Kına ve Nişan Nerede Yapılmalı?

17.05.2020
Kına ve Nişan Nerede Yapılmalı?

Kültürümüzde, en az düğün kadar kına ve nişan organizasyonlarına da büyük önem verilmektedir. Nişan, erkek ve kadın arasındaki birlikteliğin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Nişan sayesinde iki kişi arasındaki ilişki tüm akraba, eş, dost gibi kişilere duyurulur. Kına ise, yine toplumumuzun çok değerli gelenek ve görenekleri arasındadır. Kına organizasyonlarında gelin olacak kıza, kına sürülerek bir takım eğlenceler düzenlenir. Kültürel değerlerimizde önem verilen her iki organizasyonda akraba eş, dost birçok kişi davet edilir.

Bu nedenle nişan ve kına için uygun bir mekânın olması gerekmektedir. Nişan ve kına için davet edilecek misafir sayısına göre bir mekân ayarlanabilir. Açık alan tercih edenler için havuz başı veya geniş bir bahçesi olan kafeterya, aile bahçesi gibi bir mekân ayarlanabilir. Bunun yanı sıra kapalı alan tercih edenler için düğün salonu, kafe tarzında geniş bir mekân kiralanabilir. Ayrıca katılacak davetlilerin sayısı çok fazla değilse bu organizasyonlar evlerde düzenlenebilir.

Nişan ve Kına İçin Mekân Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nişan ve kına için mekân ayarlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu tür organizasyonlarda davetli sayısına göre mekânın seçilmesi gerekmektedir. Çok geniş bir çevreye sahipseniz bu tür organizasyonlar için düğün salonu veya bu tür organizasyonları yapan bir mekân ile anlaşmanız gerekmektedir. Evde yapılacak nişan organizasyonlarında ise, evin büyüklüğüne uygun daha az kişi çağırılması gerekmektedir. Ayrıca iki kişinin birlikteliğini ilan ettiği nişan organizasyonlarında çiftlerin istekleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Günümüzde nişan organizasyonlarına çok fazla özen gösterilmektedir. Süslemeler, masa konsepti, nişan tepsisi, pasta olmak üzere her bir detay özel olarak tasarlanmaktadır. Evlerde düzenlenen nişan organizasyonları için nişan masası hazırlanmaktadır. Nişan masasına uygun süslemeler ve düzenlemeler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra konsepte uygun renklerde, ev içerisinde de bazı süslemeler yapılmaktadır.

Nişan Kına Organizasyonları

Nişan Kına Organizasyonları

Ayrıca nişan çikolatası, verilecek ikramlar gibi detaylar önceden belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca düğün, düğün salonu gibi mekânlarda yapılacaksa aynı şekilde masa sandalye süslemesi, gelin ve damat için masa süslemesi, ikramlıklar önceden ayarlanmalıdır. Bu tür tatlı, heyecanlı nişan organizasyonlarında profesyonel destek almakta fayda bulunmaktadır.

Kına Organizasyonu

Kına, kız tarafı ve evlenecek bayan için oldukça önemli bir organizasyondur. Kına organizasyonları, sünnet düğünü organizasyonu gibi geçmiş zamanlarda daha çok evlerde yapılmaktaydı. Ancak günümüzde kına organizasyonları için düğün salonu, otel, sosyal tesis restoran, davet mekânları gibi mekânlar kiralanmaktadır. Ayrıca bu mekânların süslemesine de özen gösterilmektedir. Kınada çalınacak müzikler, ses sistemleri, fotoğraf-video çekimi, masa-sandalye süsleme, gelinin kına tahtı gibi kınaya uygun birçok güncellemeler yapılmaktadır.

Kınaya katılacak davetlilere de kına konseptine uygun kıyafet seçimi yapılması önerilmektedir. Kınaya gelecek kişilere kınanın yanında küçük hediyeler ve ikramlıklar hazırlanmaktadır. Hatta günümüzde birçok kişi kına davetiyesi bastırarak kına mekânını saatini davetlilere bildirmektedir.

Kına Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Kına organizasyonlarında, kına için gerekli bazı aksesuarlar bulunmaktadır. Kına yapılacak alanın önceden süslenmesi gerekmektedir. Kınaya katılacak davetlilere dağıtmak için kına tacı, kına mendili, kına tefi, kına zili gibi bazı malzemeler alınabilir. Ayrıca günümüzde moda olan kına çerçevesi, damat maskeleri gibi malzemeler ile gece eğlenceli bir hale getirilebilir. Ayrıca çerez ve konuklara sunmak için kına hatırası, bazı hediyeliklerin de önceden hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Kına gecesinde yemek ikram edilecekse menü de önceden belirlenmelidir.

Nişan Ve Kına Organizasyon Fiyatları

Nişan ve kına organizasyonları firmamız tarafından itina ve özen gösterilerek düzenlenmektedir. Bu tür organizasyonlarda gerekli olan masa sandalye kiralama ve süslemesi, mekân süslemesi, ikramlıklar, fotoğraf ve video çekimi, hediyelikler, nişan pasta gibi birçok detay firmamız tarafından hazırlanmaktadır. Çiftlerin istekleri üzerinde konseptler oluşturularak mükemmel organizasyonlar düzenlenmektedir.

Nişan, kına doğum günü, düğün, açılış organizasyonu gibi sizin için önemli günlerde hiçbir detayın unutulmaması ve herhangi bir aksilik yaşanmaması için profesyonel hizmet almak daha faydalı olacaktır. Bu gibi özel günlerde oluşabilecek aksi bir durum herkesin canını sıkabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için firmamızın sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetten faydalanabilirsiniz. Ayrıca firmamız her bütçeye uygun düşük maliyetli paketleri sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: