Sünnet Düğünü Organizasyonları Nasıl Yapılır?

17.10.2020
Sünnet Düğünü Organizasyonları Nasıl Yapılır?

Sünnet düğünü organizasyonları nasıl yapılır; Her önemli organizasyon kendi içinde büyük önem arz eder. Her organizasyon sahibi yapacağı organizasyon için heyecanlıdır ve güzel bir organizasyon olması için elinden geleni yapar. Kına organizasyonları, açılış organizasyonu gibi organizasyonlar ne kadar önemliyse çocuğunuz için yaptıracağınız sünnet organizasyonu da bir o kadar önemlidir. Sünnet organizasyonu her anne babamın çocuklarının sünnet olma aşamasında düzenlediği bir etkinliktir.

Çevresindeki akrabalarınızın, komşularımızın ve çocuğunuzun arkadaşlarını ve ailelerini davet ettiğiniz bu önemli günde her şeyin eksiksiz olmasını isteyeceksinizdir mutlaka. Güzel bir plan ve organizasyonla çocuğunuza unutulmaz bir sünnet anı yaşatabilmek aslında çok kolay. Bu yazımızda sünnet töreni nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli? Neler gerekli? Bunlarla gerekli bilgiler vereceğiz. Sizde içinize sinen bir sünnet organizasyonunu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Müslümanlık dinin gerektirdiği konulardan biride erkek çocuğun sünnet edilmesidir. Sünnet düğünleri ülkemizde en sık yapılan organizasyonlardan biridir. Yöreden yöreye değişen adetlere göre sünnet olacak çocuğa sünnet kıyafeti giydirilerek arkadaşlarının da olduğu daha çok çocuklara hitap eden bir organizasyon çeşididir. Çocukların hoşuna gidecek etkinlikler ön plandadır. Balonlar, oyuncaklar, çocuk oyunları, çocukların hoşuna gidecek ikramlar, şekerlemeler hepsi bir sünnet düğününün olmazsa olmazlarındandır. Çocukların eğlendiği bu organizasyon yetişkinlerinde ayrıca eğlendiği bir etkinliktir. Çoluk çocuk, genç yaşlı her kesimi mutlu eden tek organizasyon diyebiliriz hatta. Organizasyon kendi içinde de bölümlere ayrılmaktadır ayrıca.

Sünnet Düğünü Organizasyonları Nasıl Yapılır

Sünnet Düğünü Organizasyonları Nasıl Yapılır

Sünnet Yemeği

Sünnet organizasyonunda çoğunlukla yemek daveti verilir. Sünnet yemeği anne babaların tercihlerine göre farklı mekanlarda verilebilir. Sünnet yemeği verecek aileler isterlerse 5 yıldızlı bir otelde isterlerse bahçelerinde kuracakları masalarla sünnet yemeği verebilir. Ayrıca sünnet yemeğinde sünnet çocuğuna özel sünnet pastası da kesilir. Sünnet menüsü olarak da bulundukları bölge ve yörelere göre de değişiklik göstermektedir. Genellikle Organizasyon sahibi anne ve babalar yörelerinde ön planda olan yemekleri ikram etmektedir.

Sünnet Mevlidi

Sünnet törenleri dini bir vecibeyi yerine getirme işlemi olduğu için mutlaka sünnet mevlidi bu organizasyonun bir parçasıdır. İlahilerin okunduğu törende semazen gösterileri de ön planda yerini alır. Dualar eşliğinde sünnet olacak sünnet edildikten sonra okunmuş lokumlar ikram edilir. Sünnet Mevlidi sünnet düğününden sonra yapılır.

Sünnet Kınası

Sünnet kınası Sünnet organizasyonun bir parçasıdır. Sünnet edilecek olan erkek çocuğa anne babası tarafından sünnet kınası yakılır. Kına yakmadan önce yeşil bir örtü çocuğun başına yada omzuna atılır. Kına yakıldıktan sonra sünnet çocuğuna alınan hediyeler verilir. Sünnet kınası daha sonra sünnete gelen davetlilere dağıtılır.

Sünnet Eğlencesi

Çocuklarının önemli gününde güzel bir şekilde organize etmek isteyen anne ve babalar neler yapabilirimin sorusunun cevabını aramaya koyuluyorlar. Sünnet organizasyonları her organizasyonda olduğu gibi görselliğin ön planda olduğu etkinliklerden biridir. Sünnet eğlencesinde bol bol çevre balonlarla süslenir. Çocuklar balonları şüphesiz çok sever. Çocukların yoğunlukta olduğu bir organizasyonda balonların olmaması çok abes olurdu. Renk renk uçan balonların havada uçuştuğu bu etkinlik görselliği daha yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Balonlar kadar görsellik için önemli olan unsurlardan biride masa ve sandalyelerdir, istediğiniz tarz ve modelle masa sandalye kiralama yapan şirketlerle anlaşarak bu konuyu da çok rahatlıkla halletmiş olacaksınız. Rengarenk örtülerle süsleyeceğiniz masa ve sandalyeleri de kiralayarak sünnet organizasyonunuzun görselliğini tamamlamış olacaksınız.

Sünnet eğlencesi denilince eğlencenin olmadığı bir organizasyon düşünülemezdi tabi ki, daha çok oyun havalarını ve çocuk şarkılarının çalındığı bu organizasyonlara getireceğiniz palyaço çocukları çok eğlendireceği kesin bir düşüncedir. Bunun yanı sıra çocuklara ikram edeceğiniz pamuk şekerler, lokumlar, şekerlemeler organizasyonu daha eğlenceli ve renkli bir hale büründürecektir.

Sünnet Eğlencesi

Sünnet Eğlencesi

Sünnet Düğünü Organizasyon Fiyatları Nelerdir?

Her anne babanın dini vazifeleri üzerine çocuklarını sünnet ettirdiği bu tören yapılan ikramlara, yemek menüsüne ve eğlence, süslemelere göre fiyat aralığı ve maliyeti değişkenlik göstermektedir. İkramlar, yemekler, masa ve sandalyeler gelecek olan misafirlerin sayısına göre değiştirdiği için kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Önemli gününüzü kurtarıcısı olan sünnet düğünü organizasyonu şirketleri zaman zaman müşteri potansiyelini arttırmak için kampanya ve indirimler yapmaktadır. Sizde bu kampanya ve indirimleri takip ederek sünnet düğünü organizasyonunuzu daha uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: