Açılışlarda Kurumsal Hizmet Almak Neden Önemli?

03.10.2020
Açılışlarda Kurumsal Hizmet Almak Neden Önemli?

Açılış Organizasyonlarında Kurumsal Hizmet Almak Neden Önemli?

Açılış organizasyonu her işletme sahibinin yada şirket sahibinin bir nevi referansıdır. Müşterileriniz sizi ilk kez açılış organizasyonunda tanıyacaklardır. Ayrıca açılış organizasyonu bir firmanın yada bir işletmenin en önemli reklam kaynağıdır. Açılış organizasyonu olmayan bir işletme açılışı olan diğer işletmelere göre müşteri kazanmak ve müşteri sayısını arttırmak konusunda bir tık geride kalacaktır.

Açılış organizasyonu diğer organizasyonlara oranla daha kurumsal hizmetle yapılması gereklidir. Doğum günleri, düğün ve kına organizasyonları ve sünnet düğünü organizasyonu için yapılan hizmetler genelde çevremiz ve aile dostlarımız arasında yapılır. İşletmeler ise para kazanmak amacı güdüldüğü için açılış organizasyonları büyük önem teşkil eder. Yapacağınız en küçük hata veya eksiklik müşteri kaybetmenize kadar gidebilir. Bundan dolayı mutlaka açılış organizasyonlarında kurumsal hizmet almalısınız.

Açılış Organizasyonunda Nasıl Bir Etkinlik Yapmalıyız?

Açılış Organizasyonları bu bölgede yeni bir işletme açıldığını çevremdekilere duyurmak amaçlı yapılmaktadır. Açılış organizasyonunuz olabildiğince renkli ve eğlenceli olmalıdır. Müzikten yardım alınarak açılışınızı bir karnaval havasına çevirebilirsiniz. Palyaçolar, folklor ekibi, ünlü sanatçıların mini konserleri bunlar hepsi açılış organizasyonunda büyük etkiye sahip olacaktır. Bunun yanı sıra açılış organizasyonlarında gelen misafir ve müşterilerinize içecek ve yiyecek ikramlarında bulunulması gereklidir.

Eğer açtığınız işletme yiyecek ve içecek üzerine ise kendi işletmenize ait yiyecek ve içecekleri müşterilerinize ve misafirlerinize ikram ederek ürününüzün kalitesini ve lezzetini tattırmanız işletmenizin kazancı için önem teşkil edecektir. Eğer açacağınız işletme mobilya, giyim, ev aletleri ve buna benzer ürünlerde açılışa özel kampanyalı indirimler yaparak açılış organizasyonunuza daha çok müşteri gelecektir.

Açılış Organizasyonu Planlama

Açılış Organizasyonu Planlama

Açılış Organizasyonunda Kullanılan Ekipmanlar Nelerdir?

Hazırlık; Açılış organizasyonu yapılmadan önce işletmenizin faaliyete girmesi için gerekli bütün evrak ve belgeleri tamamlamış olmanız gerekli. Evraklar tamamlandıktan sonra ve yasal süreçten geçildikten sonra pazarlayacağınız ürünlerin yada sunacağınız hizmet unsurlarını işletmelerinize yerleştiriyorsunuz. Daha sonra işletmenizi açılış organizasyonu için bazı gözlem ve incelemelerde bulunmanız gerekli nereye ne konacak hangi süslemeler kullanılacak bunların kararını ve planlamasını açılış öncesinden yapmanız gerekli.

Süsleme; Görsellik her alanda ön planda olduğu gibi açılış organizasyonlarında da büyük öneme sahiptir. Açılış süslemesi denilince akla hemen balonlar gelir evet balonlar açılıştaki en büyük görsellerdir. Rengi ve şekli özenle seçilmelidir. Diğer bir süsleme için gerekli olan şeyler ise açılıştaki masa ve sandalyelerdir. Açılışta iletmenize uygun masa sandalye kiralama yaparak misafirlerinizi daha rahat ağırlamış olacaksınız.

İkramlar; Gelen misafir ve müşterilere ikramda bulunmak sizi bir tık daha öne çıkaracaktır. Hatta bu ikramları yapmak için pamuk şekerci, kestaneci ve buna benzer satıcılarla uygun fiyatlara anlaşarak açılışa katılım gösterenlere ikramlarda bulunabilirsiniz. Yiyecek kadar içeceklerde açılış organizasyonlarında önemlidir.

Müzik; Müzik her ortamın havasını değiştirdiği bir aşikardır. Siz iletmeniz de sadece gelen misafirlerin seslerinden oluşan ses yoğunluğumu olsun isterdiniz yoksa insanları eğlendiren coşkulu bir müziğimi. Tabi ki müzikli olan bir açılış çevrede oluşan ses kalabalığını ortadan kaldırmış hem de eğlenceli bir ortam sağlamış olacaktır. Bir mehter ekibi yada folklor ekibini açılışa getirebilirsiniz, ya da davul zurna ile açılışınızı yapabilirsiniz. Eğer bütçeniz uygunsa ünlü isimlerle anlaşıp organizasyonunuzu daha da zengin bir hale getirebilirsiniz.

Broşür; Kendi işletmenize ait olan ve reklamını yapmanızı büyük önemde arz eden broşürleri işletmenize gelen ve önünden geçenlere dağıtarak insanlara hizmetleriniz hakkında bilgi vermiş olursunuz. Broşürlerde de ürününüzü çok iyi tanıtmış olmanız işletmeniz için önemlidir.

Açılışlarda Kurumsal Hizmet

Açılışlarda Kurumsal Hizmet

Açılış Organizasyonlarının Fiyatları Nelerdir?

Yapacağımız açılış organizasyonları işletmelerimizin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bu bir alışveriş merkezi açılışı, bir cafe-restoran açılışı, bir butik açılışı ve buna benzer bir çok açılışlardan biri olabilir. Her açılış kendisine özeldir ve açılış organizasyonu bu sebepten dolayı farklı fiyatlara yapılmaktadır.

Yapacağınız açılışta hangi ekipmanları kullanacağınızı bilmediğimiz için açılış organizasyonu için tahmini ne kadar fiyata yapıldığına dair bilgi verilmesi mümkün değildir. İşletme sahipleri kendi zevkine göre seçtiği ve adet sayılarının değişkenlik göstermesinden dolayı kendi açılış organizasyonun fiyatını da dolaylı olarak kendi belirlemiş olacaktır. Ayrıca toplu alımlarında organizasyon sahipleri müşterilerine indirim yapmaktadır. Büyük bir açılış organizasyonu gerçekleştiriyorsanız sizlere güzel indirim uygulamaları yapacaklardır.

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: