Kokteyl Organizasyon

30.09.2021
Kokteyl Organizasyon

Kokteyl organizasyon; Kokteylli organizasyonlar en çok gündüz düğünlerinde, açılışlarda, yeni ürün tanıtımlarında, lansmanlarda tercih edilmektedir. Yemekli bir organizasyona göre daha uygun fiyatlı olan kokteyl organizasyonları bütçenizi sarsmadan, şık ve gösterişli ikramlar yapabileceğiniz bir tür organizasyondur. Kokteylli organizasyonlar için birçok farklı seçeneğiniz bulunur. Kendi gözünüze hitap eden ve damak zevkinize uyan ikram seçerek kokteylli organizasyonları daha da şık hale getirebilirsiniz. Anlaştığınız organizasyon firmasına bağlı olarak seçenekleriniz artar.

Kokteyl Organizasyonu Ne Zaman Tercih Edilebilir?

Zevkinize, şıklık anlayışınıza, damak tadınıza göre değişen organizasyon tercihleri arasında bulunan kokteylli davetler için masa sandalye kiralama yapabilirsiniz. Bistro masalar ile beraber tercih edebileceğiniz bar sandalyelerinin yanında sandalyesiz bir şekilde, ayakta da organizasyonunuzu planlayabilirsiniz.

Bistro masalara seçeceğiniz süslemelerle de davetinize şık ve farklı bir hava katabilirsiniz. Masa giydirme ve masalara kurdele takma gibi seçenekleri değerlendirebileceğiniz gibi bunun için seçebileceğiniz farklı renkler de mevcut. Konseptli partilerinize uygun renkler ile partinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Düğün organizasyonlarında, mağaza – dükkan açılışlarında, doğum günlerinde, sergi açılışlarında, açılış organizasyonu gibi etkinliklerde kokteyl organizasyonunu tercih edebilirsiniz. Bu tercih odak noktasını yemekten ziyade yapılan etkinliğe çevirecek ve dikkatleri sizin ve organizasyonunuzun üzerine çevirecektir.

Kokteyl Organizasyonlarının Fiyatlandırması

Kokteyl organizasyonları için fiyat değişkenlik gösterir. Organizasyonu gerçekleştireceğiniz ilden seçeceğiniz organizasyon şirketi, ikram çeşitliliği, içecek zenginliği, alkol olup olmamasına kadar farklı birçok etken fiyatları etkiler. Alkollü içeceklerin, alkol seçenekleri dahil fiyatların fark etmesinde rol oynar. Kokteyl organizasyonunuzda host ve hosteslerin bulunup kapıda karşılama yapmasını isterseniz fiyat artacaktır. Kendi bütçenize uygun bir firmayla anlaştığınızda az bir maliyet ödeyerek istediğiniz verimliliği ve şıklığı elde etmemeniz için bir sebep yok.

Kokteyllerde Bistro Masalarda Kullanılacak Süslemeler

Düğün organizasyonunu ele alarak değerlendirme yaptığımızda çeşitlilik artacaktır. Öncelikle düğününüzü kokteyl yaptığınızı var sayarak başlayalım. Masa sandalye kiralama yaptınız. Kokteyl masalarının şık görünmesi için öncelikle yüzen mumlar tercih edebilirsiniz. Mum tercihinizi akşam yapacağınız bir organizasyonda değerlendirmelisiniz.

Gündüz yapılan bir organizasyonda masa ortasına ince bir vazo içinde canlı veya yapay çiçekler tercih edebilirsiniz. Canlı çiçek tercih etmeniz çok daha şık bir görünüm kazandıracaktır. Eğer bar sandalyeleri ya da bar tabureleri tercih ettiyseniz seçtiğiniz renk konseptine uygun helyumlu (uçan) balon kullanabilirsiniz.

Kokteyllerde Tercih Edilebilecek Yemek İkramları

Bistro masaları çap olarak küçük olduğundan çok farklı çeşitler bulunmasa da olur. Ancak bir düğün için bistro masası değil de yemek masası tercih edip ikramları kokteyl olarak yapmak isterseniz birçok seçeneğiniz bulunur.

Öncelikle masalara küçük kuruyemiş tabakları koyarak başlayabilirsiniz. Patlamış mısır ve farklı cipslerle soslar tercih edebilirsiniz. Organizasyon şirketi beraber çalıştığı catering firması ya da kendi hazırladığı kanepeleri garsonlar yardımıyla misafirlerinize ikram edecektir.

Düğününüz kokteyl ancak düğün masası tercih ettiyseniz şişte tavuk, patates kızartması, küçük hamburgerler, sosisli çubuk börek, şişte meyve, limon suyunda jülyen doğranmış havuç ve salatalık dilimleri tercih edebilirsiniz. Hem görüntü hem tat olarak cazip görünen ikramlar yemekli bir düğün kadar masraflı olmayacak ama hem göze hem de mideye hitap edecektir.

Kokteyl Organizasyon

Kokteyl Organizasyon

Kokteyl Organizasyonlarında Sunulan Aktivite Hizmetleri

Kokteyl organizasyonlarında müzik tercih ettiğiniz takdirde size trio ekibi eşlik edecektir. Trio ekibi isteğe ve kendi tercihlerine bağlı olarak keman, çello, saksafon, yan fülüt gibi müzik aletleriyle hafif müzikler çalarak sizin ve davetlilerinizin iyi vakit geçirmesine yardımcı olacaktır. Düğün ve nikah organizasyonlarında seçeceğiniz trio ekibi misafirleriniz karşılanırken ve nikah anında da yanınızda olur.

Sakin ve romantik müzikler organizasyonunuzda dikkat çekecek ve organizasyonunuzu daha etkili hale getirecektir. Açılış organizasyonu yaptığınızda tercih edeceğiniz trio ekibi açılışınızı oldukça şık ve zengin gösterecektir. Girdiği her yere kalite getiren müzik organizasyonlarınıza da canlılık, neşe ve kalite katar.

Tercihinize bağlı olarak kokteyl organizasyonlarınızda karşılama ekibi, trio ekibi, yemek seçenekleri, süsleme gibi birçok hizmet ve imkan sunar. Organizasyon şirketi ile anlaşma zamandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Catering Firmasının Organizasyonlardaki Önemi

Seçeceğiniz ikramların profesyonel ellerden çıkmasını elbette bütün davet verecekler ister. Bundan dolayı organizasyon şirketlerinin birçoğu cateringlerle beraber çalışmaktadır. Bu sayede hem dikkat çeken ikramlar sunabilir hem de kendi damak zevkinize uygun sunumlar yapmanız mümkündür.

Kokteyl Organizasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için;

https://www.vadiorganizasyon.com/kokteyl-organizasyonu/

Yazıyı Oylayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: