Nişan Organizasyonu Hizmeti

12.12.2021
Nişan Organizasyonu Hizmeti

Nişan organizasyonu hizmeti; Hayatlarının belki de en mutlu anlarına ilk adımı atarken herkesin belli hayalleri vardır. Nişan törenleri eski zamanlar da her şey sade belki kimisine göre daha güzel şimdi ki zamanlar da ise özel hazırlıklar, organizasyonlar hatta organizasyon ekipleri ile konseptler düzenlenerek daha şık bir hale dönüşmüştür. Öncesinde aileler gelip ister yüzükler büyükler, eş dost eşliğinde takılır ve nişan yapılmış sayılırken; şimdi ise kendi arasında isteme ve yüzük olan kısım sadece söz olarak adlandırılır.

Nişan Organizasyonu Hizmeti Olmazsa Olmazları

 • Söz masası; tepsi ve yüzükler, masa örtüsü, masa süslemeleri
 • Nişan pastası
 • İkramlar
 • Masa arkası süslemeleri
 • İsteğe göre balon veya çiçek
 • Nişan hediyelikleri

bunlar nişanlanacak çiftin isteğine göre sade veya daha süslü bir biçimde organize edilir. Kokteyl organizasyonu şık ve hoş bir görüntü sergilenmektedir. Nişanlanan çiftlerin isteğine göre belirlenen konseptler oldukça önem arz etmektedir.

Nişan Organizasyonu Hizmeti Öncesi

Öncelik nişana kaç kişi geleceği belirlenmelidir ki ona göre hazırlıklar başlatılır. Gelecek davetli sayısı belirlendikten sonra mekan ve oturulacak yer belirlenir. Evde ya da bir mekanda olacaksa nişan hazırlığı kendinizin de yapabileceği gibi bir organizasyon ekibi tutarak da organizasyon hazırlıklar başlanabilir. Nişan organizasyonu elbisesi için şayet evde düşünülüyorsa daha sade bir şey düşünülebilir. Elbise belirlendikten sonra konsept kıyafete göre belirlenmelidir. Ayakkabı için en önemli konu ise rahatlıktır çoğu kısımda ayakta olunacağı için hem şık hem rahat bir ayakkabı tercih edilmelidir. Saç için çok abartılı topuzlardan uzak durmanız en doğrusudur.

Nişan Organizasyonu Hizmeti İkramlık Seçenekleri

Nişanda ikram olarak; cup cake, yaprak sarma, börek, poğaça, kurabiye, meze ve içecek tercih edilir. Kişinin istediğine göre evde kendileri ya da catering firmasından hazırlıklar tamamlanabilir. Fotoğraf kısmı en önemli detaylardandır. Fotoğraf için özellikle bir kişi belirlenir ya da bir fotoğrafçı tutulur. Unutulmaması gerekenlerden en önemlilerinden ise nişan hediyesidir. Nişan organizasyonu hediyesi, çiftin zevkine göre belirlenir kendileri süsleme malzemelerini temin ederek kendileri de yapabilir ya da direkt hazır olarak satın alabilirler. Tabi ki bu seçeneklerde bahsederken maliyeti de göz ardı etmemek gerekir. Evde daha sade ve kendi hazırladıkları ile yapılan nişan organizasyonu, bir organizasyon ekibi tarafından hazırlanan bir nişan organizasyonuna göre daha uygun olacaktır.

Organizasyon Çeşitleri

 • Nişan organizasyonu
 • Kına organizasyonu
 • Düğün organizasyonu
 • Özel gün organizasyonu
 • Gezi organizasyonu

sosyal ve kültürel organizasyonlardır. Birkaç organizasyonlardan bahsetmek gerekirse; son zamanların en sık tercih edilen nişan konsepti; kokteyl organizasyonu olmaktadır. Kokteyl organizasyonu; kapalı ya da açık mekanlarda genellikle ayak üstü olmak üzere sohbet havası ile geçen organizasyon türüdür. Düğün, nişan, nikah, açılış, davetler gibi etkinliklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kır organizasyonu açık alanda olacağı için hazırlıklar ise ona göre hazırlanır ve davetliler dahil kıyafetlerini ona göre seçer. Salon organizasyonu kapalı alanda olacağı için hazırlıklarda ona göre belirlenir.

Nişan Organizasyonu Hizmeti

Nişan Organizasyonu Hizmeti

Davet Organizasyonlarının Önemi

Organizasyonun en önemli avantajı ise zaman kazanılmasıdır. Çiftler için zaman ve o güne yetişmek oldukça önemlidir. Gelin sadece kıyafet, ayakkabı ve saçıyla ilgilenirken organizasyon ekibi nişan alanında nişan masası, misafir alanları, ikramlıklar, hediyelikleri hazırlar. Organizasyon ekibi olmadan her şeyin tamamlanması ya da istenilen gibi tamamlanması güç olabilir. Seçilen müzikten, oturma düzenine kadar ilgilenen kokteyl organizasyonu ekipleriyle çalışmak oldukça avantajlıdır. Organizasyon ekiplerinin sunduğu seçenekler karşısında o günü belirlemek daha kolay bir hal alır. Unutulmamalı o güne enerjik, pozitif başlanmalıdır. Stres aksilikleri artırırken, sakinlik aksilikleri azaltır. Organizasyonlara olan talepler üzerine bu alanda çeşitler fazlasıyla artıyor.

Nişan Organizasyonlarının Fiyatları

Bütçe de bu kısımda oldukça önemli bir etkendir. Organizasyon ekiplerinin paket çeşitleri vardır. Bunun içerisinde sadece nişan masası kiralama olan paketler de vardır. Nişan organizasyonu masasının üzeri ve masanın arkası hazırlanır paket bu şekildedir. Bir diğer paket çeşidi gelin masası ve misafir masaları süslemeleri, her şey dahil paketleri…

Şık ve stressiz törenler için oldukça mantıklı olan organizasyon ekipleri ile paket içeriğini kendinize göre düzenletme imkanınızı da yakalar, mutluluğa ilk adımınızı da huzur içinde atarsınız. Gün geçtikçe organizasyonların kullanım alanları da artmaktadır. Alanların artması ise insanların memnuniyet ve taleplerinden kaynaklı olduğundandır. Bu memnuniyet iki taraflı da oldukça önemlidir. Bu yüzden de böyle organizasyonlarınız için hizmet alabilirsiniz.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: