Sünnet Düğünü Yapabileceğiz Mekânlar

24.04.2020
Sünnet Düğünü Yapabileceğiz Mekânlar

Sünnet düğünleri, önemli bir etkinlik olup; kültürümüzde gelenek ve görenekler arasında yer almaktadır. Sünnet, erkek çocuklarına yapılan cerrahi bir müdahaledir. Anne, baba ve diğer aile fertleri için oldukça önemlidir. Zamanla toplumumuzda sünnetler için düğünler organize edilmiştir. Sünnet düğünlerine akrabalar, arkadaşlar çağrılarak kutlama yapılır. Sünnet düğünlerinde de normal evlilik düğünlerinde olduğu gibi detaylı organizasyonlar hazırlanır.

Sünnet düğününe katılacak kişilerin önceden belirlenip buna uygun büyüklükte mekân ayarlanmalıdır. Daha sonra sünnet yapılacak mekânın ayarlanması gerekmektedir. Sünnet düğününden bir kaç ay önce mekân belirlenip ayarlanmalıdır. Bu durum diğer açılış organizasyonu, düğün organizasyonları içinde geçerli bir durumdur. Anne baba için tatlı heyecanlar olsa da bu süreç zor ve yorucudur. Her detayın düşünülmesi ve önceden karar verilmesi gerekir.

Sünnet Düğünü İçin Mekân Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Sünnet Düğünü Salon

Sünnet Düğünü Salon

Toplumumuzda bir yere sahip sünnet düğünleri için, aileler çocuklarının bu özel gününü çocukları için unutulmayacak ve hatıra kalacak bir gün olması için çok özen gösterirler. Sünnet düğünü için mekân belirlerken, öncelikle düğün salonu veya kır düğünü için seçenekleri değerlendirmek gerekir. Düğün yaz aylarında gerçekleştirilecekse kır düğünü düşünülebilir. Kır düğünü düşünüyorsanız, düğün günü için hava durumlarına göre hareket etmek gerekir.

Ancak kış aylarında yapılacak sünnet düğünleri için düğün salonları daha doğru ve uygun bir seçim olacaktır. Düğün salonunu birkaç ay önce kiralamakta fayda vardır. Aksi takdirde etkinliği düşündüğünüz günde, düğün salonu kiralanmış olabilir. Mekân belirlendikten sonra düğüne katılacak kişilerin sayısı belirlenmelidir. Misafir sayısına göre masa ve sandalye kiralanması gerekmektedir. Daha önceden bütçenizi ayarlayıp, buna göre davetli sayısını belirlemeniz daha yararlı olacaktır. Davetli sayısı, mekânın büyüklüğü ve ilave faaliyetler masrafı belirleyen faktörler arasındadır.

Sünnet Düğünü İçin Bütçe Ayarlama

Düğün organizasyonları oldukça masraflı ve maliyetli işlerdir. Bu nedenle sünnet düğünlerinde yapılan harcamalarda dikkatli olmak gerekmektedir. Sünnet düğünlerinde katılacak kişi sayısı, fiyatı belirleyen unsurlar arasındadır. Kişi sayısı fazla ise ona uygun büyüklükte mekân kiralanmalı ve dolayısıyla mekânın büyüklüğüne göre de daha fazla kiralama ücreti verilir.

Daha sonra davetli sayısına göre masa sandalye kiralama, yemek gibi unsurlarda fiyat artışını etkilemektedir. Mekânı kiraladıktan sonra masa sandalye kiralama, süsleme, yemek, müzik, garson gibi düğünlerin olmazsa olmaz unsurları için bu işleri hepsini yapabilecek bir firma ile anlaşıp daha ucuza mal edebilirsiniz. Ayrıca bu özel günlerin en güzel hatırası resim ve video hizmetinin de verilmesi önemli bir konudur.

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Sünnet Organizasyon Mekanı

Sünnet Organizasyon Mekanı

Sünnet düğünlerinde son dakika bir aksilik yaşamamak için organizasyonların önceden belirlenmesi gerekmektedir. Düğün mekanı ile ilgili olarak öncelikle belirli bir konsept belirlenmelidir. Daha sonra masa sandalye kiralama işleri yapılmalıdır. Masa ve sandalyelere yapılacak süslemeler belirlenmelidir. Sünnet olan çocuğun masası ve sünnet tahtı konseptte uygun şekilde süslenip hazırlanmalıdır. Sünnet düğünü yemekli olacaksa, yemek menüsü belirlenmelidir. Düğünde çalınacak müzikler ayarlanmalıdır. Çocuklar için etkinlikler ve gösterilerin neler olacağına karar verilmelidir.

Sünnet Düğünden Kaç Gün Önce Yapılmalı?

Çocuğun düğünde doyasıya arkadaşlarıyla eğlenmesi için, sünnet düğününden ortalama 7-8 gün öncesinden sünnet edilmesi gerekmektedir. Çocukların yaşına ve uygulanan diğer operasyonlara göre iyileşme sureleri farklılık gösterebilir. Çocuğun sünnetine karar verildikten sonra düğün tarihi için gün almadan, doktorla görüşüp çocuğun sünnet gününün belirlenmesi gerekir. Çocuğun daha önce sünnet ettirilmesi, iyileşmesi 4 yaşından sonraki dönemdir. Sünnet düğünü organize edilecekse çocuğun 4 yaşından sonraki dönemi daha doğru bir zamandır.

Sünnet Düğünü Organizasyonlarında Kaliteli Hizmet

Çocuklarınız için çok değerli olan sünnet düğünü organizasyonu, sizin ve sevdikleriniz için en iyi şekilde organize etmekteyiz. Sünnet düğünlerindeki tüm detayları organize edip, profesyonel ve deneyimli elemanlarımızla en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Sünnet düğünlerinde sünnet tahtı süslemeler, masa sandalye kiralama ve sünnet süsleme isteğe bağlı olarak mehter takımı ve mehteran gösterisi, palyaço gösterileri, fotoğraf ve video çekimi gibi birçok hizmeti sizler için en iyi şekilde düzenlemekteyiz.

Sizler için her detayı sizin için düşünüp tasarlamaktayız. Ayrıca fiyatlarımız her bütçeye uygundur. Sorunsuz ve eğlenceli her detayı düşünülerek yapılacak bir sünnet organizasyonu için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

*

code

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: