kır düğünü tercih etmektedir. Güneşli havaların nimetlerinden faydalanmak isteyen birçok kişi kır düğünlerini tercih etmektedir. Kır düğünü organizasyonları için profesyonel firmalardan yardım alınması daha faydalı olacaktır. Firmamız, kır düğün organizasyonlarını en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Olası yağmur ve aşırı güneş durumlarında bu tür olumsuzlukları kaldırmak için üst kısmı kapatacak şekilde çadırlar kurulmaktadır. Organizasyonda kullanılacak malzemeler ve ekipmanlar davete katılacak misafir sayısına göre ayarlanmaktadır. Kır düğünlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm detaylar önceden planlanıp organize edilmektedir.

Salon Düğünü Organizasyonu

Konfordan ve şıklıktan ödün vermeyen kişiler, salon düğünü tercih etmektedir. Günümüzde her bütçeye uygun birbirinden şık düğün salonları bulunmaktadır. Salon düğünleri kapalı mekânlarda gerçekleştirildiği için dört mevsim tercih edilebilir. Salon düğünlerinde; mekânın süslenmesi, kullanılacak ekipmanlar, yemek, müzik gibi detaylar için bu tür özel günlerde firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Her detayın önceden ayarlanabilir, düzenlenmesi gerekmektedir. Düğün gibi oldukça önemli günlerde olumsuz herhangi bir durumla karşılaşılmaması için kaliteli ve profesyonel hizmet sunan firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Sokak Düğünü Organizasyonu

Kültürümüzde geçmişten bugüne kadar gelen düğünlerden biriside sokak düğünüdür. Sokak düğünleri günümüzde farklı bir konsept oluşturmak için tercih edilmektedir. Ayrıca her bütçeye hitap eden sokak düğünü organizasyonları, sıcak bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. Sokak düğünü için konsept belirleme, eğlence, süsleme gibi birçok özel detay firmamız tarafından organize edilmektedir. Sokak organizasyonları; sünnet düğünü organizasyonu, nişan gibi özel günlerde de tercih edilmektedir.

Firmamız, doğum günü, nişan, söz, kına birçok organizasyon için masa sandalye kiralama, yemek, mekân süslemesi, gelin yolu süslemesi, garson gibi birçok hizmeti vermektedir. Düğün gününüzde herhangi bir aksilik yaşanmaması için veya hiçbir detayın atlanmaması için tüm ayarlamaları önceden yapılıp düzenlenmektedir. İstenilen tarzda istenilen mekânlarda şık ve modern konseptler oluşturulmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: