Organizasyonlarda Ne Tür Süslemeler Kullanılabilinir?

03.01.2021
Organizasyonlarda Ne Tür Süslemeler Kullanılabilinir?

Organizasyonlarda ne tür süslemeler kullanılabilinir; Günümüz sosyal yaşantısında birçok organizasyon yapılmaktadır. Doğum günü organizasyonu, mezuniyet töreni organizasyonu, sünnet düğünü organizasyonu, açılış organizasyonu, özel davet ve toplantı etkinlikleri gibi organizasyonlar sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Bu organizasyonlardaki amaç toplu olarak gelecek olan misafirleri en iyi şekilde görsel ve duyusal hizmeti sağlayabilmektir. Masa sandalye kiralama hizmetinden tutunda ortamda yapılacak olan süslemelere kadar her türlü detayın çok ince bir şekilde düşünmesi gerekmektedir.

Organizasyonlarda kullanacak olan süslemelerin günün anlam ve önemine uygun kavram içeriği ile uyum içerisinde olması önemlidir. Süslemeler ilk girişten son çıkışa kadar insanları etkileyebilecek ve anılarda derin izler bırakacak şekilde olması için çok ince fikirlerle düşünülerek yapılmaktadır. Süslemeler yapılacak organizasyona göre çeşitlilik ve farklılık gösterebilmektedir.

Organizasyonlarda Kullanılan Ortak Malzemeler Nelerdir?

Organizasyon çeşidi ne olursa olsun hepsinin süslemelerinde kullanılan bazı ortak malzemeler bulunmaktadır. Bu ortak malzemeler içerisine şamdan, vazo, yapay çiçekler, masaüstü objeleri, organizasyonda kullanılacak oturma grupları, sahne ve podyumlar,  ses ile ışık sistemleri ve görsel şov malzemeleri gibi ana temaları sayabiliriz.

Ortamda masa sandalye kiralama hizmeti alındıysa bunların süslemesinde kullanacak kumaşlar genelde özel tasarım kumaşlar olup renk seçenekleriyle organizasyon yapacak kişilere sunulur. Daha sonrasında bu masaların üzerinde kullanacak olan materyallerle ilgili seçenekler içerisinden hangisini talep ediyorsa onun kullanılması sağlanır.

Masa üzerinde şamdan talebi çok sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.  Şamdanlar genellikle tek kollu ya da beş cam kollu gümüş ya da altın varak işlemeli olarak kullanılan ve masa süslemesinde çok güzel bir zarafet katan mataryerlerdir.

Organizasyon Süslemelerinde İçerik Farklılıkları Nelerdir?

Bir toplantı ya da açılış organizasyonu düzenlendiğinde masa sandalye kiralama hizmeti alındı ise kesinlikle bunların süslemelerinin özel kumaşlarla yapılıyor olması gerekmektedir. Masaların üzerinde çeşitli materyallerin kiralama hizmeti de verilmektedir.

Konseptinize uygun olarak cam ya da pleksiden yapılmış çeşitli LED ve ışıklandırma bulunan şamdanlar, çiçekli vazolar, tabak altına konulan supla servisleri,  canlı ya da girişlere konulabilinecek olan yapay çiçekler, masa üzerlerinde kullanacak olan peçetelikler ve mumluklar gibi hizmetlerdir.  Bir doğum günü ya da sünnet düğün organizasyonu için süsleme hizmeti almak istediğinizde ise çok daha farklı süsleme materyalleri kullanılmaktadır. Doğum günü yetişkin ya da çocuk grubu olarak ikiye ayrılır.

Yetişkinlerde romantik bir ortam yaratmak istiyorsunuz yoksa sade ve şıklık içerisinde bir ortam mı yaratmak istiyorsunuz. Tamamen hayal gücünüz doğrultusunda süsleme hizmeti yapılmaktadır. Romantik bir ortam isteyenler için genelde canlı çiçekler ve mumlarla oluşan konseptler hazırlanmaktadır. Baş başa yapılacak olan kutlamalar da tüller ve çeşitli objelerle etkileyici süsleme çeşitleri yapılabilir.

Tercih Edilebilen Organizasyon Malzeme Çeşitleri Örnekleri Nelerdir?

Firma olarak hayalimdeki organizasyon teması ile yola çıktığımız bu yolda her türlü yapılacak olan etkinlikte süsleme konusunda uzman bir kadro ile çalışmaktayız. Hayalinizdeki doğum günü organizasyonu, hayalinizdeki sünnet düğünü organizasyonu, hayalinizdeki açılış organizasyonu gibi tüm etkinlikleriniz için süsleme hizmeti almak kurumsal olarak ve prestij açısından gününüzü unutulmayacak anılar arasına koymak için yeterli olacaktır.

