Kokteyl Organizasyonu Nasıl Yapılır?

11.07.2020
Kokteyl Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Açılış organizasyonu ya da nişan, düğün gibi törenler için bir kokteyl düzenlemeyi düşünebilirsiniz. Kokteyllerde genellikle yemek yerine atıştırmalık türü ikramlara yer verilir. Hafif bir müzik eşliğinde bu ikramlıkları yiyen misafirler, birbirleriyle sohbet etme imkanı da bulur. Kokteyl organizasyonu için profesyonel destek almak, hazırlıkların daha hızlı ve eksiksiz yapılmasını sağlayacaktır.

Kokteyl organizasyonu denildiği zaman genellikle ayakta duran misafirler akla gelir. Ancak bar taburesine oturma ya da farklı sandalyelere oturma şeklinde bir düzen kurmak da mümkündür. Kokteyl davetleri için masa sandalye kiralama imkanından faydalanabilir ve misafirlerinizi bu şekilde ağırlamayı tercih edebilirsiniz.

Kokteyl Organizasyonu Hangi Durumlarda Yapılır?

Tüm davet türlerinde kokteyl formatı düşünülebilir. Yani misafirlerinizi bir kokteylde ağırlamak istiyorsanız,

Kokteyl Masası

her türlü organizasyonunuzda bu konsepti kullanabilirsiniz. Kokteyl organizasyonları daha modern bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

Düğün ve nişan törenlerini kokteyl şeklinde düzenlediğiniz zaman yemek vermek yerine farklı ikramlar düşünebilirsiniz. Örneğin kanepe, çikolata, kek, pasta gibi ikramlar tepsiler içinde misafirlere sunulabilir. Ya da doğrudan masalara yerleştirilir ve misafirlerin kendi masalarından bu ikramlara ulaşması sağlanır.

Sünnet düğünü organizasyonu için de yine kokteyl formatını düşünebilirsiniz. Eğer yaklaşan sünnet düğününüz için profesyonel çalışan bir organizasyon firmasından hizmet alırsanız, yorucu detaylarla uğraşmak durumunda kalmazsınız. Siz davetiniz için heyecanlanır ve mutlu olurken, organizasyon firması sizin adınıza gereken hazırlıkları yapar.

Kokteyl Organizasyonu Hazırlıkları

Kokteyl Mekan Süsleme

Öncelikle kokteylin nerede yapılacağına karar vermek gerekir. Bir mekan belirlenmeli ve davetiye hazırlanmasından önce bu işlemler kesinleştirilmelidir. Kokteyl organizasyonlarında mekan olarak açık ya da kapalı mekanları tercih edebilirsiniz. Her iki seçenek de kokteyl davetleri için uygun olacaktır.

Kokteyl hazırlıklarından bir diğeri de mekandaki masa ve sandalyelerin hazırlanmasıdır. Kişi kapasitesine göre masa ve sandalye ayarlanması yapılır. Eğer kokteyl konsepti olması sebebiyle sandalye kullanılmayacaksa, masaların boyu daha uzun olmalıdır. Böylece ayakta duran misafirler, boyu daha uzun olan masayı rahat bir şekilde kullanabilirler.

Kokteyl davetinin gerçekleştirileceği mekanda ses ve ışık ayarlaması da öncesinde yapılacak hazırlıklar arasındadır. Davetlilerin keyifli bir şekilde müzik dinleyerek vakit geçirebilmesi için ses ayarlaması dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Işık konusunda da titiz davranmak önemlidir. Işık miktarı ne aşırı karanlığa sebep olacak kadar az olmalı ne de gözü yoracak kadar fazla olmalıdır. Uygun şekilde ayarlama yapılırsa, kokteyl daveti sırasında çekilen fotoğrafların görüntü kalitesi de artar.

Kokteyl Organizasyonu İçin Yapmanız Gerekenler

Eğer açılış organizasyonu gibi bir kutlama amacı ile kokteyl daveti veriyorsanız, davetlilere bunu bildiren bir mesaj gönderebilir ya da basılı davetiye yollayabilirsiniz. Bu hazırlıkları kokteyl tarihi fazla yaklaşmadan önce tamamlamanız daha doğru olur. Bu sayede davetlilere programlarını ayarlamaları için zaman tanımış olursunuz.

Kokteyllerde tercih edilen müziklerin daha modern olması gerekir. Jazz ya da klasik müzik tarzında seçimler yaparak cd’den çalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer canlı müzik tercih ederseniz, bu ambiyasın daha doğal olmasını sağlar. Hafif bir müzik çalmaya devam ederken, siz de davetlilerin arasında dolaşıp görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Kokteyl Mekanı Süslemesi

Kokteyl daveti vereceğiniz zaman öncelikle mekanla anlaşmalısınız. Sonrasında ise bu mekanı süslemeyi

Kokteyl Mekanı

düşünebilirsiniz. Bazı kokteyller daha ciddi bir havada geçer. O zaman süslemelerde sadelikten yana olmakta fayda vardır. Ancak sünnet, nişan gibi bir organizasyon için kokteyl düzenliyorsanız süslemelerde daha içinizden geldiği gibi davranma şansınız bulunur.

Kokteyl daveti gerçekleştireceğiniz mekanı balonlarla ya da çiçeklerle süslemeyi düşünebilirsiniz. Özellikle mekanın girişinde yer alan süslemeler davetliler için daha etkileyici olacaktır. Süslemeler için büyük mumlar gibi farklı fikirleri uygulamaya koyabilirsiniz. Bu konuda organizasyon firmasından fikir desteği alabilirsiniz.

Profesyonel Kokteyl Organizasyonu Hizmeti

Profesyonel kokteyl organizasyonu hizmeti almanız, sizin iş yükünüzü büyük ölçüde hafifletir. Birçok farklı detayı düşünmek ve planlamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca kokteyl davetiniz için özel bir talebiniz ya da beklentiniz varsa bunu da organizasyon firması ile görüşerek değerlendirmeye alabilirsiniz.

Firma olarak bilgili ve tecrübeli ekibimizle farklı türdeki organizasyonlara imza atmış bulunmaktayız. Bizimle çalıştığınızda, organizasyon içinize sindiği gibi olur ve davetlilerden de olumlu geri dönüşler alırsınız. Kokteyl organizasyonu için bizimle iletişime geçebilir ve aklınızdaki soruları yöneltebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: