Doğum Günü Organizasyon

12.10.2021
Doğum Günü Organizasyon

Doğum günü organizasyonu; Doğum günleri herkes için önem taşır. Özellikle yapılan sürpriz doğum günleri daha da özel ve akılda kalıcıdır. Sürpriz bir doğum günü yapmak için zaman da gerekir. Sevdiklerinize sürpriz doğum günü yapmak istiyor ancak zaman bulamıyorsanız bir organizasyon şirketi ile anlaşmak en doğrusu olur. Organizasyon şirketi size birçok seçenek sunacak ve siz içinden en beğendiğinizi seçebileceksiniz. Bu sayede kendi konseptinizi belirleyecek ve hiç zaman kaybetmeyeceksiniz.

Doğum Günü Organizasyonlarında Neye Dikkat Edilmeli?

Kendiniz veya sevdiğiniz birine doğum günü planlıyorsanız öncelikle balon tercih etmelisiniz. Zevkinize göre mumlar, sandalye süsleri, masa süsleri de tercih edilebilir. Harf veya rakam şeklindeki balonlar kendinizi daha özel hissetmenizi sağlarken, sosyal medyanın bu kadar ön planda olduğu bir devirde size güzel fotoğraflar çekmeniz için de ortam hazırlayacaktır.

Güzel bir planlama ile öncelikle masa ve sandalyeleri daha sonra seçtiğiniz konsepte göre diğer malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Doğum gününde öncelikle açılış organizasyonu iyi yapılmalıdır. Sürpriz yapılacak ise iç mekan, kapalı mekan tercih edilmelidir.

Doğum Günü Organizasyonu İçerikleri

Sürpriz yapılacak kişi mekana gelmeden önce bütün hazırlıkların tamamlanması gerekir. Organizasyon şirketiyle anlaştığınız takdirde aksaklık çıkma ya da yetişmeme durumunu en aza indirmiş olursunuz. Profesyonel bir ekiple çalışmak her zaman aksilik yaratacak durumları ortadan kaldırmaya ya da daha kısa sürede çözüm üretmeye yaramaktadır.

Doğum günü için açılış organizasyonu kapalı mekan ve hava karardıktan sonra seçilirse sürpriz olma ihtimali de artar. Işıklandırma ve ses düzeneği sağlanmış mekanda sürpriz yapılacak olan kişi gelmeden ışıklar ve sesler tamamen kapatılır. Kapıda kendi ismi ve fotoğrafı olan afiş kişiye büyük bir sürpriz olacak, aynı anda konfetiler patlayacak, ışıklar açılacak ve iyi ki doğdun müzikleri girecektir.

Doğum Günü Organizasyonlarında Süsleme Hizmetleri

İlk önce tercih edilecek malzeme tabi ki masa ve sandalyeler olmalıdır. Giydirilmiş ya da sade bir şekilde kullanılan sandalyeler masa etrafında şık bir görünüm sağlayacaktır. Seçtiğiniz konsepte göre beyaz veya siyah sandalyeleri tercih edebilirsiniz.

Masa sandalye kiralama, organizasyondan bağımsız olarak kiralandığında bütçenizi zorlayacaktır. Organizasyon firmasıyla anlaştığınız zaman ise hem bütçenizi zorlamayacak hem de istediğiniz görünüme organizasyon ekibi getirecektir. Bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlamak mümkün olacaktır.

Doğum Günü Organizasyonu

Doğum Günü Organizasyonu

Organizasyonlar İçin Konsept Seçenekleri

Doğum günleri her yaş grubu için ayrı bir öneme sahiptir. Çocuklar kadar yetişkinler de doğum günü kutlamayı severler. Aile bireylerine yapılan doğum günleri, çocuklara yapılan doğum günleri, arkadaşlara yapılan doğum günleri, sevgiliye yapılan doğum günleri gibi birçok farklı doğum günü organizasyonu yapılabilir. Herkesin kendi zevkine göre düzenlenecek olan konsept doğum günlerinde çocuklar için daha hareketli ve eğlenceli, çizgi film karakteri ya da belirlenen bir hayvan konsepti ele alınarak konsept belirlenebilir.

Sevgili için hazırlanan sürpriz doğum günlerinde ise daha romantik bir tema ele alınmalıdır. Kırmızı ya da pembenin ağırlıklı olduğu, mumların kullanıldığı, çiçeklerin etrafı süslediği bir konsept, zevkinize göre seçmeniz mümkündür. Hazırlanan sürpriz doğum günlerinde ilk olarak masa sandalye kiralama yapılır. Zevke göre kişi istediği rengi seçebilir.

Organizasyonlarda Sunulan İkramlar

Bir organizasyon firmasıyla anlaştığınız takdirde yemek sunumları için de sizin zaman harcamanıza gerek olmayacaktır. Anlaştığınız organizasyon firması sizlerin damak zevkine göre sunumlar hazırlayacak ve ikram etmeniz için size sunacaktır. Kendi yemek imkanı olmayan organizasyon firmaları kendi anlaştıkları catering firmalarıyla anlaşacak ve çok daha uygun fiyatlara sizin için anlaşacaktır.

Organizasyonlar İçin Balon Süslemeleri

Bütün organizasyonlarda en çok tercih edilen süslemeler balonlardır. Şık, eğlenceli, sade ve abartılı bir hava katmak için balon kullanmak mümkünüdür. Farklı çeşitlerde birçok balon kullanılabilir. Sade bir süsleme tercih edilecekse beyaz, krem, açık pembe gibi renkler tercih edilirken, gösterişli bir süslemede; altın, gümüş, siyah, kırmızı gibi renkler tercih edilebilir. Renklerin hakim olduğu bir konsept belirlendiğinde ise gökkuşağı renkleri tercih edilmelidir.

Doğum günlerinde açılış organizasyonunda balon tagları kullanılmaktadır. Organizasyonun yapıldığı yere ayrı bir hava kattığı gibi çok daha gösterişli durmasını da sağlıyor. Balon süslemesi seçilen bir konsepte, organizasyon şirketi ile anlaşmak, kendi alacağınız balon fiyatlarına ve şişirmek için harcadığınız zamana bakıldığında çok daha tasarruflu ve bütçe dostu olacaktır.

Detaylı bilgi için;

https://www.vadiorganizasyon.com/dogum-gunu-organizasyonu/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1