Sandalye masa kiralama hizmeti alındığında herhangi bir süsleme yapmadan misafirleri oturttuğunuz da vasat bir görüntü elde edebilirsiniz. Ama bunların beyaz bir örtü ve şık bir tülle süslenmesi ufak bir dokunuşla vasatlığı zarafete dönüştürebilir. Masa üzerine konulacak olan çiçekler sizin tercihinize kalmış şekilde kuru ya da yapay olması ya da canlı olması fark etmeksizin ortama samimi bir duygu katacaktır.

Masa üstünde olan ve romantik gecelerde tercih edilen mum ve süsleme çeşitleri yine firmamız tarafından sağlanan bir uygulamadır. Genelde çocukların olduğu organizasyonlarda ise karakter balonları ya da çocukların eğlenebileceği şekilde şişirilmiş balon süslemeleri çokça tercih edilmektedir.

Organizasyonlarda Ne Tür Süslemeler Kullanılabilinir?

Organizasyonlarda Ne Tür Süslemeler Kullanılabilinir?

Organizasyon Süsleme Malzemeleri Seçenekleri Nelerdir?

Bir organizasyon yapmaya karar verdiğinizde firmamızla temasa geçtiğinizde sizin adınıza her türlü temin ve tedarik süreci ile fikir üretme konusunda yardımcı olacaktır. Organizasyon süsleme malzemeleri yapılacak olan etkinliğe göre çok çeşitlidir. Organizasyon etkinliğinin arttırılması ve gülen yüzlerle organizasyon bitiminde mekândan ayrılmak için hayalinizdeki organizasyonu yaptığımız süslemelere yansıtarak memnuniyetinizi hedefliyoruz.

Bir sünnet düğünü organizasyonu hizmeti almak istediğinizde size sunabileceğimiz örnek bir süsleme konsepti de nazar boncuklu balon süslemeleri, masa üzerinde yine nazar boncuğu temalı taş süslemeler, mavi mumluk ve şamdanlar, yine ortama uygun kuru ya da canlı çiçekler, sünnet çocuğunun özel tasarımıyla süslenmiş çeşitli tül ve kumaşlarla bir taht haline getirilmiş kraliyet tahtı ya da koltuğu gibi seçenekler sunulabilmektedir. Bu seçenekler oldukça fazladır.

Yine örnek vermek gerekirse bir açılış organizasyonu düşündüğünüzde firmanız kurumsal renklerine uygun balon süslemeleri, kokteyl alanında kumaş ve tüllerle bezenmiş kokteyl masaları, masaların üzerinde yine konseptinize uygun taş objeler, girişte misafirleri karşılayacak yer halısı, yine temanızı uygun açılış kurdelesi gibi seçenekler sunulabilmektedir.

Organizasyon Süsleme Malzemeleri Nereden Temin Edilir?

Yapacağınız organizasyonla ilgili süslemeler de kullanacak olan ihtiyaçların önceden tek tek belirlenmesi önemlidir. Ortam konseptinin dışında malzemelerin seçilmemesi maliyetlendirme açısından da önemlidir. Seçilecek olan ürünlerin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir.

Organizasyonun konsepti ile bütünleşen bir süsleme yapıldığında genel olarak misafirlerinize tamamlayıcı bir etki bırakılır. Yapılacak olan dekorlar süslemeler ve tüm malzemeler arasında belirli bir uyumun yakalanması sunucu memnuniyet olacak olan tasarımların oluşmasında en büyük etkendir.

Organizasyon gününe en uygun olan malzemeler,  yapılacak olan etkinliğin içeriğine ve önemine hitap etmelidir. Tabii ki zevkler ön plandadır ancak çok geniş bir ürün yelpazesi içerisinde zevkinizle birlikte bu özel günün konseptine uygun olan tüm malzemeleri firmamız kanalıyla en seçkin toptan malzemecilerden temin etmekteyiz. Seçilen malzemelerin içeriğine göre de fiyatlandırma yapılmaktadır. Her bütçeye uygun organizasyon süsleme hizmeti verilmektedir.

Süsleme Malzemelerin Geri Dönüşümü Var mıdır?

Son yıllarda özellikle çevre dostu ürünlerin çok fazla yaygınlaştığı günümüzde süsleme malzemeleri de geri dönüşümlü olanları tercih edilebilir özelliktedir. Geri dönüşümü uygun olarak üretilen süsleme malzemelerinde günlük olarak kullanımı olanlar genelde geri dönüşüme atılabilinen ürünlerdir.

Firmamız organizasyonlarında kullandığı süsleme konseptlerin demir başlarını kendi depolama alanlarında tutmaktadır. Seçeceğiniz hazır ürünler,  üzerine günlük olarak ilave edilebilecek çiçek tül ya da kumaşlar dışında kafanızda hayal ettiğiniz çeşitli tasarımlar için de farklı objeler ve seçenekler sunabilmektedir.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: