Dükkan Açılış Süslemesi Nasıl Yapılır?

11.10.2020
Dükkan Açılış Süslemesi Nasıl Yapılır?

Dükkan açılış süslemesi nasıl yapılır; Her bireyin hayalleri arasında kendi patronu olduğu bir dükkana sahip olma isteği vardır. Büyük, küçük demeden şöyle bir iş yerim olsa da istediğim saatte istediğim zaman gidip gelsem hiç kimsenin etkisi ve gözlemi altında olmadan rahat rahat kendim işletebileceğim bir yerim olsa der durur. Eğer siz hayallerinizin peşinden koşup bir dükkan sahibi olmayı başarabildiyseniz sizi tebrik ederiz.

Dükkan sahibi olduysanız açmış olduğunuz dükkanı herkese duyurmak ve müşterilerinize tanıtma ihtiyacı duyacaksınız dır. Peki, dükkan açılışı yaparken nelere dikkat etmeniz gerekli, nasıl bir konsept olmalı, dükkanınıza nasıl bir açılış yaparak gözleri üzerinize çekebilirsiniz işte bu soruların yanıtlarını size bu paylaşımımızla vermeye çalışacağız.

Neden Dükkan Açılışında Süsleme Yapmalıyız?

Hayalinizi kurmuş olduğunuz dükkana sahip olduktan sonra bu dükkana bir açılış organizasyonu düzenlemeniz şarttır. Dükkan süslemeleri sizi ileri derecede artıya çıkarmaya sebep olacaktır. Yeni açılan bir işletme henüz kimse tarafından tanınmamaktadır. Müşterilerinize sizin bulunduğunuz konumda böyle bir dükkanın varlığı olduğunu bildirmeniz gerekli.

Bu şekilde yapacağınız açılış organizasyonu ile müşterilerinize kendinizi tanıtarak ürününüzü ön plana çıkarmış olacaksınız. Yapacağınız görsel süslemelerle müşterilerinizin dikkatini çekmeyi başararak ürününüzü hizmete sunmaya başlayacaksınız. Dikkat çekmeyi başarırsanız ürününüz de kaliteliyse kazanç sağlamamız imkansızdır. Yapacağınız, ürün, hizmet önce göze hitap etmeli kurallı dükkan açılışlarında da geçerlidir.

Süsleme Çeşitleri Nelerdir?

Dükkan süslemesi bir açılışın en önemli parçası olduğunu yazımızda dile getirmiştik. Peki, dükkanımızı nasıl bir süsleme yaparak ön plana çıkarırız diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu kısımda neler yapabileceğiniz kısaca bahsedelim.

Balonlar; Balonlar bir süslemenin olmazsa olmazıdır. Balonlar dükkan açılışından hariç diğer organizasyonlarda da sıkça kullanılan süsleme aletidir. Örneğin kına gecelerinde, düğünlerde ve sünnet düğünü organizasyonu olan bu benzeri etkinliklerde de büyük bir rol almaktadır. Bilinen ve kullanılan balon çeşidi ise zincir balondur. Zincir balonlar adı üzerinde balonların birbirine tutturulmasıyla zincir halini alan balonlardır. İşletmelerde kapını üstünü çerçeve oluşturularak dükkan girişinde güzel bir görsellik yakalamış olursunuz.

Balonların renklerini dükkanınıza ait olan renklerden seçerek kullanırsanız daha etkili olacaktır. Eğer bu dikkati bir tık daha arttırmak istiyorsanız dükkanınız bulunduğu binayı tamamen zincir balonlarla süsleyebilirsiniz. Dış mekan kadar iç mekanı da süslemeniz de fayda vardır. Balonlarla verilen şekillere içeride güzel bir ambiyans yakalayabilirsiniz. En sık kullanılan balon modelleri papatya, nazar boncuğu ve kalpli olanlardır.

Bayraklar; Bayrak süsleri en çok firmanızın adını hafızalara kazımak amaçlı kullanıyor. Bayrakları kullanarak dükkanınızda olan ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz. Dükkanınıza yaptıracağınız bayraklar gelen müşteriler üzerinde kurumsal bir firma niteliği kazandıracaktır. Bayraklarınızın üzerinde olan logonuzun akıllarda kalmasını sağlayacaktır. Ayaklı Bayraklar ise balonlarla çevrelediğiniz kapıların yanlarına katılarak daha etkileyici bir görselliğe dönecektir. Ayrıca işletmenizde bahçeli ve uzun bir koridora sahipse bayrakları sırası ile asarak dükkanınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Maskotlar; Şişme maskotlar yani palyaçolar genellikle alışveriş mağazalarının önünde sıkça rastlarız. Artık büyük, küçük esnaflarda dükkanlarına eğlence ve renk katmak amaçlı dükkanlarının önüne katmaktır. Sizde dükkan açılışınız da bu şişme palyaçoları kullanarak dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Masa ve sandalyeler; Açılışlarda masa ve sandalyelerin önemini bilmeyen yoktur. Dükkan açılışınız da masa sandalye kiralama firmalarıyla anlaşarak açılışa özel masa ve sandalye kiralayarak dükkanınızı doldurmuş olacaksınız. Masa ve sandalyelerin süslenmesi de diğer unsurlar kadar büyük bir öneme sahiptir. Dükkanınızın renkleriyle uyum gösteren süslemeleri tercih ederek gözü yormadan güzel bir ambiyans sağlayabilirsiniz.

Dükkan Açılış Süslemesi Nasıl Yapılır?

Dükkan Açılış Süslemesi Nasıl Yapılır?

Dükkan Süsleme Fiyatları Nelerdir?

En çok merak edilen konulardan biride dükkanınıza yapacağınız bu süslemelerin maliyeti ne kadar olacak sorusudur. Öncelikle bu maliyetlerin sizin reklamınız için büyük bir önem teşkil ettiğini unutmayın. Onun için açılışta kullandığınız her süslemenin size olumlu bir şekilde geri döneceğini unutmayın. Süsleme fiyatları sizin tercihlerinize göre değişkenlik göstermektedir. Balon ve maskotların sayısına göre de fiyatları etkilemektedir.

Masa ve sandalye kiralamada da aynı şekilde istediğiniz model ve sayıya göre değişkenlik gösterecektir. İşletme sahipleri dükkanlarını ön plana çıkarmak birçok yatırım yaparlar. Bu yatırımlardan en önemlisi ve ilki açılışta olan organizasyon ve süslerdir. Bu sayede işinizin ilk başlangıcında önemli adımlar atmanıza sebep olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: